اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه سوئیچینگ برای آمپلی ماشین باهسته حلقوی(توروئید)-600وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه سوئیچینگ برای آمپلی ماشین باهسته حلقوی(توروئید)-600وات

دوستان این منبع تغذیه سوئیچینگ واسه آمپلی ماشین هستش دوبل 50ولت که راحت 600وات توان میده اگرم خواستین میتونین به دوبل70ولت تغییرش بدین که یکی دوتاالمان بایستی تغییرکنه که توضیحاتش توفایل هست هستشم که گردهست.
    http://s4.picofile.com/file/8166040192/smps.LYT.html

اینم آقاآرمین زحمتشوکشیدن یه سری تغییرات روش دادن ازجمله اینکه رله حذف شده ویه سری جامپرای دیگه.
    فقط باپروتئوس 8به بالابازمیشه.
    http://uplod.ir/gyb7wvkvqayz/Armin_gera_600W_smps_12to+-50.zip.htm

اینم با4تاهسته ei 33 فقط تعدادماسفتا8تاست.

http://s4.picofile.com/file/8184758118/smps_800w.LYT.html

توجه کنین که فیدبک این مداریکم ادادرمیاره ویکم افت ولتاژداره این شماتیک وجایگزین این مدارکنین:
    http://s3.picofile.com/file/8189789718/smpsvzv.jpg
    سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

پاسخ : منبع تغذیه سوئیچینگ برای آمپلی ماشین-600وات

دمت گرم داداش عالی مخصوصا ترانس ! تو پست اول بنویس که با ترانس تیروییدی هستش
    راستی در باره پیچیدن ترانس هم توضیح بده
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

پاسخ : منبع تغذیه سوئیچینگ برای آمپلی ماشین باهسته توروئید-600وات

سیم پیچی هسته هم بدین صورته اولیه 6رشته سیم0.7رودوتا5دورمیپیچی ثانویه هم 5رشته سیم0.7رودوتا20دورمی پیچی اولیه رودوتا4دورم می تونی بپیچی دراین صورت بایستی ثانویه روکاهش بدی حدود17دوریه دورم اضافه درنظربگیرین واسه خاطرافتش.درضمن این تعداددورواسه ولتاژدوبل50هستش.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emparator
        سیم پیچی هسته هم بدین صورته اولیه 6رشته سیم0.7رودوتا5دورمیپیچی ثانویه هم 5رشته سیم0.7رودوتا12دورمی پیچی اولیه رودوتا4دورم می تونی بپیچی دراین صورت بایستی ثانویه روافزایش بدی حدود17دوریه دورم اضافه درنظربگیرین واسه خاطرافتش.درضمن این تعداددورواسه ولتاژدوبل50هستش.

جهتشون چطوریه؟ نکات کلیدیشو بگو به مشکلک نخوریم توئ مدار
        اولیه رو 2 تا 5 دور؟! یعنی اولیه سر وسط داره؟!
        رو هم باید بپیچیم؟ باید سیمارو پخش کنیم تا کل هسته ور بگیره؟
        عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

این هسته که عکسشوگذاشتم اگه نگاه کنی سیمانه به هم تابونده شدن ونه نه پخش شدن قشنگ کنارهمن شمام سیمارواینجوری کنارهم بپیچ نه به هم بتابون ونه پخششون کن برای این کارم میتونی اول مثلا ثانویه رومی خوای بپیچی بایه دونه سیم تعداددوری که حساب شده روبپیچ تااندازه سیم دستت بیادبعدش هرچندرشته سیم که گفتم روکنارهم نگهشون داربعدش چسب قطره ای بزن بهشون تابه هم بچسبن یه 10ثانیه نگه داری خشک میشه چسبه روازهر10سانتی بزن که سیماازهم فاصله نگیرن هم اولیه رواینجوری کن وهم ثانویه رو این نظم سیماباعث میشه که هسته هم خوشکل ازآب دربیادافتشم بسیارناچیزمیشه یعنی خودم اینو تجربه کردم.
          بله اولیه هم سروسط داره جهتشونم اولیه باثانویه یکیه.اول ثانویه روبپیچ طوری که مثلا دوتا12دورکه هست موقع پیچیدن یه دورکه پیچیدی دوربعدی روجوری بپیچ که مابینشون یکم فاصله باشه که اون یکی 12دورم بیفته بین این یکی یعنی یکی درمیون جوری که دوتا12دوراصلاروهم نیفتن هسته رو هم یکم بزرگ بگیر.
          اولیه روازروثانویه بایستی بپیچی که اصل کاراینه اونوبایستی باعکس توضیح بدم چون خیلی حساسه.
          نمیدونم تونستم منظورموبرسونم یانه به هسته پایین نگاه کنی همه چی دستت میاد.
          http://s4.picofile.com/file/8166057276/DSC_0021.jpg

دیدگاه

راستی آقاآرمین یه چیزدیگه شمااولیه رودوتا4دوربپیچ ثانویه روهم دوتا19دور منم اینجوری پیچیدم دوسرباهم فقط0.1اختلاف داشت افت ولتاژم زیربارزیادحدود1.5ولت بودباولتاژورودی 11ولت دوبل43ولت خروجی میداد.

دیدگاه

این هسته که عکسشوگذاشتم اگه نگاه کنی سیمانه به هم تابونده شدن ونه نه پخش شدن قشنگ کنارهمن شمام سیمارواینجوری کنارهم بپیچ نه به هم بتابون ونه پخششون کن برای این کارم میتونی اول مثلا ثانویه رومی خوای بپیچی بایه دونه سیم تعداددوری که حساب شده روبپیچ تااندازه سیم دستت بیادبعدش هرچندرشته سیم که گفتم روکنارهم نگهشون داربعدش چسب قطره ای بزن بهشون تابه هم بچسبن یه 10ثانیه نگه داری خشک میشه چسبه روازهر10سانتی بزن که سیماازهم فاصله نگیرن هم اولیه رواینجوری کن وهم ثانویه رو این نظم سیماباعث میشه که هسته هم خوشکل ازآب دربیادافتشم بسیارناچیزمیشه یعنی خودم اینو تجربه کردم.
              بله اولیه هم سروسط داره جهتشونم اولیه باثانویه یکیه.اول ثانویه روبپیچ طوری که مثلا دوتا12دورکه هست موقع پیچیدن یه دورکه پیچیدی دوربعدی روجوری بپیچ که مابینشون یکم فاصله باشه که اون یکی 12دورم بیفته بین این یکی یعنی یکی درمیون جوری که دوتا12دوراصلاروهم نیفتن هسته رو هم یکم بزرگ بگیر.
              اولیه روازروثانویه بایستی بپیچی که اصل کاراینه اونوبایستی باعکس توضیح بدم چون خیلی حساسه.
              نمیدونم تونستم منظورموبرسونم یانه به هسته پایین نگاه کنی همه چی دستت میاد.
              http://s4.picofile.com/file/8166057276/DSC_0021.jpg
              چه قشنگ تابوندی به هم! خیلی باحال شده فک کنم تو کل فروما اولین کسی که تاپیک برا هسته گرد زده تویی
              بزا سویچینگ خونگی رو تموم کنم بعد میام سراغ این , میخوام رو pcb کار کنم کوچیک تر کنمش نظرت چیه؟
              راستی تو پست اول ذکر کن با هسته گرد تا بچه ها بیشتر راغب بشن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
                چه قشنگ تابوندی به هم! خیلی باحال شده فک کنم تو کل فروما اولین کسی که تاپیک برا هسته گرد زده تویی
                بزا سویچینگ خونگی رو تموم کنم بعد میام سراغ این , میخوام رو pcb کار کنم کوچیک تر کنمش نظرت چیه؟
                راستی تو پست اول ذکر کن با هسته گرد تا بچه ها بیشتر راغب بشن
                چشات قشنگ می بینن.این هسته روآزمایشی تابوندم بازش کردم ثانویه رودورشوزیادکردم تاولتاژموردنظروبگیرم.
                یادت نره لینک ادیت شده اون سوئیچینگ وواسه مام بزاری.
                یعنی ازاینم کوچیکترولی یه کارمی تونی بکنی اون دیودای خروجی روبرداری به جاش واسه هرقطبش دوتادیودشاتکی بزاری اینجوری تلفاتم کمترمیشه.

دیدگاه

پاسخ : منبع تغذیه سوئیچینگ برای آمپلی ماشین باهسته حلقوی(تیروئید)-600وات

سلام
                  من پروتئوس ندارم :angry: میشه pcb مدار را بصورت pdf قرار دهید.
                  اگر فایل چینش قطعات را دارد ان را هم میشود قرار دهید. :mrgreen:
                  DD Audio & SP Audio

دیدگاه

اینم ازپی سی بی وچینش قطعات به صورت پی دی اف:

http://s4.picofile.com/file/8166397784/smps1.PDF.html
                    http://s4.picofile.com/file/8166398184/smps.PDF.html

دیدگاه

با توجه به عکس
                      http://overpic.net/viewer.php?file=x0mgwfu6r94zi9dkegb.jpg
                      1.اون دوتا چیزی که با کادر مستطیلی مشخص کردم چی هستند؟! oo: oo:
                      2.با توجه به اون دایرهای رنگی یه توضیحی در مورد اینک سر وسط اولیه به کجا باید وصل بشه و دو سر باقیمانده اولیه و همچنین یه توضیحی هم در مورد محل اتصال سیم پیچ ثانویه میدین. :mrgreen:
                      3.برای توان 300 وات هسته فریت گرد با قطر خارجی 33 قطر داخلی26 و ارتفاع10 میلیمتر کافی میباشد؟هر چی گشتم دیتا شیتش را پیدا نکردم. :angry: :angry:

یک عکس هم از مداری که ساختید قرار میدهید.
                      DD Audio & SP Audio

دیدگاه

چشات قشنگ می بینن.این هسته روآزمایشی تابوندم بازش کردم ثانویه رودورشوزیادکردم تاولتاژموردنظروبگیرم.
                        یادت نره لینک ادیت شده اون سوئیچینگ وواسه مام بزاری.
                        یعنی ازاینم کوچیکترولی یه کارمی تونی بکنی اون دیودای خروجی روبرداری به جاش واسه هرقطبش دوتادیودشاتکی بزاری اینجوری تلفاتم کمترمیشه.
                        مال مهدی خیلی اصولی چیده شده ولی سایز بزرگه من چون میخوام تو جای پاور کاپیوتر جاش کنم باید سایزشو عوض کنم و فعلا تا ترانسو pcb رو طراحی کردم که دیشب ساعت 4 دیگه خوابم اومد خوابیدم امشب میشینم از ترانس به بعدو که شامل یکسوسازی و خازن و... هست رو طراحی کنم
                        والا دیود شاتکی 3 امپر حد اکثر میده و کمه این مقدار! دیودای خود مدار mur840 هستن که 6 یا 8 امپرن و من میخوام کناره pcb بچینمشون که بشه به هیتسینگ وصلشون کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir h.
                          با توجه به عکس
                          http://overpic.net/viewer.php?file=x0mgwfu6r94zi9dkegb.jpg
                          1.اون دوتا چیزی که با کادر مستطیلی مشخص کردم چی هستند؟! oo: oo:
                          2.با توجه به اون دایرهای رنگی یه توضیحی در مورد اینک سر وسط اولیه به کجا باید وصل بشه و دو سر باقیمانده اولیه و همچنین یه توضیحی هم در مورد محل اتصال سیم پیچ ثانویه میدین. :mrgreen:
                          3.برای توان 300 وات هسته فریت گرد با قطر خارجی 33 قطر داخلی26 و ارتفاع10 میلیمتر کافی میباشد؟هر چی گشتم دیتا شیتش را پیدا نکردم. :angry: :angry:

یک عکس هم از مداری که ساختید قرار میدهید.
                          اونی که کنارولتاژخروجی هستش همون سلف هستش واسه فیلتر.اون یکی مستطیلم رله هستش واسه ریموت.
                          دایره های آبی نارنجی زردواسه اولیه هستش که یکی اززرداخالی میمونه اون دوتازرددیگم سروسط اولیه نارنجی وآبی هم اون یکی سرا.
                          قرمزوبنفش بااون یکی رنگ که نفهمیدم چه رنگیه مال ثانویه هستش که اوندوتادایره که هم رنگندنال سروسط ثانویه قرمزوبنفشم اون یکی سرا.
                          اون هسته ای هم که گفتی 400وات توانومیده به شرطی که سیم پیچیت ودرست بپیچی.
                          مدارم الان داخل جعبه روماشینه بازکردنش مکافاته درضمن ماسفتی که من استفاده کردم 3205هستش.

اضافه شده در تاریخ :
                          نوشته اصلی توسط armin_gera
                          مال مهدی خیلی اصولی چیده شده ولی سایز بزرگه من چون میخوام تو جای پاور کاپیوتر جاش کنم باید سایزشو عوض کنم و فعلا تا ترانسو pcb رو طراحی کردم که دیشب ساعت 4 دیگه خوابم اومد خوابیدم امشب میشینم از ترانس به بعدو که شامل یکسوسازی و خازن و... هست رو طراحی کنم
                          والا دیود شاتکی 3 امپر حد اکثر میده و کمه این مقدار! دیودای خود مدار mur840 هستن که 6 یا 8 امپرن و من میخوام کناره pcb بچینمشون که بشه به هیتسینگ وصلشون کرد

اون دیودایی که میگی دیودمعمولین من منظورم ازهمین دیودی که توهمین مدارم استفاده کرده نگاه نکرده بودم یه لحظه گفتم معمولی باشه.می تونی ازدیودای پاورکامپیوترم استفاده کنی که اکثرا12آمپرندسه سرم هستنداینجوری می تونی هرسر یکی بزاری f12c20که توخیلی پاورااز این استفاده شده200ولت 12آمپرهستش.

دیدگاه

اون دیودایی که میگی دیودمعمولین من منظورم ازهمین دیودی که توهمین مدارم استفاده کرده نگاه نکرده بودم یه لحظه گفتم معمولی باشه.می تونی ازدیودای پاورکامپیوترم استفاده کنی که اکثرا12آمپرندسه سرم هستنداینجوری می تونی هرسر یکی بزاری f12c20که توخیلی پاورااز این استفاده شده200ولت 12آمپرهستش.
                            والا من اول خودم خواستم زوج دیود استفاده کنم ولی گفتم شاید گیر نیاد! زود دیود مثبت من زیاد دارم اگه میدونی تو بازار گیر میاد من زوج دیود میزارم برا مثبت ولی برا منفی عمرا زوج دیود گیر نمیاد!

دیدگاه

اونی که کنارولتاژخروجی هستش همون سلف هستش واسه فیلتر.اون یکی مستطیلم رله هستش واسه ریموت.
                              دایره های آبی نارنجی زردواسه اولیه هستش که یکی اززرداخالی میمونه اون دوتازرددیگم سروسط اولیه نارنجی وآبی هم اون یکی سرا.
                              قرمزوبنفش بااون یکی رنگ که نفهمیدم چه رنگیه مال ثانویه هستش که اوندوتادایره که هم رنگندنال سروسط ثانویه قرمزوبنفشم اون یکی سرا.
                              اون هسته ای هم که گفتی 400وات توانومیده به شرطی که سیم پیچیت ودرست بپیچی.
                              مدارم الان داخل جعبه روماشینه بازکردنش مکافاته درضمن ماسفتی که من استفاده کردم 3205هستش.
                              خیلی ممنون.
                              امروز رفتم یک سری از قطعاتش را گرفتم ماسفتها رو هم 3205 گرفتم. :nice:
                              سه تا دیود دوبل هم گرفتم که 400 ولت 16 امپر سوپر فست هستند. :mrgreen:
                              اینم دیتا شیت دیودها
                              http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=we b&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB8QFjA A&url=http%3A%2F%2Fwww.thinkisemi.com%2Fpdf%2F FEP16DT_FEP16GT_FEP16JT%2528GI%2529.pdf&ei=12T HVK6oBMzyUuqygcAB&usg=AFQjCNFyD_1RBTqeLlNliy7F 4dIKcyu3Lw&sig2=RJj7uBdp-K4u8yQvkmfokA&bvm=bv.84349003,d.d24
                              این عکس را هم پیدا کردم http://overpic.net/viewer.php?file=xs0juup4vtlmohbvnt2d.png حالا سوال اینه که چطوری از دیودها استفاده کنم. oo:
                              اون رله را چند امپر بگیرم؟
                              یه توضیحی هم در مورد نوع هسته تعداد دور سیم پیچ اون فیلتر و مقدارش میدین؟و اگه فعلا توی مدار قرار نگیرد مشکلی پیش نمی اید.یک عدد هسته به اندازه قطر خارجی2 قطر داخلی1 و ارتفاع 1.2 میلیمتر دارم که 28 دور سیم با قطر1میلیمتر دورش پیچیده شده مناسب برای این کار.
                              اندازه فیبر مدار را هم میگید. :mrgreen:
                              DD Audio & SP Audio

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X