اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص وضعیت 40 ستون !!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص وضعیت 40 ستون !!!

سلام دوستان » :bye
    من 20 ستون به ارتفاع فقط 5 cm دارم و توی هر کدوم باید همیشه 2 دایره پلاستیکی قرار داشته باشه ، درواقع اگر یکی از ستونها یک دایره کم داشته باشه یه بازوی رباتیک باید بفهمد کدام ستون است تا یک دایره پلاستیکی در ان بگذارد oo:
    اگر ستونها فقط 5 تا بود مشکلی نداشتم ولی با 20 تا دیگه وظع فرق میکنه شایدم ستونها بیشتر بشه مثلا 42 تا oo: oo: oo:
    روشهای متعدد و مسخره ایی به ذهنم میرسه نمیدونم که نمیتونم بفهمم اصلا چجوری !!!!!! :mrgreen:
    خب دوستان به نظر شما چیکار میشه کرد ؟
    راه حلی یا استفاده از سنسور ...

پاسخ : تشخیص چه کنم !!!

سلام.با توجه به شرایطت ببین میتونی از فراصوت استفاده کنی!مثلا سنسور اولتراسونیک برای تشخیص فاصله به کار میره (نمیدونم دقتش چقدر بالاست؟)ولی ایدم اینه که این دو تا شیء دایره ای رو در فاصله ی مشخصی تعریف کنی بعد هر وقت که این دایره ها نباشن فاصله ای که سنسورت تشخیص میده افزایش پیدا میکنه و میشه اون موقع براش جایگزین کنی.

دیدگاه

برای هر ستون یه سنسور وزن بذارید.
      آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

سلام.سنسور وزن نمیتونه این کارارو انجام بده.شما فرض کنید روی کانوایر در حال حرکت هست این قطعات.بعدش میگن 42 تا.... میدونی چه هزینه وحشتناکی میشه؟
        اگه به روی خط یا کانوایر در حال حرکت هستند این قطعات میتونی از لبه های ستون استقاده کنید

به صورتی که اگه استوانه های شما از زیر سنسور رد بشه در زمان تعیین شده 5 یا 6 تا لبه رو باید بشماره و اگر این زمان بیشتر شد و کمتر خوند یعنی یکی از ستون ها نیست.من این عمل کار رو تو یک کارخونه واسه شمارش و تایید کردن بسته ها داخل جعبه زدم و شد.لیوان ها به هم چسبیده بودن و نمیشد از کنار سنسور گذاشت.از بالا لبه لیوان رو خوندم و تقسیم بر 2 کردم شد تعداد لیوان ها
        موفق باشید
        کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.

دیدگاه

سلام دوستان ممنون از پیشنهاداتتون و امیدوارم همیشه موفق باشید
          خب آلتراسونیک کارش تشخیص فاصلست و دقیقه و ستونها هم زیاد و در 4 نوع متفاوت درواقع ستونها یه میله به قطر فقط 5mm هست و دایره ها به قطر 2cm در 4 نوع ولی همه در یک ردیف هستند برای متفاوت از هم کردنشوون راه بازه با اکثریت سنسورها جواب میده
          و متاسفانه فضای کار مطابق با التراسونیک نیست
          در رابطه با سنسور وزن ، سوییچ ، یا هر چیزی که به ستون متصل میشه فکر کردم اما جدا از اوون هزینه ایی که داره باید یه فکری هم برای تعداد پایهامون کنیم که واقعا پیچیده میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد خان
            سلام.سنسور وزن نمیتونه این کارارو انجام بده.شما فرض کنید روی کانوایر در حال حرکت هست این قطعات.بعدش میگن 42 تا.... میدونی چه هزینه وحشتناکی میشه؟
            اگه به روی خط یا کانوایر در حال حرکت هستند این قطعات میتونی از لبه های ستون استقاده کنید

به صورتی که اگه استوانه های شما از زیر سنسور رد بشه در زمان تعیین شده 5 یا 6 تا لبه رو باید بشماره و اگر این زمان بیشتر شد و کمتر خوند یعنی یکی از ستون ها نیست.من این عمل کار رو تو یک کارخونه واسه شمارش و تایید کردن بسته ها داخل جعبه زدم و شد.لیوان ها به هم چسبیده بودن و نمیشد از کنار سنسور گذاشت.از بالا لبه لیوان رو خوندم و تقسیم بر 2 کردم شد تعداد لیوان ها
            موفق باشید

سلام دوست عزیز حامد خان پیشنهاد شما برای من جالب بود اما ستونها ی من متحرک نیستند و ثابتند و درواقع یه بازو با یه فاصله معین از ستونها و به صورت یه خط مستقیم مدام در حال حرکت هست و قراره کاری که گفتم رو انجام بده
            و ستونها تا ارتفاع 5 cm هستند و ضخامت هر دایره پلاستیکی هم 1.5 cm هست حالا اگه دو تا دایره تو ستون باشه
            ارتفاع ستون از 5 سانت میشه 2 سانت حالا اگه یکی کم بشه متعاقبا ارتفاع هم کمتر میشه
            حالا با این مشخصات به نظر شما از چه چیزی یا تلفیق از چه سنسوری میشه فهمید که یه دایره تو ستون کم هست

یکی از دوستان گفتند آلتراسونیک ، آیا میشه از این روش استفاده کرد مثلا از بالا که بازو روی ستونها حرکت می کنه با تشخیص کم یا زیاد شدن فاصله ها عملکرد درست رو فهمید

لطفا از کارتوون در اون کارخونه که انجام دادید بگید با چی لبه ها رو میشموردید
            ایا با التراسونیک یا امثال اوون به جواب مناسبتری میشه رسید

دیدگاه

سلام مجدد
              سنسور های آلتراسونیک توصنعت استفاده آنچنانی ندارن مگه اینکه محدودیت داشته باشیم واسه استفاده از نوع سنسور و مکانش.مثلا آلتراسونیک تو اندازه گیری ارتفاع استفاده میشه که اون قسمت هم هزار روش واسه کنترل سطح مواد هست یکیش هم آلتراسونیک.واسه دبی هم استفاده میشه که اونم بخاطر لازم داریم تماس نداشته باشه سنسور با مادمون مثلا نفت.البته تو صنایع گازونفت پولشون زیاده و از آلتراسونیک هایی استفاده میکنن که صدمدل سرتیفیکیت دارن.
              قبول باید کنیم آلتراسونیک اجسام و فاصله جسم با سطح ثابت رو خوب اندازه میگیره.
              شماحداقل چندتا عکس از سیستمت بذار تا متوجه بشم چی میخواهی تا راحت تر کمکت کنم
              از بالا لیوان رو که نگاه کنی فقط چندتا دایره میبینی ک باید پروسه رو بر پایه ی همین دایره ها کنترل کنی
              شما اول عکس بفرست... برای دیدن سنسور هم فکرهایی کردم ک بعد از عکس ها بهتون میگم

دیدگاه

حامدخان پردازش تصویر چطوره؟
                آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
                  حامدخان پردازش تصویر چطوره؟
                  هزینه پردازش زیاد میشه.تازشم ایشون محدودیت دید دارن و میگن ستون داخلش میفته و ارتفاع کم و زیاده نسبت به هم.پردازش از سمت بالا باید انجام بشه که از بالا فقط سه تا دایره میبینیم.یعنی نمیشه... از همه مهم تر اینکه 42تا میخواد بشه.یکی بود یک چیزی ... الان دیگه نه

دیدگاه

قرار دادن ایمیل در سایت ممنوعه

استارتر عنوان تاپیک را درست نکنید تاپیک قفل میشه
                    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                    ولتر

دیدگاه

پاسخ : تشخیص وضعیت 40 ستون !!!

سلام دوستان اینم 2 تا عکس از دو زاویه برای درک بهتر

ستونها که مشخصه
                      دایره ها ی پلاستیکی هم به رنگ سبز هستند
                      مربع قرمز روی ریل هم درواقع بازو میباشد
                      2 عدد هم ستون خالی داریم

دیدگاه

سلام حامد خان گفته بودید تصویر اینم 2تا
                        مستقیما گذاشتم تو تاپیک تا دوستان دیگه هم ببینن :mrgreen:

خب حالا برای این 42 ستون اگه بلفرض از سنسور مادون قرمز بخام استفاده کنم
                        هر 10 ستون نیاز به 1 برد جدا داره و کلا میشن 4تا و همه به برد اصلی متصل میشه
                        و چند ردیف کابل و ... :angry:
                        هدفم از ایجاد این تاپیک اینه که بدونم راه دیگه ایی هم وجود داره یا نه ؟

دیدگاه

سلام .با دوتا دونه سنسور حلش کن.

این دوتا سنسور رو روی بازو نصب کن.سنسور شماره 1 برای اوکی بودن تعداد دایره های پلاستیکی هست.سنسور 2 هم برای اوکی بودن موقعیت ستون هست.این دوتا باشن با هم دیگه و خروجی جفتشون بیاد ،یعنی اینکه شما روبروی بازو یک ستون با دو دایره کامل دارید.اگه سنسور دوم فقط دید و تا یک زمان مشخصی سنسور اول ندید(بسته به سرعت بازو داره) یعنی ستون هست ولی دایره کامل نیست.
                          این موضوع راحت حل میشه .بزرگش نکن.هر دوتا سنسور رو هم از سنسور نوری یا خازنی استفاده کن.

دیدگاه

سلام دستت درد نکنه حامدخان

برای سنسور اول میتونم خازنی بزارم که هیچ ، ولی سنسور نوری یه مانع یابه فکر میکنید برای اینکه یه دایره کم باشه جواب منطقی بده ؟
                            حالا سنسور نوری به هر چیزی که برخورد کنه بازتابش اوون رو دریافت میکنه و اگه دایره ایی هم نباشه یا اینکه باشه به حر حال به عنوان مانع شناخته میشه ، درسته یا من اشتباه میکنم؟ oo:

دیدگاه

سلام دوستان ؛ :bye
                              لطفا اگه در رابطه با سنسورهای اندازه گیری ارتفاع یا فاصله چیزی میدونید بگید
                              تا این بخش از کارمون حل شه :mrgreen:
                              میخام ارتفاع ستونهام رو نسبت به کم و زیاد شدن دایره ها ی پلاستیکی درون اوون اندازه بگیرم
                              حداکثر ارتفاع 10 CM
                              توی این 10 cm میخام اندازه گیری کنم :angry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X