اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جریان هجومی در رله های حالت جامد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جریان هجومی در رله های حالت جامد

اول تشکر میکنم از مدیران سایت که واقعا انجمن فوق العاده ای دارید
    اما سوالهام
    1- رله های ssr تحمل جریان های هجومی رو دارند؟
    2- توی دیتا شیتشون یه چیزی نوشته با عنوان
    Max. Durated Current 135A
    این منظورش چیه؟
    3- اگه ج سوال اولم مثبته چطور میشه یک رله ssr طراحی که به طوری که شکل موج جریان رو خراب نکنه چون بار یخچال و فریزر رو میخوام ازش عبور بدم بدون اینکه موتورهاشون رو منهدم کنم!!!
    البته تو لینک زیر یه تو ضیحاتی داده که نمیدونم خازن باید چه نوعی باشه و چند ولت باشه و مقاومت چند وات
    ممنون میشم که کسی بتونه کمکم کنه
    http://letsma****bots.com/node/38000

پاسخ : جریان هجومی در رله های حالت جامد

با سلام
    solid state relay
    خوب اینها رله های الکترونیکی هستند
    در اصل یه سوییچ الکترونیکی متشکل از چند ترانزیستور یا تریستور هستش که سوییچ قدرتش می تونه دارای درایور ترانزیستوری و یا اپتو کوپلر باشه!
    در مورد جریانی رو هم که فرمودین این همون جریان مستمر رله هستش که با در نظر گرفتن تلفات سوییچ و در نظر گرفتن سیستم خنک کاری مناسب
    برای رله می تونه این جریان رو به صورت مداوم انتقال بده. البته به صورت مشخص این ماکزیمم جریانشه...
    اگه می خواین یخچال رو قطع و وصل کنید خوب یه مدار ساده با ترایاک هم جواب میده ولی خوب اگه یه مدار می خوای که با ترانزیستر جریان متناوب رو انتقال بده و تلفات ترایاک رو هم نداشته باشه از این استفاده کن:

دستاورده خودمه
    اون سلف رو هم 1 میلی هانری بگیری بد نیست کلی تاثیر مثبت داره
    این توپولوژی از ssr خیلی بهتره :nerd:
    موفق باشید
    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

پاسخ : جریان هجومی در رله های حالت جامد

مرسی مهندس جان فک نمیکردم کسی باشه بتونه کمک کنه فقط چندتا سوال برام پیش اومده
      چطور می فرمایید از ssr بهتره منظورم اینکه دلیل علمی اش چیه ؟(البته قصد جسارت ندارم )
      بد اینکه اون یخچال و فریز مثالی بودن از جریان سلفی در اصل کل جریان یه خونه ازش عبور میکنه و ممکنه تا 50 آمپرم برسه و نیاز که این طرح تحملش رو داشته باشه
      بد اینکه اون دیودا چی باشن ؟
      ترانزیستور چی باشه ؟
      سلفهای معمولی یک میلی که اندازه یه مقاومتن کفایت میکنه یا توان خواصی باید داشته باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X