اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ریموت کنترل و 2 مدار گیرنده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ریموت کنترل و 2 مدار گیرنده

با سلام بر مهندسین
    من یک مدار گیرنده دارم که با ای سی PT2272 کار می کنه!!! و یک ریموت اماده دارم که کد فیکس هست!!
    http://www.newkiteshop.com/product_info.php/cPath/55/products_id/139/pname/%D8%B1%DB%8C%D9%85%D9%88%D8%AA-%D8%AA%DA%A9---4-%D8%AF%DA%AF%D9%85%D9%87-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%DA%86%D9%88%D8%A8
    من میخوام 2 تا مدار گیرنده با 2272 درست کنم و از یک ریموت برای کنترل 2 مدار استفاده کنم!!! روی ریموت 4 تا دکمه به نام a و b و c و d داره!!! میخوام زمانیکه دکمه a را زدم مدار اولی تحریک بشود و زمانیکه دکمه b را زدم مدار دومی که ساختم تحریک بشه !!! و... در واقع 2 مدار جدا داریم و یک ریموت !! با توجه به اینکه ریموت کد فیکس هست میشه کاری کرد تا نتیجه مورد نظر را گرفت؟؟

سپاس

پاسخ : ریموت کنترل و 2 مدار گیرنده

سلام
    داداش مشکل من ک هنوز حل نشده
    اما شاید بتونم ی راهنمایی در حد معلومات خودم بهت بکنم
    اگر گیرنده هات رو درست کرده باشی هیچ کاری نداره تو توضیحات صفحه فروش این ریموت نوشته(دارای 8 پایه آی سی خالی جهت کد دهی دیجیتالی می باشد .) یعنی اگر تو گیرنده هات هیچ تغییری ندی یعنی هیچ رمزی ندادی و همینطوری هم فرستنده و گیرنده با هم ارتباط برقرار میکنن(حالا بعدآ اگر خواستی رمز بده ولی اول تست کن ببین بدون رمز با هم مرتبط میشن یا نه اگر شدن برو سراغ مرحله بعدی)

همونطور که میدونید پایه های 1تا8 پایه های کد بندی هستند
    و پایه های 10 -11-12-13 پایه های دیتا که همون 4 کلید ریموت هستن
    بهترین راه برای فهمیدن اینکه کدوم دکمه برای کدوم پایستاینه که تو گیرنده رو هر 4 پایه ال ای دی بزارید و کلید ریموت رو بزنید تا بفمید کدوم ب کدومه
    مثلآ کلید a ریموت برای 13 اگر باشه تو گیرنده اولی از این پایه استفاده کنید
    و مثلآ کلید b اگر پایه شماره 12 باشه تو گیرنده دومی از این پایه استفاده کنید
    اینطوری طبق گفته خودتون از یک ریموت برای دو یا چند گیرنده میتونید استفاده کنید
    امیدوارم منظورتون رو درست متوجه شده باشم و توضیحاتم بی ربط نباشه

دیدگاه

اینم برای معرفی یا حذف ریموت (البته برای گیرنده با میکرو)

برای لرن کردن ریموت به گیرنده باید از کلید روی مدار به شرح زیر استفاده شود:
      حالت اول: با فشردن کلید حالت چشمک زن LED هر یک ثانیه خواهد شد. این مرحله برای لرن ریموت هست و بعد از رفتن به این حالت باید یکی از کلیدهای ریموت رو نگه دارید تا ریموت لرن بشه در صورتی که ریموت لرن شود سیستم سریعا از این حالت خارج شده و به حالت عادی برمیگردد.
      حالت دوم: در این حالت کلید لرن را بیشتر از حالت اول نگه دارید تا سیستم بعد از رفتن به حالت یک به حالت بعد منتقل شود. در این حالت سرعت چشمک زن ۰٫۵ ثانیه خواهد بود.
      این مرحله برای پاک کردن یک ریموت به کار میرود در این حالت هم مثل مرحله قبل باید یکی از کلید های ریموت را نگه دارید تا برد بعد از شناسایی ریموت آن را از لیست ریموت ها پاک کند.
      حالت سوم: اینکه کلید رو به قدری نگه دارید تا بعد ار رد شدن از مرحله های اول و دوم LED ثابت روشن بماند
      این مرحله برای پاک کردن همه ریموت ها به کار میرود. توجه کنید که در این مرحله دیگر نیازی به زدن کلید ریموت نیست و به محض ورود به این مرحله همه ریموت ها پاک خواهند شد و بعد از پایان خود به خود از این مرحله خارج و به حالت عادی میرود.

نکته: در مرحله های اول و دوم اگر بعد از ورود به این مراحل کلید ریموت زده نشود بعد از حدود ۳۰ ثانیه LED دوباره به حالت عادی خواهد رفت و از این حالت خارج خواهد شد. زمان لرن شدن حدود ۲ ثانیه هست یعنی بعد از ورود به مرحله های اول یا دوم و زدن کلید ریموت فقط ۲ ثانیه بعد برد باید از مرحله فوق خارج شود
      نکته: برد گیرنده قادر به ذخیره ۴۰ ریموت می باشد.
      نکته: در صورت تمایل حتی میتوانید از چندین فرستنده برای کنترل فقط یگ گیرنده استفاده نمایید.
      نکته: در صورت تمایل میتوانید با یک فرستنده چندید گیرنده را هم زمان کنترل نمایید.

دیدگاه

این تصویر رو هم نگاه کنی متوجه نحوه کد دهی به ریموت و گیرنده میشی (در هردو از همون پایه های 1 تا 8 استفاده شده)
        تو این مدل ماژول گیرنده ، به صورت کامله، یعنی آی سی هم روش فابریک نصب شده پایه هاش معلومه اما خودش پشت برد
        http://tutorial.cytron.com.my/wp-con...ngMultip10.jpg

دیدگاه

لینک خراب هست!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X