اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پایه RX SIM90 سوخته آیا میشه با پایه های دیباگ باهاش ارتباط برقرار کرد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با درود و خسته نباشید خدمت دوستان
    با I2C چطور ؟؟

پاسخ : پایه RX SIM90 سوخته آیا میشه با پایه های دیباگ باهاش ارتباط برقرار کرد

سلام

sim900 فقط at command ها رو با پورت سریال قبول میکنه و اگه بلایی سر پایه های rx tx بیاد دیگه قابل استفاده نیست پایه دیباگ هم به درد این کار نمیخوره

ولتاژ زیاد بهش دادن ؟
    با یه مقاومت 2.2 کیلو یه بار pullup و یه بار pulldown کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi421
      سلام

sim900 فقط at command ها رو با پورت سریال قبول میکنه و اگه بلایی سر پایه های rx tx بیاد دیگه قابل استفاده نیست پایه دیباگ هم به درد این کار نمیخوره

ولتاژ زیاد بهش دادن ؟
      با یه مقاومت 2.2 کیلو یه بار pullup و یه بار pulldown کنید
      ممنون
      هیچی خریت خودم بود

اومدم آبدیتش کنم به جای زمین ft232 مثبت اونو با زمین مدار یکی کردم :mrgreen:

دیدگاه

فدای سرتون از این موارد پیش میاد. یکی دیگه میگیرین

یه مسئله دیگه که احتمالا از دیتا شیت هم خوندین اینکه حداکثر ولتاژ اعمالی به پایه های sim900 حداکثر 2.8 ولت هست

اضافه شده در تاریخ :
        شما چطور تست کردین که پایه rx سوخته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi421
          فدای سرتون از این موارد پیش میاد. یکی دیگه میگیرین

یه مسئله دیگه که احتمالا از دیتا شیت هم خوندین اینکه حداکثر ولتاژ اعمالی به پایه های sim900 حداکثر 2.8 ولت هست

اضافه شده در تاریخ :
          شما چطور تست کردین که پایه rx سوخته؟
          داداش کی گفته ولتاژ کاریش 2.8 ولته؟؟ با این ولتاژ اصلا کار نمیکنه محدوده ولتاژش از 3.3 تا 4.8 هست و مناسبترین تغذیه براش 4.3 ولته
          برای انجام کارهای محال باید باور محال بودنش را عوض کرد

تو چیزها رو می بینی و می پرسی چرا؟
          من خواب چیزهایی که وجود ندارند رو میبینم و میگویم چرا که نه!
          "جرج برنارد شاو"

دیدگاه

سلام
            داداش کی گفته ولتاژ کاریش 2.8 ولته؟؟
            بحث ما روی پایه های rx - tx بود که جزء پایه های I/O هستند و حداکثر ولتاژ ورودی -- خروجی این پایه ها 2.8 باید باشه .

در خصوص مقدار ولتاژ تغذیه مناسب sim900 هم روایات مختلفی از محققین و منجمین اهل بازار و... وجود داره که بعضا تا 1 ولت هم در این ضمینه اختلاف مشاهده شده :redface:
            در هر صورت حسب تجربه پیشنهاد میکنم ولتاژ 4 ولت رو مبنای کار قرار بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi421
              سلام
              بحث ما روی پایه های rx - tx بود که جزء پایه های I/O هستند و حداکثر ولتاژ ورودی -- خروجی این پایه ها 2.8 باید باشه .

در خصوص مقدار ولتاژ تغذیه مناسب sim900 هم روایات مختلفی از محققین و منجمین اهل بازار و... وجود داره که بعضا تا 1 ولت هم در این ضمینه اختلاف مشاهده شده :redface:
              در هر صورت حسب تجربه پیشنهاد میکنم ولتاژ 4 ولت رو مبنای کار قرار بدین

من فکر کردم تغذیه سیم900 رو میگی 2.8
              برای انجام کارهای محال باید باور محال بودنش را عوض کرد

تو چیزها رو می بینی و می پرسی چرا؟
              من خواب چیزهایی که وجود ندارند رو میبینم و میگویم چرا که نه!
              "جرج برنارد شاو"

دیدگاه

سلام
                چطور باید فهمید که پایه ها سوختن یا نه؟
                منظورم rx و tx

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X