ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2013/11/17
    23
    0

درخواست راهنمایی برای نوشتن برنامه (لطفا)

با سلام دوستان من فارغ التحصیل کارشناسی بیوالکتریک هستم الان حدود 1 سال میشه دارم میکرو کنترلر کتابای مختلف رو میخونم.
    avr o arm رو خوندم البته avr از کتاب آقای سپاس یار و آرم رو با کلاس دکتر صدری از سایت مکتب خونه یاد گرفتم.
    در واقع الان میدونم هر بخش چکار میکنه چجوری با هم تعامل دارند. 1هفته ای میشه دارم میکروی x86 هم میخونم اما همش شدم تئوری.
    میخوام برنامه بنویسم مثلا با KEIL اما نمیدونم از کجا شروع کنم.
    مثلا برای usart میدونم اول باید I/o رو انتخاب کنم بعد PMC قسمت usart رو فعال کنم و . . .
    اما نمیدونم الان پروژه رو ساختم تو کیل و میخوام شروع کنم به نوشتن چی باید بنویسم.
    به دوستم میگم که باس چکار کنم (مثلا شریف درس خونده) میگه نمیدونم.
    راهنماییم کنید لطقا یا یک کتاب رفرنس معرفی کنید.
    من میخوام تمام برنامه رو خودم بنویسم.بفهمم دارم چیکار میکنم.
    خواهش میکنم راهنمایی کنید.
    از بس کتاب خوندم و همشم تکراری گفتن هیچکی نگفته هالا میخوای این قابلیت و فعال کنی مثلا این دستورا رو تایپ کن.
    یعنی اطلاعاتم پایینه یا ...؟
    با تشکر
    2007/04/05
    967
    3
    gbg

پاسخ : درخواست راهنمايي براي نوشتن برنامه (لطفا)

چي بگم والا
    ميکروي انتخابيت براي برنامه نويسي چي هست حالا
    اول اينو انتخاب کن
    2013/11/17
    23
    0

پاسخ : درخواست راهنمایی برای نوشتن برنامه (لطفا)

والا از اول که شروع کردم استادم بهم گفت کتاب مانو رو بخون اون رو خوندم. برای معماری کامپیوتر که همش تئوریات بود
    بعد شروع کردم کتابای مختلف خوندن و کلاسای دانشگاههای دیگرو دیدن حتی کلاسای دانشگاه کرنل رو هم دیدم.
    یعنی قصدم این بود یاد بگیرم هر میکرویی دادن دستم بنویسم.
    الان هر میکرویی که بهم بگن میفهمم چیه و چه کار میکنه اما برنامه نوشتن و بعدش اینکه بخوام pcb مورد نظرمو طراحی کنم و اتصال پایه های میکرو رو به هر قطعه ای . دیگه نمیتونم نظری بدم.
    الان میخوام با at91sam7x256 کار کنم.
    (حتی نمیدونم اگه برنامه برای این نوشتم تو چه برنامه ای میتونم شبیه سازیش کنم و قطعه بهش وصل کنم)
    مثل atmega 32 که میشه تو پروتئوس شبیه سازیش کرد.
    2007/04/05
    967
    3
    gbg

يه برد آماده بخر
    يه نگاهي به مثال هاش بنداز يه چيزايي دستت مياد

بعد مي توني يواش يواش از برنامه هاي ساده شروع کني
    2008/10/28
    25
    0

سلام
    توصیه من برای شما
    یه برد آموزشی lpc1768 رو از همین سایت بگیر(بوردش از بقیه بوردهای این مدل بهتره)
    دو تا دی وی دی آموزشی برای lpc1768 هست که از کویر میتونی بگیری.
    برای شروعت خیلی خوبه. در ضمن jlink رو هم بگیر که خیلی به یادگیریت کمک میکنه.
    بعد شروع کن کار کردن و تمرین کردن. در این حین نرم افزار altium رو هم یادبگیر که باید برای انجام پروژه خووت بردهات رو بزنی.
    2008/12/29
    1,660
    249

عنوان تاپیک را درست کنید در غیر این صورت تاپیک قفل میشه
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2013/08/28
    539
    12

با سلام
    خب به نظرم براي کار با ميکرو اول کمي تئري لازمه، مثل همون که استاد شما گفتن، اول مدار منطقي، بعد معماري کامپيوتر، بعدش ديدن معماري کامپيوتر تو يه ميکرو مثلا avr که خب اين وسط اسمبلي هم پوشش داده ميشه تا حدي، اينا به عنوان تئوري خيلي کمک کنندن
    بعدش ميشه عمل، براي کار عملي هم به نظر من کتاب و غيره فايده نداره. براي شنا ياد گرفتن بايد پريد تو آب، پروژه تعريف کنيد و انجام بدين،( صد البته اين وسط يه سري بديهيات هم هست که بايد از جايي مثلا کتاب آموزش ديد، مثل نرم افزار برنامه نويسي چي باشه، پروگرامر چي بگيرم، اما اگه بخوان بعدش تو همون کتاب بمونين؟! به نظرم جالب نيست)
    در مورد نوشتن کد هم بگم، ببينيد براي شروع و فهم اصلا بايد خودتون کد بزنيد، يعني gpio با رجيستر بزنين، usart و اينا، اما وقتي ياد گرفتين، درون ميکرو دستتون اومد رجيستر ها رو کار باهاشون مشکلي نداشتين، اينجاست که بايد برين سراغ کتابخونه ها، يه سرچي در مورد هزينه ي کارهاي ميکرو بکنيد الان ديگه بيشترين هزينه رو نرم افزار به خوذش گرفته تا سخت افزار، پس پيشنهاد من اينه که وقتي پايه رو درک کردين ، تا حد مقدور استفاده از کتابخونه رو در دستور قرار بدين، براي مثال cmsis رو مد نظر داشته باشين.
    موفق باشين.
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7