اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط fpga با w5300

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط fpga با w5300

سلام
    از دوستان کسی با w5300 از کمپانی wiznet کار کرده. من میخام از fpga بعنوان host استفاده کنم و به w5300 داده بفرستم و خروجی w5300 رو به شبکه وصل کنم. در ضمن اطلاعات زیادی از شبکه ندارم. کسی اگه با این تراشه کار کرده یا شبه کدی داره ممنون میشم کمک کنید کارم خیلی گیره!! ممنون

پاسخ : ارتباط fpga با w5300

من با xillinx کار کردم و تز فوق لیسانسم بود با کد VHDL زدم، به نظرم xillinx توانایی خوبی داره.
    وبلاگ اطلاعات در مورد کنترل صنعتی و PLC و میکروکنترلرهای AVR و ARM
    www.armplc.ir

دیدگاه

سلام
      من با مد سرورش کار کردم تو این مد میتونید بعد از کانکت شدن به سرور به عنوان کلاینت داده هم براش ارسال کنید و هم ازش دریافت کنید. توی دیتا شیتش شبه کد برای کار با مدهای مختلف قرار داده شده.

دیدگاه

سلام. من تو مد سرور بهش وصل شدم و دیتا روش نوشتم و خوندم. هم تو مد باس هشت بیتی و هم باس 16 بیتی.

برای راه اندازی این تراشه چند مرحله رو باید طی کنید.
        بایستی برای MAC Address و IP و Subnet Maskو Gate Way و Port و اینجور چیزا رو تعریف کنی بعد یکی یا چند تا از سوکتهاش رو فعال کنید و منتظر برقراری ارتباط بشی.

اگر بخواهید از FPGA داده بفرستید به PC به نظر مد سرورش مناسبتره.

مشکلتون چیه؟ کد VHDL میخواهید یا کد C؟
        یا علی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس 80
          سلام. من تو مد سرور بهش وصل شدم و دیتا روش نوشتم و خوندم. هم تو مد باس هشت بیتی و هم باس 16 بیتی.

برای راه اندازی این تراشه چند مرحله رو باید طی کنید.
          بایستی برای MAC Address و IP و Subnet Maskو Gate Way و Port و اینجور چیزا رو تعریف کنی بعد یکی یا چند تا از سوکتهاش رو فعال کنید و منتظر برقراری ارتباط بشی.

اگر بخواهید از FPGA داده بفرستید به PC به نظر مد سرورش مناسبتره.

مشکلتون چیه؟ کد VHDL میخواهید یا کد C؟
          سلام
          من میخام از پروتکل UDP استفاده کنم و داده رو به کامپیوتر بفرستم و و یا از کامپیوتر دریافت کنم. همین MAC Address و IP و اینا که گفتین چجوری باید تنظیم کنم؟!منظورم اینه که از کجا این آدرسا و شماره ها رو بدست بیارم تا در رجیسترای مربوط بهش بنویسم؟؟ کد VHDL میخام بنویسم. ممنون میشم توضیحات بیشتری بدین.

دیدگاه

من توصیه میکنم اگر در FPGA تون جا به اندازه کافی دارید، حتما از یک CPU در کنار این تراشه استفاده کنید، اگر بخواهید برای کانفیگ کردن این تراشه از یک مدار ترتیبی استفاده کنید خیلی دردسر خواهید داشت.
            فتو بلاگ من
            کاردستی ها :
            روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
            فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
            کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ابراهیم جهاندار
              من توصیه میکنم اگر در FPGA تون جا به اندازه کافی دارید، حتما از یک CPU در کنار این تراشه استفاده کنید، اگر بخواهید برای کانفیگ کردن این تراشه از یک مدار ترتیبی استفاده کنید خیلی دردسر خواهید داشت.
              منظورتون رو کامل متوجه نشدم. یعنی راه اندازی این تراشه با FPGA دردسر داره؟؟ چطور از CPU استفاده کنم؟!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ارتباط fpga با w5300

نوشته اصلی توسط ahmad91
                سلام
                من میخام از پروتکل UDP استفاده کنم و داده رو به کامپیوتر بفرستم و و یا از کامپیوتر دریافت کنم. همین MAC Address و IP و اینا که گفتین چجوری باید تنظیم کنم؟!منظورم اینه که از کجا این آدرسا و شماره ها رو بدست بیارم تا در رجیسترای مربوط بهش بنویسم؟؟ کد VHDL میخام بنویسم. ممنون میشم توضیحات بیشتری بدین.
                با مطالعه دیتاشیت
                یا علی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X