اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطوری دست به تولید یک محصول بزنیم؟(بخش PCB)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطوری دست به تولید یک محصول بزنیم؟(بخش PCB)

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام به همه
    خیلی وقته که میخوام از صفر تا 100 راه اندازی یک تولیدی کوچیک رو توضیح بدم اما مشکل همیشگی من کمبود زمان
    امروز قصد کردم شروع کنم اما موندم کجا بیانش کنم؟؟؟

دیروز یکی از پستم حذف شد البته به دلیل نامناسب بودن جایی که مطرحش کرده بودم؟(لطفا اگر خواستین این رو هم حذف کنین بگین قبلش تا خودم ازش یه کپی بگیرم برای جای مناسب خودش)

حالا موندم از تاسیس یه شرکت تا بسته بندی و بازاریابی رو کجا معرفی کنم؟
    گفتم بیام هر بخش رو توی قسمت خودش بگم البته موضوع پراکنده میشه اما دست کم گفته هم میشه

بخش اولی که شروع میکنم نحوه پیاده کردن یک طرح از قسمت طراحی اون روی pc تا تحویل گرفتنش از شرکت هایی که PCB میزنن

نکته: قوانین و استانداردهایی که بیان میکنم در مورد تمامی نرم افزارهای طراحی PCB صحت داشته اما مرجع اصلی Altium Designer هستش
    که میتونین آخرین نسخه رو به تاریخ 1393.11.05 از سایت زیر دانلود کنین : ( البته از اعتبار لایسنسش خبر ندارم تازه دارم نصبش میکنم)
    http://downloadly.ir/software/engine...tium-designer/
    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    ; C is not for children

پاسخ : چطوری دست به تولید یک محصول بزنیم؟(بخش

اگر میخواین کارتون سریع راه بیفته اول از همه کتاب های جدید که در مورد آموزش Altium هستش رو تهیه کنین و بخونین چون بسیار کمکتون میکنه
    کتابی که در زیر مغرفی میکنم بسیار عالیه و از فروشگاهشم که سفارش بدین براتون مجانی ارسال میکنه
    اسم کتاب: طراحی فیبرهای مدارچاپی با نرم افزار Altiym Designer
    مولف: مهندس حمید نجفی
    از موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهران
    فروشگاه کتاب: www.mftshop.com

و یه نکته دیگه:هر کتابی که تونستین گیر بیارین رو بخونین چون در هر کتاب نکاتی گفته شده که در کتاب دیگه موجود نیست

دوستان تیم نظارتی سایت این بحث شاید در اوایل از Altium Designer داخلش صحبت بشه اما اصل ماجراش مربوط به استاندارد های ساخت PCB هستش که در مورد تمامی نرم افزارها صادقه پس لطفا پاکش نکنین (که چرا اینجا بیان شده و توی زیرمجموعه Protel تایپیک رو ایجاد نکردین)

خوب در حال حاظر فرض بر این هست که شما طراحیتون رو روی کاغذ انجام دادین و حالا میخواین از طرحتون یک PCB تهیه کنین:
    برای ساخت PCB شما باید نقشه PCB رو داشته باشین
    جهت داشتن نقشه PCB باید ایتدا طرحتون رو روی کامپیوتر بیارین که برای اینکار نرم افزار های متفاوتی هست و من Altium Designer رو به خاطر قدرت و پشتیبانی شدنش از طرف اکثر شرکت های تولید PCB داخل کشور توصیه میکنم البته نرم افزار های رایگان یک مزیت فوق العاده دارن و انم اینکه نیازی به کرک کردن ندارن و مطمئن هستیم که خروجیشون باگی به این دلیل نداره در حالی که نرم افزار های کرکی اگر متوجه کرکی بودن خودشون بشن ممکنه در خروجی خودشون باگهایی قرار بدن

ادامه داره...
    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    ; C is not for children

دیدگاه

پاسخ : چطوری دست به تولید یک محصول بزنیم؟(بخش PCB)

سلام.آقا خیلی لطف کردین.من واقعا منتظر بودم این تاپیک باز شه :wow: :wow: :wow: :wow:.من آلتیوم 2013 رو لب تاپ دارم.اگه خیلی فرق میکنه نسخه جدید رو دانلود کنم.یه نقشه هم آماده کردم.منتظرم ادامه مطلبتون هستم

دیدگاه

سلام دوست گرامی ازاینکه این تاپیک را ایجاد کردید کمال تشکر رادارم واقعا همچین بحث هایی نیازاست تا استعدادهای نهفته شکوفا شود چون بنده ازبچگی علاقه شدیدی به الکترونیک وطراحی وساخت یا حتی ایجاد خط تولید یه محصول الکترونیکی داشتم اما دریغ از دادن کمی اطلاعات از طرف اساتید یا کسانی که دراین عرصه فعالیت داشتند ازهرکسی که سوال می پرسیدیم یه جوری ادم رو میپیچوندند وباز هم از شما تشکر میکنم وپیگیر مباحث شما هستم

دیدگاه

اگه بخوای دست به تولید یک محصول بزنین باید سعی کنی محصولت با کیفیت باشه تا بتونه در مقابل محصولات بی کیفیت چینی رقابت کنه چون خودم تجربش دارم

دیدگاه

سلام آقا مهدی این بحث رو تا آخر ادامه بدین ممنون از شما که دارید وقت میذارید

دیدگاه

سلام به همه
              از لطفتون ممنونم
              جای شما خالی به دیدار امام رضا (علیه السلام) رفته بودم تا هم غم دل رو سبک کنم و هم چندتا سوال توی کارام پیش اومده بود از امام جوابشون رو بگیرم برای همین یه چند روزی نبودم که باعث شد دیر جواب بدم

من آلتیوم 2013 رو لب تاپ دارم.اگه خیلی فرق میکنه نسخه جدید رو دانلود کنم
              در ظاهر نه اما در امکانات اضافه شده برای طراحی قویتر شده مخصوصا در pcb (حتما از جدیده استفاده کن)
              چون سایت قابلیت ذخیره پیش نویس هارو نداره هر چند خطی که مینویسم ذخیره تغییرات رو میزنیم تا یه وقت با قطع اینترنت یا برق نوشته ها نپرن برای همین اگر نوشته رو توی پستی دیدین که وسط کار تموم شده بدونین که در حال نوشتنش هستم و ادامه داره

خوب باز فرض میگیریم شما altium رو برای انتقال نقشتون از کاغذ به pcb انتخاب کردین (البته در اصولی که توضیح خواهم داد هیچ نرم افزار های دیگه هم فرقی نمیکنن)

مهم ترین نکته تمام سعیتون رو بکنین که به هیچ عنوان زمانی که به اینترنت وصل هستین نرم افزار در حال اجرا نباشه یا اون رو اجرا نکنین چون اگر متوجه نامعتبر بودن لایسنسش بشه ممکنه در خروجی که به شما تحویل میده باگ هایی رو قرار بده
              ----------------------------------------------------------------
              - در ابتدای کار لازمه که خودتون طرحتون رو بخش بندی کنین و به تعداد بخش ها فایل طراحی شماتیک باز کنین
              - بهتره که سایز صفحه شماتیک رو A4 بگیرین و اگر طرحتون بزرگه A3 بگیرین تا برای پرینت گرفتن از طرح شماتیک روی کاغذ در صورت نیاز به مشکلی بر نخورین
              ----------------------------------------------------------------
              با توجه به پیشرفت تکنلوژی در این دوره زیاد نگران نویز نباشین چون ابزار های زیادی برای حذفش بوجود اومدن اما
              اما یکی از مهمترین بخش های طراحیتون همیشه همین قسمته
              بعدا یه کتاب خوب در این زمینه معرفی میکنم
              مهمترین قسمت در طراحی جهت حذف نویز ، زمین مدارتونه

ادامه در پست بعد
              شهيد دکتر مصطفي چمران
              ; C is not for children

دیدگاه

کتابخونه قطعات در Altium بسیار گسترده و عالی هستش اما چند ساله که پولی شده و برای همین به همراه نرم افزار ارایه نمیشه و باید یه اکانت توی سایتش بسازین و از کتابخونش استفاده کنین
                برای همین قطعات جدید در اختیار ما ایرانی ها نیست (البته راهکارهایی برای ساختن اکانت بدون پرداخت پول هم هست که من هنوز امتحانشون نکردم)

پس اگر مجبوریم برای ساخت بردهامون اول قطعاتی که توی altium بهشون دسترسی نداریم رو خودمون بسازیم که اگر نخواین برای قطعاتتون مدل 3D بسازین هر قطعه زمان کمی از شما میگیره
                ساختن قطعات جدید در ALTIUM و بوجود اوردن یه کتابخونه ازشون کاره خیلی خیلی ساده ایه و بیشتر شبیه به یه سرگرمی کامپیوتری میمونه تا کار
                برای ساختن مدل 3D وقت زیادی رو معمولا لازم دارین
                برای طراحی یک قطعه به چه چیزهایی نیاز داریم:
                به دیتاشیت اون قطعه
                در صورت داشتن اون قطعه و نداشتن دیتاشیت از قطعه برای طراحی نیاز به کولیس دارین که حتما از کولیس دیجیتال با دقت 0.01 میلی متر استفاده کنین توی بازار به تاریخ امروز قیمتی حدود 60 هزار تومن داره (البته مدل چینی و ارزونش)
                اگر اطلاعاتی هم در مورد قطعات SMD و پکیج های قطعات داشته باشین کارتون خیلی راحت تر پیش میره
                شهيد دکتر مصطفي چمران
                ; C is not for children

دیدگاه

به دلیل گستردگی مطالب سعی میکنم مطالب اصلی رو بگم و هر جا نیاز به اطلاعات بیشتر بود دوستان بپرسن
                  و به دلیل کمبود وقت سریع مینویسم برای همین حتما غلط های املایی زیادی خواهم داشت
                  ------------------------------------
                  مطالب که توی این پست میگم از سایت زیر گرفته شده:
                  http://www.fadakpcb.com/

راهنمایی های ابتدایی در محیط مدار چاپی نرم افزار
                  Altium Designer

تعریف لایه ها: (مکان تنظیم لایه ها در مسیر Design>Board layers & colors می باشد) Signal Layers یا لایه های سیگنال که مخصوص رسم مسیر های مسی روی برد هستند و شامل Top layer و Bottom Layer می باشد. ابزار رسم مسیر های مسی در منوی Place>Interactive Routing می باشد وتغییر ضخامت آن بوسیله ی کلید TAB و باتوجه به قوانین تنظیم شده امکان پذیر می باشد. بردهای یک لایه توسط Bottom Layer رسم می شوند ومتن نوشته شده در این لایه باید بصورت معکوس قرار گیرد (بوسیله ی فشردن کلید X در زمان حرکت دادن متن). بردهای دولایه توسط لایه های Top layer و Bottom Layer رسم می شوند و متن لایه TOP نباید معکوس گردد.
                  Mechanical Layer1 : به منظور رسم کادر وخط برش برد مدار چاپی استفاده می شود.

Keep-out layer: به منظور مشخص نمودن فضای مجازرسم مسیرهای مسی به کاربرده می شود. (البته به اشتباه به عنوان کادر و خط برش نیز تعریف می گردد) ابزاررسم خطوط غیر الکتریکی درمنوی place> line می باشد وتغییر ضخامت آن بوسیله ی کلید TAB امکان پذیر می باشد.

Silkscreen Laye: یا لایه مارکاژ ،که مشخص کننده چاپ قطعات سفید رنگ المان های روی برد می باشد و شامل Top overlay و Bottom Overlay می باشد . متن نوشته شده در لایه ی BottomOverlay باید بصورت معکوس قرار گیرد.
                  تذکر : به منظور قرار دادن یک قطعه (مقاومت ، خازن ، ای سی و ....) به لایه Bottom Overlay در هنگام جابجا کردن قطعه کلید L را بزنید و هیچگاه از کلید X استفاده نکنید.

Mask solder : یا لایه لحیم کاری که بیشتر به رنگ سبز می باشد وبصورت یک پوشش بر روی برد مدار چاپی قرار می گیردو در زمان لحیم کاری به خصوص با حمام قلع کاربرد دارد . البته کاربرد دیگر آن محافظت فیزیکی از PCB در مقابل رطوبت و....می باشد.

به منظور تغییر لایه می توانید از کلیدهای + و– ویا * ویا اینکه با فشردن همزمان کلید های Shift+ctrl و چرخاندن چرخ موشواره اقدام به انتخاب لایه مورد نظر کنید.
                  به منظور تغییر zoom در محیط طراحی می توانید از کلید های Page Upو Page Down ویافشردن کلید Ctrl و چرخاندن اسکرول موس استفاده نمایید.
                  واحد اندازه گیری : شامل (Metric(mm و(Imperial (Mil می باشند وبوسیله ی کلید Q قابل انتخاب هستند.

1Mil=0.001 inch=0.0254mm

Snap Grid یا شبکه جذب کننده را می توانید بوسیله فشردن کلید G و یا Ctrl+G تنظیم کنید.

قوانین طراحی : این قوانین درمنوی Design>Rules قابل تنظیم می باشند.پرکاربردترین آنها در بخش Electrical با عنوان Clearance یا (حداقل فاصله مجاز بین دو مسیر مسی) ودربخش Routing Via Style یا( تنظیم مشخصات Via) می باشد . که بهتر است قبل از شروع به طراحی اقدام به تنظیم آنها نمایید.

استانداردهای طراحی برد مدار چاپی :

1- حداقل فاصل بین دو مسیر مسی (Clearance) که رابطه مستقیم با اختلاف پتانسیل (ولتاژ) بین آن دو نقطه و توانایی تولید کننده برد مدارچاپی دارد.در طراحی بردهای تک لایه بیشتر از 0.4میلی متر ودر طراحی بردهای دو لایه متالیزه بیشتر از 0.3میلی متر در نظر گرفته شود.(جدول)

2- محدوده ضخامت خطوط مسی (width) که رابطه مستقیم با جریان عبوری ازآن مسیرمسی و توانایی تولید کننده برد مدارچاپی دارد .در طراحی بردهای تک لایه بیشتر از 0.4 میلی متر ودر طراحی بردهای دولایه متالیزه بیشتر از 0.3 میلی متر در نظر گرفته شود.(جدول)

3- حداقل قطر سوراخ pad (بالشتک مسی) باید به میزان 0.3میلی متر از قطر پایه المان بیشتر باشد ، وبه صورت استاندارد کمتر از 0.8 میلی متر درنظر گرفته نمی شود.

قطر خارجی padبه صورت استاندارد در بردهای تک لایه 2.2 میلی متر ودر بردهای دولایه متالیزه 1.8 میلی متر در نظر گرفته می شود. تذکر: pad های ای سی های معمولی (DIP) و کانکتورها را می توانید به صورت بیضی تنظیم نمایید تا استحکام بیشتری داشته باشند

4 - بهتراست حداقل قطرسوراخ via (ارتباط بین لایه ای) برابربا 0.5میلی متر باشد وقطر خارجی via به اندازه 0.5میلی متر از قطر سوراخ آن بیشتر باشد.(یک via با قطر سوراخ 0.5 میلی متر، قطر خارجی برابر با 1 میلی متر خواهد داشت)

شهيد دکتر مصطفي چمران
                  ; C is not for children

دیدگاه

نکات لایه ها :
                    در واقع زمانی که شما طرحتون رو برای چاپ PCB به یه شرکت میدین این لایه ها هستن که مشخص میکنن که چاپ سبز کجا بخوره سیم کشی ها چجوری باشن و یا کجا ها سوراخ بشه و کجاها برش بخورن و یا کجا ها پایه باشه
                    و باز این دست شماست که به شرکت بگین کدام لایه مربوط به چی هستش حتی شما میتونین به اون شرکت بگین لایه ای رو که من توی سیگنال تعریف کردم مثلا toplayer رو شما لایه برش در نظر بگیر و اون شرکت هر لایه رو اون چیزی در نظر میگیره که شما بهش بگید
                    البته برای راحتی کار استانداردی وجود داره که باعث میشه لازم نباشه شما زنگ بزنین به اون شرکت چاپ pcb و همه لایه هارو توضیح بدین و کافیه شما اون استاندارد رو رعایت کنین
                    اما توی بازار ایران چند نوع استاندارد وجود داره و این باعث میشه که برای هر پروژه لازم بشه چند لایه متفاوت رو به اون شرکت توضیح بدین
                    استاندارد های لایه های pcb رو توی ایران میشه به دو گروه اصلی تقسیم کرد:
                    1- استاندارد خود Altium
                    2- استانداردی که هر شرکت چاپ pcb برای خودش داره
                    من توصیه میکنم که شما از استاندارد خود Altium پیروی کنین و بعد تفاوت هاش رو به شرکت چاپ pcb توضیح بدین
                    دلیل: چون هر لایه در altium دارای ویژگی هایی هست و امکاناتی براش در نظر گرفته شده که در طراحی pcb بسیار کمکمون میکنه مثلا»
                    لایه keepOut در اکثر شرکت های چاپ pcb توی ایران به معنی لایه برش کاری هستش اما در خود altium هر جا این لایه وجود داشته باشه هیچ ترکی از اون قسمت عبور نمیکنه و این ابزار برای طراحی های حرفه ای بسیار کمک حالمون میشه
                    پس ما خیلی راحت از استاندارد altium استفاده میکنیم و لایه keepout رو با استاندارد altium هر جا لازم شد استفاده میکنیم و برای برش کاری از لایه های Drill استفاده میکنیم و بعد موقع سفارش برد به شرکت چاپ pcb این دو لایه رو توضیح میدیم و این موضوع مشکلی بوجود نخواهد اورد

- معمولا لایه مکانیک 15 جهت نشان دادن مرکز طراحی به شکل یه + که در مختصات x=0 و y=0 قرار میگیره و کل محیط اشغال شده با در نظر گرفتن شکل واقعی قطعه مورد استفاده قرار میگیره
                    - لایه مکانیک 13 معمولا جهت نشان دادن مدل 3d قطعا هستش و برای نشان دادن ابعاد دقیق قطعه نیز مورد استفاده قرار میگیره
                    - در ایران معمولا از لایه مکانیک 1 و یا keepout برای برشکاری استفاده میشه (که در اصل این کار غلط هست و درستش رو توضیح دادم)
                    - اصل وظیفه لایه keepout مشخص کردن محیط های ممنوعه برای عبور ترک ها و سیم کشی ها هستش که در سیم کشی اتوماتیک بسیار کاربردی هست.
                    - نام های دیگر لایه راهنما : لایه مارکاژ و لایه سیلیک اسکرین هست و در altium نامش top Overlay و Bottom Overlay هستش
                    - لایه ای که معمولا به رنگ سبز هست و روی تمام برد قرار میگیره بهش لایه سولدرماسک و یا لایه چاپ سبز و یا لایه عایق نسوز میگن که البته امروزه در رنگهای مختلفی هستش مثل آبی ، مشکی ، سفید و .... که برای انتخاب رنگش باید ببینین شرکت چاپ pcb که میخواین بهش سفارش بدین کدماش رو داره در altium هر جا لایه top solder و یا bottom solder باشه سولدر ماسک قرار نمیگیره
                    البته هر جا که سولدر ماسک نباشه اون چیزی که زیرش هست نمایان میشه به عنوان مثال اگر یک ترک رد شده باشه و روی ترک و اطراف ترک ما از لایه solder استفاده کنیم این باعث میشه جاهایی که ترک بوده یه سیم مسی ببینیم و اطرافش که ترکی رد نشده بوده خود فیبر مدار چاپی رو ببینیم
                    حالا اگر بخوایم قسمتی از مدار روش سولدر ماسک نباشه و در عین حال قلع اندود هم باشه باید اول روی اون قسمت لایه solder بزنیم بعد هم لایه paste بزنیم
                    وظیفه لایه paste اینه که اون قسمت که لایه paste هست قلع اندود میشه.
                    - لایه سوراخ کاری : drill drawing و drill guide هستش
                    - لایه مکانیکی : برای کارهای متفاوتی که ما نیاز داریم گذاشته شده مثل ساختن مدل 3d و خیلی چیز های دیگه
                    - لایه multi layer : هر جا که لازم باشه چیزی رسم کنیم که قرار باشه در تمام لایه ها در دسترس باشه از این لایه استفاده میکنیم مثل جای پایه های قطعات DIP (قطعاتی که پایه های بلندی دارن و برای لحیم شدن باید روی برد سوراخ هایی باشه تا این پایه ها از سوراخش عبور کنن و در طرف دیگه لحیم بشن)

----------------------------------------------------
                    اینکه در ابتدای بعضی از لایه ها در ابتدای نام لایه کلمه Top و یا Bottom هستش فقط جهت تعریف کردن اون لایه در رو یا زیر برد هست و اگر از بردی با یک لایه استفاده کنین دیگه نام Top رو نمیبینین و اگر از بردی 3 لایه یا بیشتر استفاده کنین در ابتدای نام لایه ها کلماتی به غیر از top و bottom هم خواهید دید که با انتخاب هر کدوم بینلایه ها جابجا میشین
                    شهيد دکتر مصطفي چمران
                    ; C is not for children

دیدگاه

بهتر است که لایه راهنما روی پد ها قرار نگیرد
                      به هیچ عنوان از سوراخ (hole) مربع استفاده نکنین.
                      تنها شرکت های پیشرفته قادر به زدن سوراخ (hole) بیضی هستن مثل شرکت جهان.
                      چند نکته جهت کارهای تیراژ بالا
                      حداقل فاصله بین پد های smd از 0.2mm کمتر نشه
                      حداقل اختلاف قطر پد به قطر سوراخ پد 0.46mm
                      حداقل فاصله پد به پد و پد به مدار 0.127mm
                      حداقل فاصله لبه سوراخ به لبه سوراخ 0.3mm
                      تعریف سوراخ با پد 0mm به معنی یک سوراخ غیر متالیزه می باشد.
                      قطر پد ها معمولا 2 یا بیشتر از 2 برابر قطر سوراخ پد باشد.
                      قطر سوراخ پد 0.2mm یا 0.3mm از قطر پایه ای که میخواد توش قرار بگیره بیشتر باشه(مخصوصا برای بردهای متالیزه)

+++++++++++++++++++++++
                      قطر سوراخ via بهتره بین 0.5mm تا 0.7mm باشه البته بعضی شرکت ها 0.3mm رو هم میزنن(اما 0.5mm هم مطمئن تره و هم ارزونتر)
                      قطر حاشیه دور via بهتره که حداقل 0.2mm از قطر سوراخ بزرگتر باشه ولی قطر مناسب و مطمئن بهتره که حدود 0.4mm تا 0.8mm از قطر سوراخ بزرگتر باشه
                      شهيد دکتر مصطفي چمران
                      ; C is not for children

دیدگاه

اموزش جالبی رو شروع کردین کم هزینه ترین روش هم برای ساخت مدار البته به عنوان تیراژ استفاده از روش سیلک هستش که زیاد سخت نیست و برای هر 3 لایه میشه استفاده کرد اگر دوست داشتید بگید تا جایی که بلد باشم براتون بگم و امروزه بیشتر از رنگ های uv استفاده میشه
                        درد من تنهايي نيست ، بلکه مرگ ملتي است که گدايي را قناعت، بي عرضگي را صبر، و باتبسمي بر لبان اين حماقت را حکمت خداوند مي نامند. ---((گاندي))---

دیدگاه

طراحی مدار و تهیه PCB کار آسونیه یه فکری به حال پکیج کنید.
                          حلقه مفقوده تهیه یک محصول الکترونیک ساخت یک بسته بندی شکیل و جذاب است که نیاز به دستگاه های تزریق پلاستیک طراحی قالب و ... داره.
                          به عنوان مثال ساخت یک ساعت رادیو کار خیلی سختی نیست اما به نظر شما تولید همچین بسته بندی هایی که مقرون به صرفه هم باشه راهی چقدر کار داره؟

http://images.philips.com/is/image/PhilipsConsumer/AJ4000B_37-RTP-global-001?wid=960&hei=500&fit=fit&$jpgsmall$
                          http://da.wikipedia.org/wiki/Filigital-clock-radio-premium.jpg

بعضی از دوستان استفاده از جعبه های آماده مرسوم بازار رو پیشنهاد می کنن که کار جالبی در نمیاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohammad MSA
                            طراحی مدار و تهیه PCB کار آسونیه یه فکری به حال پکیج کنید.
                            حلقه مفقوده تهیه یک محصول الکترونیک ساخت یک بسته بندی شکیل و جذاب است که نیاز به دستگاه های تزریق پلاستیک طراحی قالب و ... داره.
                            به عنوان مثال ساخت یک ساعت رادیو کار خیلی سختی نیست اما به نظر شما تولید همچین بسته بندی هایی که مقرون به صرفه هم باشه راهی چقدر کار داره؟

http://images.philips.com/is/image/PhilipsConsumer/AJ4000B_37-RTP-global-001?wid=960&hei=500&fit=fit&$jpgsmall$
                            http://da.wikipedia.org/wiki/Filigital-clock-radio-premium.jpg

بعضی از دوستان استفاده از جعبه های آماده مرسوم بازار رو پیشنهاد می کنن که کار جالبی در نمیاد.
                            عکسی که گذاشتید رندر 3d محصول هست و مثلمن ظاهر محصول واقعی به این خوشگلی و براقی نمیشه

آموزش بسیار خوبی هست امیدوارم ادامه داشته باشه
                            پیشنهاد : به جزییات ریز تولید محصول هم بپردازید مثلا روش های کاهش هزینه تولید برد (حتی تو تعداد کم) یا بسته بندی و ...

من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

سلام به همه
                              بابت وقفه هایی که میفته شرمنده
                              در گیر جابجا شدن هستم
                              حتما ادامه خواهد داشت
                              برای جزیات و ارزونتر کردن کالا و بسته بندی و ... هم بعدا توضیحاتی خواهم داد اما نه توی این گروه چون این گروه pcb هستش بعد یه وقت پستا پاک میشن
                              اگر دوستان مطالب براشون جالب بود یه صلوات بفرستن
                              شهيد دکتر مصطفي چمران
                              ; C is not for children

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X