اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عقب افتادن ساعت(ساعت اوقات شرعی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عقب افتادن ساعت(ساعت اوقات شرعی)

سلام.
    یک ساعت طرح ساعت حرم امام رضا(ع) هست که ساعتش زیاد عقب میفته!!
    ظاهرا چند بار برای تعمیر رفته و خیلی زود خراب شده.
    این ساعت هم دائما به برق وصله.البته هنوز من ندیدمش.برای حل مشکلش باید کجا رو بررسی کنم؟!
    مشکلش از کجاها میتونه باشه؟!
    ممنون میشم یکی کمکم کنه

پاسخ : عقب افتادن ساعت(ساعت اوقات شرعی)

نوشته اصلی توسط tamjid
    سلام.
    یک ساعت طرح ساعت حرم امام رضا(ع) هست که ساعتش زیاد عقب میفته!!
    ظاهرا چند بار برای تعمیر رفته و خیلی زود خراب شده.
    این ساعت هم دائما به برق وصله.البته هنوز من ندیدمش.برای حل مشکلش باید کجا رو بررسی کنم؟!
    مشکلش از کجاها میتونه باشه؟!
    ممنون میشم یکی کمکم کنه
    سلام
    من یک همچین مدار رو بسته بودم که اتفاقا همین مشکل را داشت وبا یکم برسی فهمیدم تغذیه مدار خیلی کم ریپل دارد که بایک رگولاتور وچند خازن عیب برطرف شد این کارو انجام بده اگر جواب نداد کریستال رو عوض کن اگر بازهم مشکل بر طرف نشد باید پایه های میکرو را برسی کنی که اتصالی نداشته باشند که باعث اختلال در کار میکرو شود

اگر از همه این مرحله ها رد شد بدون برنامه حتما یه عیبی داره که باعث وقفه درکار میکرو میشه

این جور سوالات رو باید در بخش AVR یاPICمطرح کرد تا بهتر بتونی مدارو عیب یابی کنی
    [img width=176 height=100]http://s6.picofile.com/file/8219555100/y1n8mde2ggfr.gif[/img]

http://s6.picofile.com/file/8249184400/yas_and_aligator.mp3.html
    -----------------------------------------------------------------------

دیدگاه

اول از همه آی سی ساعت را یه جنس خوب بذار، چون توی عقب و جلو افتادن ساعت تاثیر داره... اگر تاثیر نداشت کریستال را عوض کن..

دیدگاه

کریستال یه عنصر فوق العاده حساس به دما هست، با کم و زیاد شدن دما فرکانسش به شدت جا به جا میشه، تو جاهایی که پالس ساعت حیاتی هست، معمولا یا از سیگنال GPS و یا از Distributed Clock استفاده میشه که شما یحتمل نمیتونی در مدار دست ببری،

البته TCXO و یا کریستال با Oven هم گاهی اوقات استفاده میشه. کریستال های ساعت معمولا فرکانسشون 32768 هرتز هست، اونایی که تو بازار هست معمولا جنس بدرد نخوره، برای همین توصیه میکنم بری ساعت فروشی و یه ساعت اوراقی ولی پدر مادر دار پیدا کنی و کریستالشو برداری از روش و بزنی جای کریستال مدار خودت.
        فتو بلاگ من
        کاردستی ها :
        روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
        فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
        کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

منم این مشکل رو داشتم. کریستال ساعت رو عوض کن همه چی ردیف میشه. جنس خوب و گرون قیمت بخر. گرون که می گم نهایتاً می شه 500 تا تک تومنی!
          بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X