اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

علت افت ولتاژ در ورودی ADC چیست؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

علت افت ولتاژ در ورودی ADC چیست؟

با سلام
    من از dsp مدل TMS320F2812 استفاده می کنم ولتاژ مرجع قسمت ADC این پردازشگر 3.3 ولت است . بنابراین من میتونم یک ولتاژ متغیر از 0 تا 3.3 ولت به ورودی ADC تزریق کنم. این کار رو با یک تقسیم مقاومتی و استفاده از پتانسیومتر انجام میدم ولی به محض اینکه ولتاژ به 0.7 ولت میرسه قفل میکنه و دیگه بیشتر از 0.7 ویا حداکثر 0.9 ولت نمیشه. می خواستم ببینم علت این افت ولتاژ در ورودی ADC چیست؟ مقاومت ورودی ADC رو اندازه گرفتم در حد 14 مگا اهم هست.
    با تشکر.

پاسخ : علت افت ولتاژ در ورودی ADC چیست؟

درود
    امپدانس ورودی رو 1k زده تو دیتاشیت. به نظر میرسه از روش sample and hold استفاده میکنه بنابراین ممکنه اندازه گیری با اهم متر درست نباشه.
    pot چند اهمه؟
    در ضمن 0 تا 3 می تونی به ورودی بدی نه 0 تا 3.3.
    مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
    از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
    جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
    اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

پاسخ : علت افت ولتاژ در ورودی ADC چیست؟

سلام دوست عزیز
      من قبل از ADC یک بافر با استفاده از OP-AMP ساختم ولی بازم این موضوع درست نشد من میخواستم خروجی سنسور جریان که باید بره به سمت ADC رو بین صفر و یک بگیرم ( چون ولت متر بیشتر از یک ولت رو به من نشون نمیده) . اگر حرف شما درست باشه پس خروجی سنسور جریان من که باید بره به سمت ADC باید بین 0 و 3 ولت باشه؟ یعنی sample and hold باعث میشه که سیگنال ورودی به ADC رو درست قرایت نکنم. اگر اطلاعاتی در مورد sample and hold دارید بنویسید. متشکرم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X