ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    2013/12/27
    105
    20

تشخيص وضعيت 40 ستون !!!

سلام دوستان » :bye
    من 20 ستون به ارتفاع فقط 5 cm دارم و توي هر کدوم بايد هميشه 2 دايره پلاستيکي قرار داشته باشه ، درواقع اگر يکي از ستونها يک دايره کم داشته باشه يه بازوي رباتيک بايد بفهمد کدام ستون است تا يک دايره پلاستيکي در ان بگذارد oo:
    اگر ستونها فقط 5 تا بود مشکلي نداشتم ولي با 20 تا ديگه وظع فرق ميکنه شايدم ستونها بيشتر بشه مثلا 42 تا oo: oo: oo:
    روشهاي متعدد و مسخره ايي به ذهنم ميرسه نميدونم که نميتونم بفهمم اصلا چجوري !!!!!! :mrgreen:
    خب دوستان به نظر شما چيکار ميشه کرد ؟
    راه حلي يا استفاده از سنسور ...
    2014/07/09
    52
    3

پاسخ : تشخيص چه کنم !!!

سلام.با توجه به شرایطت ببین میتونی از فراصوت استفاده کنی!مثلا سنسور اولتراسونیک برای تشخیص فاصله به کار میره (نمیدونم دقتش چقدر بالاست؟)ولی ایدم اینه که این دو تا شیء دایره ای رو در فاصله ی مشخصی تعریف کنی بعد هر وقت که این دایره ها نباشن فاصله ای که سنسورت تشخیص میده افزایش پیدا میکنه و میشه اون موقع براش جایگزین کنی.
    2014/06/03
    808
    38

برای هر ستون یه سنسور وزن بذارید.
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟
    2007/06/06
    تهران
    351
    3

سلام.سنسور وزن نميتونه اين کارارو انجام بده.شما فرض کنيد روي کانواير در حال حرکت هست اين قطعات.بعدش ميگن 42 تا.... ميدوني چه هزينه وحشتناکي ميشه؟
    اگه به روي خط يا کانواير در حال حرکت هستند اين قطعات ميتوني از لبه هاي ستون استقاده کنيد

به صورتي که اگه استوانه هاي شما از زير سنسور رد بشه در زمان تعيين شده 5 يا 6 تا لبه رو بايد بشماره و اگر اين زمان بيشتر شد و کمتر خوند يعني يکي از ستون ها نيست.من اين عمل کار رو تو يک کارخونه واسه شمارش و تاييد کردن بسته ها داخل جعبه زدم و شد.ليوان ها به هم چسبيده بودن و نميشد از کنار سنسور گذاشت.از بالا لبه ليوان رو خوندم و تقسيم بر 2 کردم شد تعداد ليوان ها
    موفق باشيد
    کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.
    2013/12/27
    105
    20

سلام دوستان ممنون از پيشنهاداتتون و اميدوارم هميشه موفق باشيد
    خب آلتراسونيک کارش تشخيص فاصلست و دقيقه و ستونها هم زياد و در 4 نوع متفاوت درواقع ستونها يه ميله به قطر فقط 5mm هست و دايره ها به قطر 2cm در 4 نوع ولي همه در يک رديف هستند براي متفاوت از هم کردنشوون راه بازه با اکثريت سنسورها جواب ميده
    و متاسفانه فضاي کار مطابق با التراسونيک نيست
    در رابطه با سنسور وزن ، سوييچ ، يا هر چيزي که به ستون متصل ميشه فکر کردم اما جدا از اوون هزينه ايي که داره بايد يه فکري هم براي تعداد پايهامون کنيم که واقعا پيچيده ميشه
    2013/12/27
    105
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد خان
    سلام.سنسور وزن نميتونه اين کارارو انجام بده.شما فرض کنيد روي کانواير در حال حرکت هست اين قطعات.بعدش ميگن 42 تا.... ميدوني چه هزينه وحشتناکي ميشه؟
    اگه به روي خط يا کانواير در حال حرکت هستند اين قطعات ميتوني از لبه هاي ستون استقاده کنيد

به صورتي که اگه استوانه هاي شما از زير سنسور رد بشه در زمان تعيين شده 5 يا 6 تا لبه رو بايد بشماره و اگر اين زمان بيشتر شد و کمتر خوند يعني يکي از ستون ها نيست.من اين عمل کار رو تو يک کارخونه واسه شمارش و تاييد کردن بسته ها داخل جعبه زدم و شد.ليوان ها به هم چسبيده بودن و نميشد از کنار سنسور گذاشت.از بالا لبه ليوان رو خوندم و تقسيم بر 2 کردم شد تعداد ليوان ها
    موفق باشيد

سلام دوست عزيز حامد خان پيشنهاد شما براي من جالب بود اما ستونها ي من متحرک نيستند و ثابتند و درواقع يه بازو با يه فاصله معين از ستونها و به صورت يه خط مستقيم مدام در حال حرکت هست و قراره کاري که گفتم رو انجام بده
    و ستونها تا ارتفاع 5 cm هستند و ضخامت هر دايره پلاستيکي هم 1.5 cm هست حالا اگه دو تا دايره تو ستون باشه
    ارتفاع ستون از 5 سانت ميشه 2 سانت حالا اگه يکي کم بشه متعاقبا ارتفاع هم کمتر ميشه
    حالا با اين مشخصات به نظر شما از چه چيزي يا تلفيق از چه سنسوري ميشه فهميد که يه دايره تو ستون کم هست

يکي از دوستان گفتند آلتراسونيک ، آيا ميشه از اين روش استفاده کرد مثلا از بالا که بازو روي ستونها حرکت مي کنه با تشخيص کم يا زياد شدن فاصله ها عملکرد درست رو فهميد

لطفا از کارتوون در اون کارخونه که انجام داديد بگيد با چي لبه ها رو ميشمورديد
    ايا با التراسونيک يا امثال اوون به جواب مناسبتري ميشه رسيد

2007/06/06
    تهران
    351
    3

سلام مجدد
    سنسور هاي آلتراسونيک توصنعت استفاده آنچناني ندارن مگه اينکه محدوديت داشته باشيم واسه استفاده از نوع سنسور و مکانش.مثلا آلتراسونيک تو اندازه گيري ارتفاع استفاده ميشه که اون قسمت هم هزار روش واسه کنترل سطح مواد هست يکيش هم آلتراسونيک.واسه دبي هم استفاده ميشه که اونم بخاطر لازم داريم تماس نداشته باشه سنسور با مادمون مثلا نفت.البته تو صنايع گازونفت پولشون زياده و از آلتراسونيک هايي استفاده ميکنن که صدمدل سرتيفيکيت دارن.
    قبول بايد کنيم آلتراسونيک اجسام و فاصله جسم با سطح ثابت رو خوب اندازه ميگيره.
    شماحداقل چندتا عکس از سيستمت بذار تا متوجه بشم چي ميخواهي تا راحت تر کمکت کنم
    از بالا ليوان رو که نگاه کني فقط چندتا دايره ميبيني ک بايد پروسه رو بر پايه ي همين دايره ها کنترل کني
    شما اول عکس بفرست... براي ديدن سنسور هم فکرهايي کردم ک بعد از عکس ها بهتون ميگم

2014/06/03
    808
    38

حامدخان پردازش تصویر چطوره؟
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟
    2007/06/06
    تهران
    351
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
    حامدخان پردازش تصوير چطوره؟
    هزينه پردازش زياد ميشه.تازشم ايشون محدوديت ديد دارن و ميگن ستون داخلش ميفته و ارتفاع کم و زياده نسبت به هم.پردازش از سمت بالا بايد انجام بشه که از بالا فقط سه تا دايره ميبينيم.يعني نميشه... از همه مهم تر اينکه 42تا ميخواد بشه.يکي بود يک چيزي ... الان ديگه نه

2008/12/29
    1,660
    249

قرار دادن ایمیل در سایت ممنوعه

استارتر عنوان تاپیک را درست نکنید تاپیک قفل میشه
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18