اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محافظ هوشمند کامیپوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محافظ هوشمند کامیپوتر

سلام
    قبلا یه محافظ هوشمند برا کامیپوتر خریده بودم که وقای کیس رو روشن میکردم بقیه پریز های محافظ برقدار میشد
    الان چند روزه خراب شده و هر جا رفتم نداشتن
    جدایی از تعمییر همون محافظ قبلی میخوام از دوستان درخواست کنم یه مدار محافظ هوشمند پدر و مادر دار بزارن
    این محافظی هم که داشتم همون موقعی هم که کار میکرد گاهی قاطی میکرد مثلا گاهی اوقات که مهتابی اتاق رو روشن میکردم و مهاتابی اولش یه چشمک مید روشن بشه ناگهان برق پریز های وابسته رو قطع میکرد و تنها راهش خاموش و روشن کردن مانیتور بود(مانیتور و کیس به یه پریز بودن)
    =====
    من تا حالا چند محافظ خریدم همشون خراب شدن داخل همشون هم دیدم رله بوده به نظر دوستان بیشترین خرابی اینجور محافظ ها چی هست؟ من خودم فکر میکنم رله هست چطوری باید تست کنم؟
    ضمنا از یکی از دوستان توی نت برا مدار میپرسیدم گفت استفاده از رله برا مدار محافظ خوب نیست میخواستم بدونم ایا این حرف صحیح هست؟
    با تشکر

پاسخ : محافظ هوشمند کامیپوتر

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56802.0

دیدگاه

سلام
      ضمن تشکر باید بگم قبلا از زدن تایپیک سرچ کرده بودم و این مورد رو دیده بودم این یه محافظ معمولی هست من گفتم میخوام هوشمند باشه
      ضمنا اون سوال در مورد رله هم هست
      با تشکر

دیدگاه

سلام
        یه محافظ هوشمند دیده بودم که سر راه خروجیش یه سنسور جریان داشت!وقتی کیس میخواست روشن شه جریان کشیش از یه حدی بیشتر می شد وسنسور به مدار فرمان میداد و با یه رله بقیه ی خروجی ها رو فعال می کرد! البته یه حالت هم داشت که اگه فعال می کردنش وقتی کامپیوتر رو برای مدت طولانی روشن نمی کردی کلا برق رو قطع می کرد تا جلوی همون مقدار کم برقی رو که در حالت standby و sleep و ..... مصرف میکنند رو بگیره و مثلا صرفه جویی شه!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X