اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه ای که بتواند برای یک سیستم مبتنی بر x86 سرعت cpu را تعیین کند؟!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه ای که بتواند برای یک سیستم مبتنی بر x86 سرعت cpu را تعیین کند؟!

با سلام خدمت کاربران عزیز.
    من تا 93/11/8 وقت دارم که جواب این سوالو برا استادم بفرستم.
    خیلی ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه.
    تازه شروع به کار با اسمبلی کردم و از دست خودم بر نمیاد به این سرعت بتونم همچین برنامه ای بنوسم!

پاسخ : برنامه ای که بتواند برای یک سیستم مبتنی بر x86 سرعت cpu را تعیین کند؟!

هیچکس نیست بتونه کمکی بهم بکنه!؟ oo:

دیدگاه

بستگی داره بخوای عدد دقیق کلاک پروسسور رو در بیاری یا حدودی هم باشه قبوله . پروژه میتونه خیلی ساده باشه یا خیلی سخت .
      اولا باید تحت داس کارکنی . تحت ویندوز نمیشه . چون ویندوز مالتی تسکینک است و برای هر پروسس یک تایم شیر میده .
      برای حالت ساده یک حلقه خیلی ساده for - while - do مینویسی تا مثلا 100 میلیون بار بچرخه . بعد با تایمر زمان تموم شدن این حلقه رو اندازه میگیری . خوب عدد 100 میلیون ضربدر تعداد کلاک پالس دستورات اسمبلی تقیسم بر تایم میشه کلاک پالس پروسسور .

تو حالت سخت باید تایم رو از ساعت بایوس بخونی . ولی بقیه همونه .
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

ممنون مهندس. من تازه دارم با پروسسور ها و زبان اسمبلی کار میکنم. راستش این راهی که شما میگی (در روش ساده) به ذهنم رسید بود، اما با تحقیقات که کردم متوجه شدم پروسسور ها دارای تایمر و ادوات جانبی نظیر آن نیستند! حالا یا تحقیقات من درست نبوده یا باید به یه روشی این تایمر رو تو پروسسور سری x86 راه اندازی کنیم؟! که البته نمیدونم چطور میشه اینکارو کرد! ممنون میشم که راهنمایی بیشتری بکنی منو :smile:

دیدگاه

ببینید فرق سیستم میکرو پروسسور در اینه که سیستم میکرو پروسسور مادر برد داره . پس تایمر روی مادر برد یک ای سی است .
          رجوع کنید به کتاب مدارات واسط مزیدی
          تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
          داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X