اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جا گذاری اتو ماتیک قطعات ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جا گذاری اتو ماتیک قطعات ؟

با سلام
    سوالم اینه که ایا در پروتل dxp امکان جاگذاری قطعات به صورت اتوماتیک وجود داره ؟؟ :question: :arrow:
    کمتر به سایت میام .....

پاسخ : جا گذاری اتو ماتیک قطعات ؟

منظور چه جور جاگذاری هست ؟ فوت پرینتشون منظورتونه ؟

دیدگاه

منظور از فوت پرینت صفحه ایه که قطعات رو باید روش بچینیم ؟؟
      . وقتی که پروژه رو کامپایل میکنم تمام قطعات بصورت درهم سمت راست صفحه ریخته شده و اگه تعداد قطعات زیاد باشه چیدن انها خیلی مشکل میشه ؟ ایا راهی وجود داره که خود نرم افزار قطعات رو کنار هم بچینه ؟
      کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

سلام.برای چیدن اتوماتیک قطعات tools/componant placement/auto placer
        وبرای این که از این حالت در بیاد stop auto placerوزیاد به کارتون نمیاد خودتون دستی انجام بدین خیلی بهتره :smile:

دیدگاه

گزینه auto placer معمولا کارایی زیادی نداره . بعضی وقتها یک قطعه با قطعه دیگه ایی که بهش اتصال نزدیک داره خیلی از هم فاصله میگیرند. مثل رگلاتور و خارن صافی اون . یکی اینور برد و اون یکی اونور برد.
          نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون امتحانش کردم یه چیز افتضاحی در اومد تمام قطعات رو یه گوشه چید . تکنیک یا ترفندی برای بهتر شدن pcb وجود داره ؟ غیر از auto placer
            کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

سلام من بازم هم همین سوال رو دارم ! توی یه مدار وقتی که تعداد قطعات زیاد میشه auto placer که افتضاحه چه راه دیگه ای وجود داره تا پی سی بی بهتر بشه ؟؟
              یه راهنمایی یا اگه امکان دراه یه منبع معرفی کنین :job: :job: :job: :job: :job:
              کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

اگه شماتیک رو به صورت چند صفحه ای کشیده باشید (یعنی کل مدار رو به ماجولهای جداگانه تقسیم کرده باشید) و به صورت شیت سیمبل تعریف کرده باشید وقتی پدیت میکنید هر کدوم از صفحه ها رو به صورت روم های جداگانه میاره که کل قطعات اون صفحه رو میشه با هم جابه جا کرد پس قطعات هر قسمت رو جداگانه سر جاش قرار میدی هر چند روشی که کاملا مد نظر شما بود نیست ولی کاچی بهتر از هیچی!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بهرام
                  ممنون از راهنماییتون امتحانش کردم یه چیز افتضاحی در اومد تمام قطعات رو یه گوشه چید . تکنیک یا ترفندی برای بهتر شدن pcb وجود داره ؟ غیر از auto placer
                  نوشته اصلی توسط بهرام
                  سلام من بازم هم همین سوال رو دارم ! توی یه مدار وقتی که تعداد قطعات زیاد میشه auto placer که افتضاحه چه راه دیگه ای وجود داره تا پی سی بی بهتر بشه ؟؟
                  یه راهنمایی یا اگه امکان دراه یه منبع معرفی کنین :job: :job: :job: :job: :job:
                  من با 99 se کار می کنم چیدمان قطعات رو هم خیلی عالی انجام می ده
                  می شه بگین چکار کردین که اینقدر

لازم که بگم یکی از قابلیت های بی نظیر پروتل همین چیدمان قطعاته

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بهرام
                    با سلام ...
                    شما باید در منوی AUTO PLACEMENT گزینه ی Statistical رو انتخاب کنین تا پروتل با استفاده از نزدیکی قطعات و ارتباط با هم اونها رو بچینه...
                    ضمنا تا حد امکان فیبرتون رو کوچیک انتخاب کنین....تا حد معقول ها!!!ییهو 1 در 1 سانت نکنیدش!!همونقدری که نیاز داره!!!
                    زکات علم نشر آن است.

دیدگاه

به نظر من از پروتئوس استفاده کنید هم راحت تره هم کم حجم تره هم میشه شبیه سازی کرد هم ......
                      پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

آره پروتیوس ساده تره،برا همین راحت تره،اگه طراحی درست باشه،پروتل خیلی خوبه!
                        زکات علم نشر آن است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X