اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خواندن مقدار سنسور در فاصله 2 کیلومتری با دو سیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خواندن مقدار سنسور در فاصله 2 کیلومتری با دو سیم

سلام به اساتید محترم.
    من مقدار سنسور فشار (7-0 bar) که به فاصله 2 کیلومتری هست می خوام بخونم فقط با دو رشته سیم.من از این دو رشته برای ارسال ولتاژ مورد نیاز میکرو و سنسور استفاده میکنم(در محل سنسور به هیچ چیزی برای تامین برق وجود ندارد و دسترسی هم ندارم)حالا موندم برای خوندن دما باید چیکار کنم!
    یک فکری به ذهنم اومده اگر میشه راهنماییم کنید که عملی هست یا نه.من میگم نسبت به مقدار تغیرات فشار قطعه ای بزارم که جریان از منبع تغذیه بکشه و با گذاشتن سنسور جریان روی دو رشته سیم تغذیه مقدار تقریبی فشار نمایش بدم .آیا امکان پذیر هست این روش؟ و آیا قطعه وجود داره که به مقدار تقیرات فشار بتونه مقدار جریان خط کم و یا زیاد کنه؟

پاسخ : خواندن مقدار سنسور در فاصله 2 کیلومتری با دو سیم

نوشته اصلی توسط ali_elect62
    سلام به اساتید محترم.
    من مقدار سنسور فشار (7-0 bar) که به فاصله 2 کیلومتری هست می خوام بخونم فقط با دو رشته سیم.من از این دو رشته برای ارسال ولتاژ مورد نیاز میکرو و سنسور استفاده میکنم(در محل سنسور به هیچ چیزی برای تامین برق وجود ندارد و دسترسی هم ندارم)حالا موندم برای خوندن دما باید چیکار کنم!
    یک فکری به ذهنم اومده اگر میشه راهنماییم کنید که عملی هست یا نه.من میگم نسبت به مقدار تغیرات فشار قطعه ای بزارم که جریان از منبع تغذیه بکشه و با گذاشتن سنسور جریان روی دو رشته سیم تغذیه مقدار تقریبی فشار نمایش بدم .آیا امکان پذیر هست این روش؟ و آیا قطعه وجود داره که به مقدار تقیرات فشار بتونه مقدار جریان خط کم و یا زیاد کنه؟
    بهترین کار استفاده از سلول خورشیدی برای تامین برق مدار و ارسال اطلاعات توسط ماژول GSM ...
    - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
    ارتباط با من : ir02x6
    طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

بهترین کار استفاده از سلول خورشیدی برای تامین برق مدار و ارسال اطلاعات توسط ماژول GSM ...
      زیر زمین هستش نه به خورشید و نه به هیچ امواجی دست رسی ندارم

دیدگاه

زیر زمین هستش نه به خورشید و نه به هیچ امواجی دست رسی ندارم
        خوب اندازه گیری هارو برای چه کاری میخوای ؟؟؟ بیشتر توضیح بده ...
        - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
        ارتباط با من : ir02x6
        طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

خوب اندازه گیری هارو برای چه کاری میخوای ؟؟؟ بیشتر توضیح بده ...
          توضیح داده بودم.اندازه گیری فشار 0-7 BAR
          من دقیق هم نمی خوام مقدار فشار دریافت کنم.تقریبی هم باشه کارم جواب میده

دیدگاه

وقت بخیر

بنظرم آمد سنسور فشار خودش معمولا نوع جریان هست !! 4 تا 20 میلی آمپر !! که اونم دوسیم هست !! و تغذیه تمیخواد !!
            ولی نمیدونم و امتحان نکردم که تا 2 کیلومتر جواب میده یا نه !!

دیدگاه

وقت بخیر

بنظرم آمد سنسور فشار خودش معمولا نوع جریان هست !! 4 تا 20 میلی آمپر !! که اونم دوسیم هست !! و تغذیه تمیخواد !!
              ولی نمیدونم و امتحان نکردم که تا 2 کیلومتر جواب میده یا نه !!
              سنسوری که آنجا هست جریان نمیده.تغذیه 5 ولت و خروجی ولتاژ، نه در محل یک میکرو هست که ولتاژ به فشار تبدیل میکنه

دیدگاه

سلام
                آیا قطعه وجود داره که به مقدار تقیرات فشار بتونه مقدار جریان خط کم و یا زیاد کنه؟
                بله فشارسنج جریانی!
                سنسوری که آنجا هست جریان نمیده.تغذیه 5 ولت و خروجی ولتاژ، نه در محل یک میکرو هست که ولتاژ به فشار تبدیل میکنه
                از Rs-485 و Can نمیشه استفاده کرد چون اولی تا 1.2 کیلومتر و دومی تا 1 کیلومتر جواب میده
                شاید بهترین راه حل استفاده از سنسور فشار جریانی باشه که شما میگین امکانش نیست.
                پس احتمالا بهترین راه همونطور که خودتون گفتید این باشه که میکروی محلی یک جریان متناسب با فشار از منبع تغذیه بکشه.
                xtr117 میتونه الگوی خوبی باشه، این آی سی ولتاژ رو تبدیل به جریان میکنه و در حلقه های 4-20 mA در کنار RCV420 استفاده میشه.
                البته در انتقال جریانی باید حواستون به مقاومت سیمها هم باشه. فاصله دو کیلومتر هست بنابراین در مجموع به 4 کیلومتر سیم نیاز هست. اگر سیم 1 استفاده بشه، مقاومت خود سیم 68 اهم خواهد بود. که خودش میتونه در جریان 20mA افت ولتاژی برابر 1.36V تولید کنه. این افت ولتاژ باید در انتخاب منبع تغذیه لحاظ بشه.

دیدگاه

من یک مداری دارم برای سنسور LM35که از یک دیتا شیت پیدا کردم که با اون میشه فاصله سنسور رو با میکرو خیلی افزایش داد اگر
                  میخوای که بگذارمش یا باید دنبال همچین مداری باشی
                  [img width=176 height=100]http://s6.picofile.com/file/8219555100/y1n8mde2ggfr.gif[/img]

http://s6.picofile.com/file/8249184400/yas_and_aligator.mp3.html
                  -----------------------------------------------------------------------

دیدگاه

اگر نمیخوای خیلی دقیق باشه میتونی یه تقویت کننده ترانزیستوری بگذاری و اونو کالیبره کنی و راحت استفاده کنی
                    یا میتونی بجای ترانزیستور از OPAMP استفاده کنی که خیلی خوب سیگنال رو تقویت میکنه مثل ایسی 741 یک opamp
                    هست
                    [img width=176 height=100]http://s6.picofile.com/file/8219555100/y1n8mde2ggfr.gif[/img]

دیدگاه

من یک مداری دارم برای سنسور LM35که از یک دیتا شیت پیدا کردم که با اون میشه فاصله سنسور رو با میکرو خیلی افزایش داد اگر
                      میخوای که بگذارمش یا باید دنبال همچین مداری باشی
                      تا 2 کیلومتر جواب میده؟

دیدگاه

تا 2 کیلومتر جواب میده؟
                        سلام
                        من 2 کیلومتر رو تست نکردم ولی 10متر جواب میده بهترین را به نظر من استفاده از opamp هست که ولتاژ رو افزایش میدهد
                        بهتره بدونید که در خطوط برق فشار قوی یه مبدل ولتاژ میگذارند تا توان بیشتری انتقال یابد و جریان رو میارند پایین تا توان صرف داغ شدن سیم ها نشود شما هم بهتره از این طرح در مدار تون اجراکنید وگر نه بهتر از همون opampاستفاده کنید

دیدگاه

البته اینکه من میگم خودش یه پروژه کامل هست و برای ساختش نیاز به تجربه داره ولی میتونید نه تنها دو سنسور بلکه تعداد زیادی را به صورت دقیق انتقال بدید نه دو کیلومتر بلکه بیش از 5 کیلومتر

به صورت ساده میگم : چطور در ADSL هم برق برای گوشی میاد و هم میشه دیتا ها را منتقل کرد اینم تقریبا شبیه به اون میشه

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

خب سلول خورشیدی رو بذار بالا از بالا سیم بکش واسه زیر زمین
                            2کیلومتر سیم با اهم پایین 1 میلیون پول میخواد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aswhu600
                              البته اینکه من میگم خودش یه پروژه کامل هست و برای ساختش نیاز به تجربه داره ولی میتونید نه تنها دو سنسور بلکه تعداد زیادی را به صورت دقیق انتقال بدید نه دو کیلومتر بلکه بیش از 5 کیلومتر

به صورت ساده میگم : چطور در ADSL هم برق برای گوشی میاد و هم میشه دیتا ها را منتقل کرد اینم تقریبا شبیه به اون میشه

سلام
                              شما باید برای ارسال دیتا سنسور از فرکانس استفاده کنید در زیر زمین خروجی سنسور رو بدید به یک مدولاتور fm وبعد از یک مرحله تقویت(ولتاژ باید تقویت شود) میتونید بدهید به سیم و در بالا دوباره سیگنال رو تقویت کنید و بدهید به یک دمودولاتورfmبدهید دقیقا همان سیگنال زیر زمین را دریافت میکنید اگر با میکرو کار میکنید که کار راحت تره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X