اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل بی سیم ربات جنگجو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل بی سیم ربات جنگجو

سلام دوستان
    واسه کنترل ربات جنجگو بصورت بیسیم که حداقل 6 کانال کنترلی احتیاج داریم چه مداری پیشنهاد میکنید ؟
    ماژول آماده فرستنده گیرنده رادیویی سراغ دارین ؟
    امير مسعود مقدم

پاسخ : کنترل بی سیم ربات جنگجو

pt2262
    pt2272

و اگه دیگه خیلی میخواین حرفه ای و پیچیده اش کنید با nrf کار کنید
    مدت هاست نیستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasalifix
      pt2262
      pt2272

و اگه دیگه خیلی میخواین حرفه ای و پیچیده اش کنید با nrf کار کنید
      اینا که گفتی رو از کجا میتونم تهیه کنم ؟ چند کانال کنترلی میتونم باهاش داشته باشم ؟
      جزوه آموزشی از برای این مدل سراغ ندارید ؟
      امير مسعود مقدم

دیدگاه

ای سی های pt2262 گیرنده و pt2272 فرستنده
        میتونن به هرنوعی از ماژول های ask وصل بشن
        توی گوگل سرچ بزنین
        مدت هاست نیستم

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون
          یه سوال دیگه دوستان
          کسی نقشه آماده و عملی (جواب گرفته شده ) از فرستنده گیرنده 6 یا 8 کانال داره لینکشو قرار بده ؟
          امير مسعود مقدم

دیدگاه

دوست جان، nrf شش تا کانال خوشگل بهت میده با سرعت 2Mbps با ضریب خطای 0%که حال میکنی اساسی!
            ولی واسه ربات جنگجو نمیدونم جواب بده یا نه، آخه من یه پروژه باهاش انجام دادم که با ضربه خوردن ارتباط قطع میشد! (البته میشه نرم افزاری حدودا توی 150 میلی ثانیه دوباره راه اندازیش کرد!)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud.moghaddam21
              سلام دوستان
              واسه کنترل ربات جنجگو بصورت بیسیم که حداقل 6 کانال کنترلی احتیاج داریم چه مداری پیشنهاد میکنید ؟
              ماژول آماده فرستنده گیرنده رادیویی سراغ دارین ؟
              سلام داداش

nrf و ask و ....... استفاده نکن! چون تداخل و خطاشون اعصاب آدمو له می کنه ! از رادیو کنترل های هواپیمای مدل استفاده کن!
              یه ارزونشو بخر (مارک fms و یا wfly) اینا مدل 6 کانالشون حول قیمت 200 تا 250 میچرخه ولی کیفیتش هزار برابر از ماژول ها بهتره!
              رسیور این رادیوکنترل ها خیلی کوچیکه و 6 کانال pwm بهت میده که اگه با bascom کار میکنی خیلی راحت با دستور pulsein مقادیر رو میخونی!!!

باز هم تاکید میکنم داداش!
              برتری این رادیو ها :
              1 - نیاز به برنامه نویسی و کتابخانه ندارند! (برعکس nrf , zigbee)
              2 - احتمال خطا و تداخلشون نزدیک به 0 (برعکس ask pt2272 - 2262 و nrf)
              3 - برای هر کانال در فرستنده یه ولوم به همراه کلید های تریم و تنظیم تعبیه شده (از هر کانال 255 مقدار مختلف دریافت می کنی به ازای مقداری که کلید رو به جلو - عقب - چپ - راست حرکت میدی)

خلاصه اینکه هزار سر و گردن از بقیه بهتره!
              http://modelshopping.ir/product/11.html

http://www.iranparvaz.net/radio.php
              :job: :job: :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mobin-m
                سلام داداش

nrf و ask و ....... استفاده نکن! چون تداخل و خطاشون اعصاب آدمو له می کنه ! از رادیو کنترل های هواپیمای مدل استفاده کن!
                یه ارزونشو بخر (مارک fms و یا wfly) اینا مدل 6 کانالشون حول قیمت 200 تا 250 میچرخه ولی کیفیتش هزار برابر از ماژول ها بهتره!
                رسیور این رادیوکنترل ها خیلی کوچیکه و 6 کانال pwm بهت میده که اگه با bascom کار میکنی خیلی راحت با دستور pulsein مقادیر رو میخونی!!!

باز هم تاکید میکنم داداش!
                برتری این رادیو ها :
                1 - نیاز به برنامه نویسی و کتابخانه ندارند! (برعکس nrf , zigbee)
                2 - احتمال خطا و تداخلشون نزدیک به 0 (برعکس ask pt2272 - 2262 و nrf)
                3 - برای هر کانال در فرستنده یه ولوم به همراه کلید های تریم و تنظیم تعبیه شده (از هر کانال 255 مقدار مختلف دریافت می کنی به ازای مقداری که کلید رو به جلو - عقب - چپ - راست حرکت میدی)

خلاصه اینکه هزار سر و گردن از بقیه بهتره!
                http://modelshopping.ir/product/11.html

http://www.iranparvaz.net/radio.php
                :job: :job: :job:
                سلام دوست عزیز.
                میشه یخورده بیشتر در مورد نحوه راه اندازی این رادیوکنترل ها واسه ربات جنگجو توضیح بدین؟

دیدگاه

آره داداش

با چه میکرویی کار میکنی ؟ با چه زبانی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mobin-m
                    آره داداش

با چه میکرویی کار میکنی ؟ با چه زبانی؟
                    میکرو AVR Tmega16-32
                    Bascom

دیدگاه

خب - عالیه

شما در گیرنده ی این رادیو کنترل ها کانکتور های 3 پین میبینید که طبق استاندارد سروو موتور ها طراحی شدن! یعنی مستقیما به سروو ها متصل میشن!
                      از اونجایی که این گیرنده ها در تمام کانال هاشون به شما pwm میدن و pwm هم مدولاسیون پهنای پالس است شما به راحتی با دستور pulsein میتونید مقدار هر کانال رو بخونید!(به همین خوش مزگی )

یه نکته برای بهترین حالت استفاده از این رادیو ها :
                      فرکانس داخلی میکرو رو بصورت سخت افزاری(از طریق فیوزبیت) رو 1مگاهرتز و در برنامه فرکانس میکرو را روی 4مگاهرتز تنظیم کنید!

:agree:

دیدگاه

حاجی برو از این ریموت اماده های شیش کاناله بخر،،،،،با فرستنده نظامی که قدرتش بیشتر باشه (از این ریموت بزرگا) همین سایت هم فک کنم داره
                        با ای سی pt کارمیکنه و دو نوع لحظه ای و latch داره بگو ای سی لحظه ای میخوام
                        ماهم چن سال پیش همین مشکل رو برای ربات مین یاب دستی داشتیم

دیدگاه

سلام داداش

عزیزم اینی که من گفتم اصلا قابل مقایسه با pt نیست! :icon_razz:

با کنترل از راه دور های pt میشه ربات جنگ جو یا .... رو فقط عقب جلو چپ راست کرد!!! ولی با این رادیوکنترل هایی که گفتم شما علاوه بر جهت دهی حتی سرعت جلو - عقب - چپ - راست رو میتونید با 255 مقدار مختلف کنترل کنید!!! :applause:

تازه PT ها با ASK کار میکنند که اصلا قابل مقایسه با GFSK این رادیو ها نیس!!!!! :icon_razz:

راستی تداخل و نویز کنترل های PT دار در محیط های بسته و فلزی رو اعصاب آدم دو ماراتن میره!!! :biggrin:

دیدگاه

اتفاقا تفاوتش خیلی ملموسه
                            جایی که ماز فرسنده گیرنده شیش کانال pt استفاده کردیم داخل زمین مسابقه روبوکاپ دانشگاه ازاد بود و توی اون دوره هم عزیزان گرو های دیگه از این مدل فرستنده ای که شما گفتی استفاده کرده بودن و به لطف نویز افکن دانشگاه ازاد( اونموقع مسابقات داخل دانشگاه ازاد قزوین بودش) 90درصد ربات های دوستان کاز نکرد ولی ربات ما که یه ریموت معمولی داشت به زیبایی کار کرد و این بود فرق فرستنده من با شما

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amiraghamohamadi
                              اتفاقا تفاوتش خیلی ملموسه
                              جایی که ماز فرسنده گیرنده شیش کانال pt استفاده کردیم داخل زمین مسابقه روبوکاپ دانشگاه ازاد بود و توی اون دوره هم عزیزان گرو های دیگه از این مدل فرستنده ای که شما گفتی استفاده کرده بودن و به لطف نویز افکن دانشگاه ازاد( اونموقع مسابقات داخل دانشگاه ازاد قزوین بودش) 90درصد ربات های دوستان کاز نکرد ولی ربات ما که یه ریموت معمولی داشت به زیبایی کار کرد و این بود فرق فرستنده من با شما
                              سلام داداش

امکان نداره !!!!! من تو یه منطقه پر از مودم وای فای و .... باهاش یه هواپیمای مدل رو تا 400 متر از خودم دور کردم و به خوبی کار میکرد!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X