اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنماییی (جایگزین رله 220 ولت )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنماییی (جایگزین رله 220 ولت )

با سلام
    دوستان مداری توسط میکرو طراحی کردم که توسط دو رله 220 ولت به میکرو فرمان راه اندازی تایمر داده میشود(کنتاکت های نرمال اپن آن به پنج ولت و کنتاکت نرمال کلوز آن به زمین است.کنتاکت کامون آن به میکرو است.در زمانی که رله دی انرجایز است صفر به میکرو ارسال و تایمر متوقفاست .هنگامی که رله انرجایز است یک به میکرو ارسال می شود و تایمر شروع به تایم گیری میکند.)برای راه اندازی رله از ولتاژ 220 ولت استفاده شده است و این ولتاژ قابل تغییر نیست .
    استفاده از رله در هنگام انرجایز شدن های متوالی باعث اختلال در کار میکرو می شود و lcd را پاک میکند و هیچ نوشته ای در آن نمی ماند و با ری استارت کردن مدار مججدا به حالت عادی برمی گردد.ولی بازهم پس از چند بار انرجایز و دی انرجایز شدن همان مشکل تکرار میشود.
    پایه های خالی lcd رو هم پول اپ و هم پول دون کردم فیوز بیت های داخلی هم تغییر دادم ولی بازم حل نشد.از رله الکترونیکی (تایمر الکترونیکی 220 ولت با زمان صفر )استفاده کردم مشکل مدار حل شدولی هزینه بالا رفته است.
    محیط کاری من صنعتی است.
    میخوام ببینم قطعه الکترونیکی یا آی سی نیست که بتونم بجای رله 220 ولت استفاده کنم؟
    متشکرم

پاسخ : راهنماییی (جایگزین رله 220 ولت )

سلام دوست عزیز
    واضح و مبرهن است که رله نویز میندازه رو میکرو و باعث اختلال در کارش میشه
    شما دیود هرزگرد قرار بدین برا رله و همچنین تحریک های میکرو رو با اپتوکوپلر انجام بدین ساده ترینش pc817 دو طرف رو از هم ایزوله کن
    اللهم عجل لولیک الفرج
    تعجیل در فرج آقا امام زمان(روحی و ارواح العالمین لتراب مقدم الفداه) صلوات

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      از دیود هم استفاده کردم ولی جواب نگرفتم
      الان فقط در فکر جایگزین هستم براش
      چیز دیگری نیست با 220 ولت کار کنه و سوییچ کنه برامون؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 138523
        سلام دوست عزیز
        از دیود هم استفاده کردم ولی جواب نگرفتم
        الان فقط در فکر جایگزین هستم براش
        چیز دیگری نیست با 220 ولت کار کنه و سوییچ کنه برامون؟
        سلام
        نظر من اینه که ولتاژ رو یکسو کنید وسپس با چندتا زنر 62ولتی کاهشش بدید وسپس با یک اپتو کوپلر 5ولت رو سوییچ کنید

دیدگاه

دوتا مبدل 220 به 5 وات مثل شارژر موبایل بجای رله هات استفاده کن
          وقتی برق وصله یعنی شارژر هم وصله و خروجیش یک هست(5 ولت)
          وقتی برق قطه شه سعنی شارژر هم قطع میشه و خروجیش صفر هست(صفر ولت)
          اللهم عجل لولیک الفرج
          تعجیل در فرج آقا امام زمان(روحی و ارواح العالمین لتراب مقدم الفداه) صلوات

دیدگاه

شارژر موبایل ایده خوبیه . ولی گرونه .
            چون جریان کشی نداری و فقط میخوای سطح ولتاژ رو چک کنی از خازن و مقاومت هم میتونی استفاده کنی . فرکانس برق شهر که ثابته .
            خروجیش رو هم وصل کن به 7805 که از 5 ولت بیشتر نشه بزنه میکرو رو بسوزونه .
            از مدارات تغذیه خازنی الگو بگیر .
            إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
            کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدِِِِِ محمد
              چون جریان کشی نداری و فقط میخوای سطح ولتاژ رو چک کنی از خازن و مقاومت هم میتونی استفاده کنی . فرکانس برق شهر که ثابته .
              سلام
              میشه بیشتر توضیح بدین منظورتون رو؟
              میخوام کمترین هزینه رو داشته باشم
              چراکه از مدار باید به تعداد زیاد بسازم
              متشکرم

دیدگاه

من همیشه با USB رایانه تغذیه میگیرم!! بدون 7805!!!! :mrgreen:
                معيار واقعي بودن تصميم، آن است که دست به عمل بزنيم.

دیدگاه

چرا لقمه رو دور سرت میگردونی
                  اگه میخوای ساده باشه با یه تقسیم مقاومتی کار کن و اگه میخوای صنعتی باشه یه اپتوکوپلر بزار. همون کاری که تو کل PLC ها انجام میدن

دیدگاه

من منظورم چنین چیزی بود

تو این صفحه میتونید اطلاعات بیشتری به دست بیارید .
                    http://micro-avr.blogfa.com/post-65.aspx
                    البته برای کار شما اول یه تقسیم مقاومتی بعد یکوسازی و در انتها رگوله کردن ولتاژ کم هزینه ترین راهه .

إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
                    کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

دروود.
                      سنس ولتاژ 220 بدون هیچ مشکلی.کاملا ایزوله.

موفق باشی.
                      ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

این اپتو ترانزیستور چنده ؟ شمارش چیه ؟
                        طرز کار بخش ورودیش چجوریه ؟ دو طرف دیود که سطح هم پتانسیله ؟؟؟؟ دیود کی روشن میشه ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEON-
                          دروود.
                          سنس ولتاژ 220 بدون هیچ مشکلی.کاملا ایزوله.

موفق باشی.
                          سلام
                          برا مدارت ممنون
                          دوست عزیز با این مقاومتایی که رودیود اپتو انداختی,دیود به طور کامل راه اندازی میشه,منظورم اینه که ولتاژروکامل رد میکنه,چون جریان دیود میشه 1میلی امپر...ولی دمت گرم ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میثم قاسمی نیا
                            سلام
                            برا مدارت ممنون
                            دوست عزیز با این مقاومتایی که رودیود اپتو انداختی,دیود به طور کامل راه اندازی میشه,منظورم اینه که ولتاژروکامل رد میکنه,چون جریان دیود میشه 1میلی امپر...ولی دمت گرم ...
                            آخه وقتی دو طرف دیود هم پتانسیله چطوری جریان ازش رد میشه ؟
                            فکر کنم کاتد دیود باید زمین بشه .
                            اسم تجاری این قطعه چیه ؟

دیدگاه

آخه وقتی دو طرف دیود هم پتانسیله چطوری جریان ازش رد میشه ؟
                              فکر کنم کاتد دیود باید زمین بشه .
                              اسم تجاری این قطعه چیه ؟
                              این اپتو کوپلره...چرا acرو دیوده؟؟من به این توجه نکرده بودم ولی اگه dcباشه,جوابگو باید باشه,
                              کسی هست تینو توضیح بده,البته به قول شما کاتد باید زمین باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X