اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

usb به سریال (ft232bl)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

usb به سریال (ft232bl)

سلام خدمت تمام دوستان گلم کسی تا حالا با ای سی رابط usb به سریال کار کرده(ft232bl) من یک پروژه io با این ای سی دارم میخوام در مورد برنامه نویسیش تو کامپیوتر بدونم که به زبان vb چه جوری میشه براش برنامه نوشت تا جائی که من میدونم یک پورت کام مجازی درست میکنه .حالا میخوام بدونم چه جوری میشه فهمید پورت کام چنده و baudrate و بقیه چیزاشو تغیر داد در کل یک برنامه vb با این ای سی میتونه برای شروع کارم خوب باشه اگه کسی داره خواهش میکنم تو همین فروم بزاره تا همه علاقهمندان و من حقیر از ان استفاده کنیم با تشکر از همه
    هیچ و دگر هیچ

پاسخ : رابط usb (FT232B)

سلام
    کار با این IC ساده تر از اون چیزیه که فکرش و می کنی. من هم مثل شما فکر می کردم که مثل 8255 و امثالهم احتیاج به برنامه ریزی اولیه داره. اما اثلا این طور نیست. در درجه اول باید بدونید که چه جور می خواین ازش استفاده کنید. دو حالت داره: یکی همون که اشاره کردی یعنی ایجاد پورت COM مجازی دوم یک پورت USB. ولی در هر دوحالت این IC اطلاعات رسیده از کامپیوتر رو به صورت داده های سریال به میکروکنترلر و یا سیستمهای پردازشی بیرون کامپیوتر میده میده. سطح ولتاژ کاری برای ارتباط با اینجور وسایل هم همون TTL که احتیاج به هیچگونه Level Shifter مثل MAX232 نداره و به راحتی به میکروکنترلر وصل می شه. مدل دیگه این IC با شماره FT245 اطلاعات رو در قالب یک پورت 8 بیتی به صورت موازی به سیستمهای پردازشی بیرون کامپیوتر میده که مسلما احتیاج به چند تا سیگنال Handshaking داره. فرض کنیم شما بخواین یک پورت COM مجازی با این IC ایجاد کنید.
    برای شروع طراحی فایل DG232 رو با عنوان FT232 Designer Guide از آدرس زیر بگیرید:
    http://www.ftdichip.com/Documents/AppNotes/DG245_20.pdf
    تو این فایل مدارهای FT232 رو با تمام جزئیات آورده. بعداز بستن مدار فایل درایور IC رو از آدرس زیر بگیرید:
    http://www.ftdichip.com/Drivers/CDM/CDM%202.04.06%20WHQL%20Certified.zip
    بعد از بستن مدارها و نصب درایور، زیر شاخه PORTS در Device Manager پورت جدید رو پیدا کنید. تمام Setting ها همونجا عوض میشه. دقیقا مثل یک پورت COM فقط با اندکی تفاوت. بعد از اینکه تغییراتی رو شما بدید درایور اونارو به اطلاع IC میرسونه و از اونجا به بعد باید با اون تغییرات (Baud Rate, Stop Bits، و...) با IC ارتباط برقرار کنید. به همین سادگی. :applause:
    موفق باشی.

دیدگاه

سلام
      آدرس فایل DG232 اشتباه شد که اصلاح شدش اینه:
      http://www.ftdichip.com/Documents/AppNotes/DG232_20.pdf
      موفق باشی.

دیدگاه

سلام . protel DXP تو کتابخونش ft232 نداره چکار میشه کرد ؟ حتی footprint ft232 رو هم نداره(LQFP 32) . چطوری بردشو طراحی کنم؟

دیدگاه

می تونی از لینک زیر لیبرری ها رو بگیری
          http://explosive.persiangig.com/eca/Protel-ftdixxxbm.zip
          یک فایلم هست که لیبرری های eagle رو داره پسوندش lbr
          امیدوارم مفید باشه
          هیچ و دگر هیچ

دیدگاه

سلام
            لینک وجود نداره :cry2:

دیدگاه

پروتل شما چه ورژنی هست ؟ اونیکه تو فروشگاه گذاشته شده رو من نصب دارم تا جایی که خاطرم هست کتابخونه کاملش وچود داشت

دیدگاه

سلام
                99SE

دیدگاه

سلام
                  تو پروتل DXP هم شماتیک و هم Foot Print اونو دارم. خواستی بگو تا بذارم.
                  موفق باشی.

دیدگاه

ممنون میشم لینک بذارید

دیدگاه

سلام به همه
                      1- این eeprom موجود در مدار FT232 کارش چیه؟
                      2- FT245 هم مثل FT232 نیازی به پروگرم کردن نداره؟
                      پیشاپیش از راهنمایتون خیلی ممنونم.

دیدگاه

با سلام
                        اون e2prom برای اینه که تنظیمات خاص usb رو روش قرار بدید به عنوان مثال اسم شرکت سازنده و VID و PID
                        اگر این حافظه رو قرار ندهید مشکل خاصی نداره و از مقادیر داخلی و پیشفرض استفاده میآ‌کنه.
                        من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط manian
                          با سلام
                          اون e2prom برای اینه که تنظیمات خاص usb رو روش قرار بدید به عنوان مثال اسم شرکت سازنده و VID و PID
                          اگر این حافظه رو قرار ندهید مشکل خاصی نداره و از مقادیر داخلی و پیشفرض استفاده میآ‌کنه.
                          با سلام
                          البته ناگفته نماند که استفاده از آن کاملا اختیاری است.
                          انگشت مكن رنجه به در كوفتن كس تا كس نكند رنجه به در كوفتنت مشت

دیدگاه

سلام
                            لینک فایل PCB:
                            http://rapidshare.com/files/125704998/FT232BM.PCBLIB.html
                            لینک فایل Schematic:
                            http://rapidshare.com/files/125704999/FT232BM.SCHLIB.html
                            موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fazel459
                              سلام
                              لینک وجود نداره :cry2:
                              شرمنده اصلاحش کردم
                              هیچ و دگر هیچ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X