اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد انجام پروژه های avrاز مبتدی تا حرفه ی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد انجام پروژه های avrاز مبتدی تا حرفه ی

با سلام خدمت دوستان گلم
    دوستان عزیز من avr شروع کردم زبان c رو تقریبا بلدم و تقریبا پروژه های برای تمرین تو خونه بستم میخوام چنتا دیگه پروژه دیگه بهم بگید تا درست کنم تسلوطم بیشتر بشه
    پروژه ها در حد متوسط باشه و در مورد پروژه هم تقریبا توضیح بدید یعنی هدف چیه چه کار از ما میخواد تو همون پروژه

ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ : راهنمایی در مورد انجام پروژه های avrاز مبتدی تا حرفه ی

سلام
    ظاهرا از دوستان جدیدمون هستید و خیلی وقت نیست در انجمن فعالیت میکنید، نمیدونم قبلا به شما خوش آمد گفتم یا نه اما اگر هم گفتم مجددا ورودتون به انجمن رو خوش آمد میگم و امیدوارم لحظات خوب و مفیدی اینجا داشته باشید.
    اگرچه توانایی انجام پروژه های مختلف خیلی خوب هست و تجربه و تسلط فرد را بالا میبرد اما با توجه به گفته خودتون که تازه شروع به کار با AVR کردید پیشنهاد میکنم در ابتدای کار بیشتر سعی کنید با اصول آشنا شوید و بجای اینجام 10 پروژه مختلف سعی کنید 4 پروژه را با روش های مختلف انجام دهید و بهترین روش رو متوجه شوید، اگر از ابتدا کار کردن اصولی را یاد بگیرید هیچ وقت دچار مشکلی نمیشوید اما اگر انواع پروژه ها را انجام دهید اما با روش تقریبا نامناسب جلو بروید در کارهای بزرگ دچار مشکل خواهید شد، به همین خاطر دوستانه پیشنهاد میکنم حداقل در ابتدای کار و تا مدتی بیشتر وقتتون رو صرف روش های مختلف انجام کار و بهینه سازی برنامه ها و پروژه هاتون کنید بعد سراغ پروژه های دیگر بروید.
    موفق باشید
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی در مورد انجام پروژه های avrاز مبتدی تا حرفه ی

سلام
      بگو در چه حدی بستی تا ما بتونیم بیشتر بگیم....
      چند تا مثال میزنم...
      شما باید بتونی حداقل یه دونه ماژول مخابراتی رو کامل راه اندازی کنی (پیشنهاد من nrf24l01 که توی فروشگاه سایت هم هست و در مورد راه اندازی با زبان C زیاد بحث شده و تقریبا اکثر افرادی که خریدند اونو براحتی راه اندازی کردند)
      منطورم از راه اندازی کامل اینه که تمام چم و خم کار با اونو یاد بگیری و بتونی از تمام امکانات اون استفاده کنی و به بهترین نحو ممکن و با مناسبترین کدها راه اندازی کنی تا توی هرپروژه ای که به ارتباط بیسیم برای ارسال دیتا(دما،عدد و...) لازم داشتی بتونی خیلی سریع کارتو باهاش راه بندازی(به قول من برای خودت یه سری چیزهارو استاندارد کرده باشی که دیگه تاآخر عمر تو کارشون به هیچ مشکلی برنخوری)
      راه اندازی یه ماژول بلوتوث خوب و کاربردی
      راه اندازی ساعت دیجیتال با آی سی ds1307 :
      یه آی سی ساعته با قابلیتهای بسیار بالا که خیلی چیزها میتونی ازش بگیری(ساعت به وقت گرینویچ،تاریخ،یه پالس با دامنه یک هرتز و...)
      این آی سی صنعتی هم هست و توی محیطهای پرنویز اصلا کم نمیاره
      اینو هم توی آرشیوت داشته باشی خیلی خوبه....
      پروژه اسیلوسکوپ با avr و نمایس سیگنال روی lcd گرافیکی که پروژه خوبیه بنظرم...
      ارتباط avr با کیبورد کامپیوتر ،اتصال Avr بعنوان ماوس به کامپیوتر ،ارتباط avr به کامپیوتر و ارسال داده(خروجی سنسور یا...) به کامپیوتر و نمایش روی کامپیوتر و انجام محاسبات روی داده (توی ویژوال استودیو یا متلب یا لب ویو)
      سعی کن چندتا سنسور دما رو برای خودت راه اندازی کنی (lm35 ، shtxx و...)
      سوال بود درخدمتم :job:
      من آن گلبرگ مغرورم که میمیرم ز بی آبی
      ولی با منت و خواری پی شبنم نمی گردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X