اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط مموری کارت با میکرو Atmega32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط مموری کارت با میکرو Atmega32

سلام خسته نباشید
    من میخوام یه مموری کارت رو به میکرو وصل کنم و محتوای اونو روی ال سی دی نشون بدم ، البته فقط فولدر های موجود در مموری رو به همراه یه فرمت خاص (مثلا تکست) ...
    میخواستم بدونم باید به طور کامل استاندارد های fat32 رو بلد باشم ؟ اگه کسی هست که قبلا اینکارو کرده ممنون میشم کمک کنه !!!
    ارتباط سریالش خیلی مشکلی نیست ولی الان نمیدونم چطوری فولدر هارو تشخیص بدم .
    با تشکر

پاسخ : ارتباط مموری کارت با میکرو Atmega32

چیزایی که من یه مدت دنبالش بودم اما آخرش رفتم دنبال کتابخونه elm-chan
    1) ابتدا باید بتونید از یه سکتور توی حافظه بخونید یا بنویسید
    2) سراغ جدول fat برید و اونجا دنبال اسم فایل ها ، آدرس شروع و خاتمه ی هر فایل (به شرط این که قبلا فایلی پاک نشده باشه) بگردید
    هر فایلی که پاک می شه ، در حقیقت آدرس اون پاک می شه، به خاطر همینه که توی حافظه ی کامپیوتر می گن full erase نکنین. بعد ازین که یه فایل پاک می شه فایل بعدی که کپی می شه از آدرس قبلی میاد شروع می کنه به نوشتن
    اگه حجم اون فایل بزرگتر از مقدار فضای خالی باشه، تا یه مقداری از فایل تو اون حافظه نوشته می شه و آدرس شروع قسمت بعدی دوباره تو جدول fat نوشته می شه.
    کامل تر تو ویکیپدیا هست.(غ..ف..د...2؟)(نچ نچ)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرهاد بیرق دار
      سلام خسته نباشید
      من میخوام یه مموری کارت رو به میکرو وصل کنم و محتوای اونو روی ال سی دی نشون بدم ، البته فقط فولدر های موجود در مموری رو به همراه یه فرمت خاص (مثلا تکست) ...
      میخواستم بدونم باید به طور کامل استاندارد های fat32 رو بلد باشم ؟ اگه کسی هست که قبلا اینکارو کرده ممنون میشم کمک کنه !!!
      ارتباط سریالش خیلی مشکلی نیست ولی الان نمیدونم چطوری فولدر هارو تشخیص بدم .
      با تشکر
      شما برای Code vision میخوای یا Bascom تا آموزش بهترین کتابخونه هاشو برات بدم؟؟؟
      معيار واقعي بودن تصميم، آن است که دست به عمل بزنيم.

دیدگاه

این یه آموزش کامل با Bascom:
        http://yazdkit.com/learning-mmc-fat-n1-2687.html

با کدویژن:
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=55074.0
        معيار واقعي بودن تصميم، آن است که دست به عمل بزنيم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X