اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

امپلی فایر و باتری اضافی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

امپلی فایر و باتری اضافی

سلام خسته نباشید دوستان بنده به تبلت وینتاچ q73 یه باتری موبایل بصورت موازی اضافه گذاشتم با یه ماژول آمپلی فایر
    http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C/2880-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D8%B1-2x3w-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3-d-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B4%D9%87-pam8403.html

به تبلت وصل کردم با دوسه تا بلند گو اضافه

بعد از دو سه روز با تبلت کار کردم برد تبلت اتصالی پیدا کرد که هر چقد بهش ور رفتم نفهمیدم کجاش اتصالی داره

حالا میخوام بدونم باتری اضافی وصل کردم باعث خراب شدن برد شد ؟یا ماژول کدوم؟

http://upload7.ir/uploads//85108da9d3f8e8e2adad458b3de9291d8193f4e1.jpg

پاسخ : امپلی فایر و باتری اضافی

اضافه (موازی کردن) باطری هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه
    البته اگر ولتاژ باطری ها یکسان نباشن باعث صدمه در باطری ها میشه

تطبیق امپدانس ممکنه به خروجی تبلت و ایضا" کل برد اسیب برسونه مدار باید طوری تنظیم بشه که توان بیش از حد از خروجی تبلت گرفته نشه
    به نظر من اتصالی سیم های باطری روی برد علت صدمه بوده
    --------------------------- --------------------------

دیدگاه

باتری خود تبلت 3000mah و 3.7 ولته
      و باتری موبایلی که بهش اضافه کردم
      780 mah و 3.6 ولت؟

این دو باتری موازی بستم مشکلی ایجاد نمیکرد؟
      ضرر برای خود باتری نداره؟

و برای ماژول هم من لینک ماژول بهتون دادم

خروجی + و - صدا از تبلت دادم به پتانسیو متر و خروجی پایه وسطی پتانسیو متر دادم به ورودی + ماژول برق هم مستقیم از باتری دادم به ماژول

خروجی ماژول هم وصل کردم به بلند گو ها
      روش کارم اشتباه بوده؟بیش از حد توان خروجی تبلت استفاده کردم؟

دیدگاه

با توجه به روش کارتون هیچ فشاری به تبلت وارد نشده

اختلاف ولتاژ یک دهم ولت مناسب نیست البته حاد هم نیست به هر حال بهتره ولتاژشون دقیقا برابر باشه در غیر اینصورت باعث جاری شدن جریان از منبع ولتاژ بالاتر به منبع ولتاژ پایین تر میشه

در مورد اتصال : روش نصب (به شرط اینکه اهم خود ولوم بالاتر از یک کیلو اهم باشه) طوری بوده که کمترین فشار به تبلت بیاد و البته این نوع اتصال باعث تقویت نویز و خرابی کیفیت میشه

اول باید ببینید اهم معمول هدفونی که با اون جروجی کار میکرده چند اهم بوده مثلا اگر 32 اهم بوده شما یه مقاومت با همین اهم حالا اگرم بیشتر باشه بهتر مثلا 56 اهم به دو سر کناری ولومتون متصل کنید

با توضیح هایی که دادید مدار نباید از این طریق اسیب دیده باشه

دیدگاه

نکته دیگه اینکه منفی صدا باید با منفی ماژول به هم متصل باشد
          اگر اینها جابجا بشه درست نیست و امکان تخریب هست

دیدگاه

1- نه من اهم نگرفته بودم ! ولی صدا هر چه زیاد میکردم صدای خش خش میکرد که من این پتانسیومتر بستم که وسط تنظیم کردم صدا از یه مقداری بیش تر نشه خش خش کنه
            دلیل این خش خش کیفیت پایین صدا مروبط به همین بود که مقاومت نبستم؟

2- ضمنا" قبلش که پتانسیو متر نمیبستم اهن ربا بلندگو خیلی داغ میکرد که پتانسیو متر بستم داغ کردنش نصفه شد این داغ کردن مربوط به چی؟

3- نه پایه منفی اصلا به مازول وصل نکردم چون وصل میکردم کار نمیکرد ماژول فقط + و - به پایه دوطرف پتانسیو متر وصل کردم و پایه وسط پتانسیو متر به + ماژول وصل کردم

4- پس شما مطمن هستین دلیل خراب شدن برد نه مربوط به باتری نه آمپلی فایر درسته؟پس از چی؟

دیدگاه

1- البته اگر خش خش از اضافه بار باشه بله با اون مقاومت که کفتم درست میشه البته با توجه به ولتاژ کاری پایین نباید همچین مشکلی با شدت زیاد باشه ولی به هر حال اون مقاومت توصیه میشه

2- این داغ کردن به دلیل کلاس کاری ماژول تقویت بر میگرده در تقویت کلاس D برای بازسازی سیگنال خروجی به سلف نیاز داره که معمولا این سلف با خط بلندگو سری بسته میشه ایدال نبودن این سلف باعث میشه بخشی از توان روی بوبین بلندگو تلف بشه و به صورت حرارت خودشا نشون بده شاید با سری کردن خازن ظرفیت بالا با بلند این مشکل به صورت غیر اصولی درست بشه ضمن اینکه داغ کردن بلندگو نشانه تحت فشار بودن بلند گو هست که دو نوع هست اولیش که طبیعی هست به دلیل توان بالای امپلی فایر هست و دومی که تخریب کننده هم باشه وجود سیگنال دی سی هست که معمولا با سری کرد خازن میشه جلوشا گرفت

3- یعنی مثبت و منفی ماژول از دو سر ولوم گرفتی !؟ اگر این کار را کرده باشی باعث کشیدن توان بیش از حد و ایضا سوخت برد تبلت یا حداقل سوختن پورت خروجیش میشه
              یا حداقل فشار مداوم به برد تبلت میشه

4- گذینه 3 مشکوک هست اگر این کار را کرده باشید باعث فشار مداوم به خروجی شده و همینجور فشار اومده بعدشم از کار افتاده
              ای کاش قبل از اینکار در انجمن راهنمایی خواسته بودید

دیدگاه

1- نه عزیز برق + و - ماژول از باتری گرفتم منظورم + و - خروجی صدا تبلت بود یعنی جایی که بلند گو تبلت وصل میشد قطع کردم بلندگو رو سیم + و - صدا رو به پتانسیومتر وصل کردم و بعد پایه وسط پتانسیومتر به ورودی + صدا ماژول وصل کردم و پایه وردی منفی صدا ماژول به چیزی وصل نکردم

والا من زیاد الکترونیک بلد نیستم در حد لحیم کاری فقط
                که یکی از دوستان بلد بود راهنمایی میکرد من انجام میدادم

الانم ناچار شدم یه برد تبلت دگه از نت سفارش دادم که احتمالا تا پنج شنبه بدستم برسه

فقط شما میتونین دقیق راهنمایی کنین که من این ماژول چطور روی برد جدید ببندم که فشار به برد نیاد مثل سری قبل برد اتصالی پیدا کنه !؟

دیدگاه

کلا سیستم تقویت در مدارات میکرو الکترونیک از کلاس D استفاده میکنن و مچ کردن این مدارات میتونه مسئله ساز باشه

و نیاز داره که نظر دوستانی که در این کلاس کار کردن را هم جویا شوید

راه بی دردسر استفاده از اسپیکر های اماده هست

دیدگاه

خواستم صدای خود تبلت بیشتر بشه چون صدای خودش خیلی ضعیفه

حالا انشالا یکی از دوستان که با این کلاس کار کرده پیدا بشه بتونم از این ماژول برای تبلت استفاده کنم

دیدگاه

منم کم و بیش در خدمت هستم

دیدگاه

ممنون مرسی

دوستان کسی اگر با کلاس D کار کرده لطفا اطلاع بده ممنون

دیدگاه

باید برید در تاپیک مدارات صوتی و ببینید کدام تاپیک در این مورد هست مشکل تونا اونجا مطرح کنید یا ادرس اینجا را بدید که بیان

دیدگاه

پیشنهاد من اینه که برق آمپلی فایر را با برق کل تبلت یکی نکنید.همین کار ممکنه باعث بشه که نویز وارد کل تبلت بشه.
                            آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

خب من برقشو مستقیم از باتری تبلت میگیرم ؟شما میگین چطور بگیرم؟یا اگر میدونین نویز میده قبل از اینکه برق وارد آمپلی فایر میشه از دوتا دیود استفاده کنم برای برق + و -؟
                              ضمنا اگر ممکنه یه سر به این تاپیک بزنین راهنمایی کامل بکنین چطور استفاده کنم که به برد تبلت هم فشار نیاره
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=104559.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X