اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رگلاتور های سوییچینگ جدید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رگلاتور های سوییچینگ جدید

بسم الله الرحمن الرحیم

در این تاپیک قصد داریم به کمک دوستان بررسی چند رگلاتور سوییچینگ بپردازم.
    اولین رگلاتور، رگلاتور سوییچینگ MP1584 است.
    از کارخانه ای ناشناس و بی تجربه، ذاتا چینی، ریپل کم و بازده فوق العاده. این رگلاتور تا سه امپر جریان دهی دارد و مزیت اصلی آن، موجود بودن بصورت ماژول قابل تنظیم است.

MP1584 برای اندازه گیری های دقیق مناسب است. تنها دلیلی که معرفی اش کرده ام، وجود همین ماژول های آماده است که کار را در بسیاری از موارد سبک می کند،
    البته ماژول بودن بدرد تولید بالا نمی خورد، چرا که اتفاق افتاده ماژول قبل از تنظیم لحیم شده و مونتاژ کار دستگاه را روشن کرده، ولتاژ غیر تنظیم روی میکرو افتاده
    و یا توسط مشتری ها دستکاری می شود و سوختن دستگاه را گردن ما می اندازند
    ازین ماژول بیشتر از 40 دستگاه استفاده کرده ام که بعد از گذشت مدت ها، هنوز عیبی پیدا نکرده است. قیمت روز این ماژول سه هزار تومان است.
    در پست بعدی، ان شاءلله رگلاتوری امریکایی، از یه کارخانه جا افتاده و معتبر و با ریپل کمتر و قیمت پایین تر معرفی می کنم.
    برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
    http://hosseinwalkingday.com

پاسخ : رگلاتور های سوییچینگ جدید

نوشته اصلی توسط مرتضی م.
    ...
    البته ماژول بودن بدرد تولید بالا نمی خورد، چرا که اتفاق افتاده ماژول قبل از تنظیم لحیم شده و مونتاژ کار دستگاه را روشن کرده، ولتاژ غیر تنظیم روی میکرو افتاده
    و یا توسط مشتری ها دستکاری می شود و سوختن دستگاه را گردن ما می اندازند
    سلام
    برای حل این مشکل میتونید بعد از تنظیم پتانسیومتر رو خارج کنید - بهتر از طراحی دوباره مداره

دیدگاه

پتانسیو متر رو خارج بکنیم فیدبک ازاد میشه و رگولاسیون به هم میریزه. نمیشه.
      بهترین راه حل روی تعداد اینه که مدار روی برد خودمون طراحی بشه. چند تا خازن و مقاومت و ... بهتر از اینه که یه ماژول روی برد اصلی نصب بشه.
      حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
      به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

سلام دوستان
        اگه بنا باشه دست به چار بشویم، بهترین راهش استفاده از یه تراشه درست و حسابی هست :redface:

برای کارهای جدی، از تراشه فوق العاده TPS54331 استفاده می کنم. به صورت فیکس پنج ولت
        بسته به جای مورد استفاده، هم بصورت ماژول دست ساز و هم به صورت لحیم مستقیم روی برد

TPS54331 بصورت تجربی اندازه گرفتم، ریپل 20 میلی ولت در خروجی 4.85 ولت و جریان کشی 100 میلی امپر داره. از همه نظر تراشه خوبی هست و بازدهی اش خیلی خوبه
        محصول TI هست که یک شرکت معتبر امریکایی هست
        اشکال عمده این تراشه اینه برای دادن یه پنج ولت میزون، حدود 20 قطعه باید مصرف بشه

دیدگاه

یادم رفت عرض کنم، قیمت TPS54331 دونه ای 1300 هست که با مخلفات (سلف + خازن ها و مقاومت ها) حدود دو هزار تومان تمام می شود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
            پتانسیو متر رو خارج بکنیم فیدبک ازاد میشه و رگولاسیون به هم میریزه. نمیشه.
            دیگه جاش رو خالی نذارن که تقسیم مقاومتی یا مقاومت جاش بذارن
            البته یه کار دیگه هم میکنن اینکه روی پتانسیومتر ها لاک یا چسب میزنن!

اضافه شده در تاریخ :
            نوشته اصلی توسط مرتضی م.
            یادم رفت عرض کنم، قیمت TPS54331 دونه ای 1300 هست که با مخلفات (سلف + خازن ها و مقاومت ها) حدود دو هزار تومان تمام می شود.
            من از این استفاده کردم خیلی خوبه فقط فرکانسش پایینتر از mp هست ولی با قطعاتش 5 تومن در اومد! البته اون زمان این چیزا نبود هنوز

اضافه شده در تاریخ :
            خوبی دیگه ی این ماژول ها اینه که میشه به صورت عمودی تو مدار گذاشت
            بالاخره یه جاهایی میصرفه
            از tps برای برد دی اس پی و اف پی جی ای استفاده کردم مثل لو دراپ های لینیر به خوبی جواب میداد

----
            اقا مرتضی tps رو از کجا 1300 تهیه میکنید؟ از اریجینال بودنش اطمینان دارید! چون همونطوری که گفتم برای من اریجینالش حدود 1 سال قبل با قطعات 5 تومن در اومد
            ---
            الان دیدم پایا زده 1400 شما اگر از پایا تهیه کردید از کیفیتش اطلاعی دارید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
              ----
              اقا مرتضی tps رو از کجا 1300 تهیه میکنید؟ از اریجینال بودنش اطمینان دارید! چون همونطوری که گفتم برای من اریجینالش حدود 1 سال قبل با قطعات 5 تومن در اومد
              ---
              الان دیدم پایا زده 1400 شما اگر از پایا تهیه کردید از کیفیتش اطلاعی دارید؟
              اورجینال اش رو سفارش دادم
              از این جا بگیرید، کیفیت اش مطمئن هست،
              http://lionelectronic.ir/product/5548/tps54331dr/

دیدگاه

برای دیود شاتکی tps54331 چی استفاده کردید؟ لیون داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
                  برای دیود شاتکی tps54331 چی استفاده کردید؟ لیون داره؟
                  SS14
                  من از پایا گرفتم
                  دونه ای 30 تومن

دیدگاه

جناب میرزایی عزیز
                    آدرس هدکوارتر شرکت مونولیتیک پاور در شهر سن خوزه ایالت کالیفرنیا:

کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X