اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه بدون ترانس رگوله شده برای AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه بدون ترانس رگوله شده برای AVR

سلام بر همگی
    یک منبع تغذیه بدون ترانس( آخه میخوام هزینه ساختش پایین در بیاد) با ولتاژ تثبیت شده 5 ولتی برای میکروکنترلر AVR نیاز دارم کسی میتونه راهنمایی کنه؟
    (ضمنا مقدار جریان کشیدن مدار من به گونه ای است که میکرو بتونه یه بیزر و یک رله 5 ولتی رو راه بندازه.)

پاسخ : منبع تغذیه بدون ترانس رگوله شده برای AVR

http://www.electronics-lab.com/projects/motor_light/018/index.html

می تونی از این استفاده بکنی ولی خیلی مواظب برق گرفتگی باش!
    اگر می خوای بدیش دست کسی، اول از عایق بندی بطور کامل مطمئن شو

شهریار
    Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

.

.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط original
        سلام
        mohsenanaseri
        ایمیلتو چک کن لطفا .
        موفق باشید
        چرا به ایمیل؟
        همین جا چش بود :biggrin:

دیدگاه

با سلام !

آقا شهریار به نظر شما این مداری که معرفی کردین می تونه تثبیت کننده باشه ؟ این مدار دیمر هست (البته خودتون می دونید ) وخروجی اون
          A.C هست . واگه بی بار بشه خروجی 220 میشه :

Warning! The circuit is connected to 220Vac mains, then some parts in the circuit board are subjected to lethal potential!. Avoid touching the circuit when plugged and enclose it in a plastic box.

اگه خروجی این مدار رو یکسو هم بکنید وتازه به یک 7805 هم اعمال کنید و بدید به کنترلر , من تضمین می کنم ( قول 100% میدم ) که کنترلر دایما ریست میشه . دلیلش واضحه .

دوست عزیز آقای mohsenanaseri به نظر من شما می تونید از ترانس اشتفاده نکنید اما نمی تونید سلف رو به طور کامل از تو مدار حذف کنید . از یک هسته فریت خیلی کوچیک با شماره 1614 که توی بازار فراوان هست به عنوان چک نه ترانس می تونید استفاده کنید و از توبولوزی Forward برای کاهش جریان تا حدی که روی مجموعه مدار تون ( کنترولر و 7805 و .... ) جریان مناسبی قرار بگیره استفاده کنید . تازه اگه یکم حرفه ای باشید می تونید این کار رو با خود AVR انجام بدید .

آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
          سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

دیدگاه

سلام

عبارت "Transformerless Power Supply" را در موتورهای جستجو سرچ کنید تا به خواسته تون برسید. برای نمونه در مدار http://www.aaroncake.net/CIRCUITS/supply5.asp برای بهبود نتیجه دیود زنر رو میشه با یک آی سی رگولاتور نیزعوض کرد.
            موفق باشید
            http://embeddedelectronics.ir

دیدگاه

Dear Electronics Boy

بله این یک مدار دیمر هست. من نگفتم که میکرو رو وصل بکنن به تریاک.
              منظور من اون قسمت از مدار هست که باهش تغذیه 555 رو درست کرده. یعنی C1, R1, D1, D2, D3 C2 بقیه مدار رو شما حذف کن چون مربوط به دیمر هست.
              این مدار رو برای جاهایی که می خوان یکسری LED رو بدون استفاده از ترانس روشن یکنن خیلی استفاده میشه. مثلا این تابلو ها که در بانک ها نوشته صندوق، حساب سیبا و .... همه ار این مدار استفاده میکنن!
              برای اینکه روگولاسیون بهتر بشه، میشه از 7805 هم استفاده کرد.

در ضمن اگر میکرو شون رو به اون تریاک وصل میکردن نه تنها کار نمی کنه بله دود سفید رنگی همراه با یک جرقه آبی بلند میشه!

شهریار

دیدگاه

با سلام !

خوبی آقا شهریار ؟ :smile: حتی اون قسمت از مدار هم برای این منظور جواب نمی ده . (باز هم قول 100% می دم ) . اگه کنترولر رو به به جای 555 قرار بدید ( بعد از قرار دادن 7805 ) مدار کار می کنه . اما کافیه که مثلا مهتابی رو روشن کنید یا کولر رو بزنید یا کلا یک بار مثلا القایی رو روی شبکه قرار بدید . اون وقت کنترلر ریست میشه :biggrin: اگه هم از EMI استفاده کنند هم که باز از ترانس استفاده شده و دوستمون هم نمی خوان از ترانس استفاده کنند .

در ضمن اگر خازن C1 اتصال کوتاه بشه کنترولر نه تنها ریست نمی کنه بلکه دود سفید رنگی همرا با جرقه ای آبی رنگ با نوری خیره کننده و بو یی دل انگیز از مدار بلند میشه !

آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
                سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

دیدگاه

چون من تا حالا چنین تغذیه ای برای میکرو استفاده نکردم، نمی تونم صد در صد بگم که با وجود بار القایی مدار ریست میشه یا نمیشه! اما اگر شما می گی نمیشه، حتما نمیشه دیگه!

شهریار

دیدگاه

سلام:
                    از شارژر استفاده کنید
                    قیمت شارژر موبایل روی تیراژ نمی دونم چنده ولی هم جریان خوبی میده 700m و هم کم حجم و سبکه

دیدگاه

دوست عزیز با توجه به اینکه دوستان تاکید صد در صد کردند قصد مزاحمت نبود مرا ببخشید
                      ببینید ولتاژ ورودی 220 ولت است وکار ترایاک برش ولتاژ ودر نتیجه اثر ولتاژ متوسط خروجی بر روی بار است همچنان که میدانید این شکل موج دارای ولتاژ های لحظه ای بسیار زیادی است که همچنان که دوستمان گفتند صد در صد باعث سوختن و انفجار آی سی میکرو خواهد شد.
                      توصیه اینکه حتما از ترانس استفاده نمایید که مسئله عایق سازی وخطر باق گرفتگی هم ندارد .

دیدگاه

dear mhmd11

فکر کنم تمام پست ها رو نخوندی!

شهریار

دیدگاه

شارژر یه مشکل داره اونم اینه که اگر تو مدار رله داشته باشی که در شرایتی چند بار سریع سوییچ گنه منع تغذیه :sad:
                          ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

ببین مداری که در محافظ یخچال استفاده می شود به دردت می خوره اونم یک منبع فرکانسی هست. :job: :bye :wow: :applause:

دیدگاه

سلام
                              یه مدتی هست که منم یه منبع تغذیه نیاز دارم (سوئیچینگ) ولی کسی رو پیدا نکردم که کمکی بهم بکنه.
                              البته یه مورد رو از اساتید سایت لطف کردن که عملی نشد.
                              ولتاژش به این صورته
                              5v-1a
                              5v-1a
                              35v-5ma
                              35v-500ma
                              12v-1A
                              البته به حز یه پنج ولت همش باید آن آف داشته باشن.
                              با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X