ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23
 1. #1
  2005/12/08
  تهران
  618
  20

  چرا بهتر است که از لینوکس به جای ویندوز استفاده کنیم؟

  1. چون لینوکس نسبت به ویندوز سیستمآ*عامل امنآ*تری است
  ۲. چون لینوکس رایگان است
  ۳. چون لینوکس واقعاً میآ*تواند نیازهای شما را برآورده کند
  ۴. و از همه مهمآ*تر، چون لینوکس نرمآ*افزار آزاد است
  و
  لینوکس به درد چه کسانی نمیآ*خورد؟
  ۱. چون لینوکس نسبت به ویندوز سیستمآ*عامل امنآ*تری است
  هیچ کس دوست ندارد فایلآ*هایی که در رایانهآ*اش دارد، با یک ویروس به کلی از بین بروند یا آسیب ببینند. این فایلآ*ها ممکن است عکسآ*هایی باشند که با دوربین دیجیتالی گرفته شدهآ*اند، و یا موسیقیآ*هایی باشند که با دقت بسیاری جمعآ*آوری شدهآ*اند. در رایانهآ*های شرکتآ*ها، این فایلآ*ها ممکن است اسناد حسابداری شرکت باشند و ازبینآ*رفتن آنآ*ها میآ*تواند فاجعه تلقی شود. لینوکس از این نظر امنآ*تر از ویندوز است.
  چرا لینوکس امنآ*تر است؟
  امنیت یک سیستمآ*عامل، با تعداد ویروسآ*ها و برنامهآ*های خرابکار دیگری که برای آن نوشته میآ*شوند، نسبت عکس دارد. تعداد ویروسآ*هایی که در هر ماه برای ویندوز نوشته میآ*شود، بسیار بیشتر از تعدادی است که برای لینوکس نوشته میآ*شود. (لازم به ذکر است که ویروسآ*ها اغلب فقط در یک سیستمآ*عامل میآ*توانند خرابکاری کنند.) این پدیده دو دلیل دارد:
  نخست این که تعداد کاربرانی که با ویندوز کار میآ*کنند، هنوز بسیار بیشتر از لینوکس است (حدود ۹۰ درصد از رایانهآ*های جهان از ویندوز استفاده میآ*کنند، حال آن که سهم لینوکس فقط حدود ۴ درصد است). بنابراین، طبیعی است که ویروسآ*نویسان خرابکار، خرابکاری خود را برای سیستمآ*عاملی انجام دهند که کاربران بیشتری دارد.
  لینوکس و بیشتر نرمآ*افزارهایی که در آن اجرا میآ*شود، متنآ*باز (Open-Source) هستند و بنابراین همه میآ*توانند کدهای منبع آن را ببینند و از سازوکار داخلی آنآ*ها سردربیاورند و حتی آن را بهبود ببخشند. بنابراین اگر کسی یک اشکال امنیتی را در لینوکس پیدا کرد، انگیزهٔ بیشتری برای رفع این اشکال دارد تا نوشتن یک ویروس و سوءاستفاده از آن اشکال. در مورد ویندوز اوضاع برعکس است. ویندوز متنآ*باز نیست و کسی نمیآ*تواند سازوکار داخلی آن را کشف کند. بنابراین، اگر کسی اشکالی را در ویندوز پیدا کرد، تنها کار خلاقانهآ*ای که میآ*تواند انجام دهد این است که با نوشتن یک ویروس، دیگران را از ضعف سیستمآ*عاملی که با آن کار میآ*کننند گاه کند و به شرکت سازندهٔ ویندوز، یعنی مایکروسافت، بقبولاند که این مشکل باید رفع شود.
  گذشته از این، لینوکس به عنوان یک نرمآ*افزار، واقعاً امنیت بیشتری نسبت به ویندوز دارد. سازندگان لینوکس از همان ابتدا به فکر نوشتن یک سیستمآ*عامل مطمئن و امن بودند و کار خود را بر این اساس پیش بردند. ولی ویندوز در اصل با هدف راحتآ*تر شدن کار با رایانه توسعه یافت و امنیت در آن چندان مطرح نبود. مسائل امنیتی بعداً برای سازندگان ویندوز اهمیت پیدا کردند و به تدریج به ویندوز اضافه شدند.
  یکی دیگر از عوامل تعیینآ*کنندهٔ امنیت یک نرمآ*افزار این است که هیچ کارکرد ناخواستهآ*ای نداشته باشد. بعضی از برنامهآ*ها علاوه بر کارهایی که کاربر از آنآ*ها انتظار دارد (مثلاً پخش یک موسیقی یا نوشتن روی یک لوح فشرده) اطلاعات و تنظیمات شخصی کاربران را هم، بدون این که کاربر بداند، از راه اینترنت به شرکت سازندهٔ نرمآ*افزار ارسال میآ*کنند. یا بعضی دیگر از برنامهآ*ها به اجبار پیامآ*های تبلیغاتی یا درخواستآ*هایی برای پرداخت پول به کاربر نشان میآ*دهند. لینوکس و اغلب نرمآ*افزارهایی که در آن اجرا میآ*شوند و متنآ*باز هستند، هیچ کدام از این کارهای ناخواسته را انجام نمیآ*دهند.
  ۲. چون لینوکس رایگان است
  متأسفانه در ایران بسیاری از نرمآ*افزارها به طور غیرقانونی به کار میآ*روند که این کار در عرف بینآ*المللی جرم تلقی میآ*شود. (البته استفادهٔ غیرقانونی از نرمآ*افزارها مختص ایران نیست.) استفاده از نرمآ*افزارهای قفلآ*شکسته از نظر اخلاقی نادرست است و نقض حقوق برنامهآ*نویسانی است که آن را با صرف هزینه و وقت بسیار زیاد تولید کردهآ*اند. یکی از راهآ*های برونآ*رفت از این مشکل رواج دادن فرهنگ رعایت حقوق تولیدکنندگان نرمآ*افزار و پرداخت هزینهٔ واقعی این نرمآ*افزارها است. (هرچند که این هزینه گاهی بسیار بیشتر از چیزی است که ما انتظار داریم.) ولی راه آسانآ*تر استفاده از نرمآ*افزارهایی است که واقعاً رایگان هستند و نیازی به پرداخت هزینه ندارند. لینوکس و اغلب نرمآ*افزارهایی که در آن اجرا میآ*شوند رایگان هستند. در سالآ*های اخیر، کیفیت این نرمآ*افزارها بسیار بهتر شده و به رقیبی جدی برای نرمآ*افزارهای تجاری تبدیل شدهآ*اند.
  ۳. چون لینوکس واقعاً میآ*تواند نیازهای شما را برآورده کند
  شاید مهمآ*ترین دلیلی که برای استفاده نکردن از لینوکس بیان میآ*شود، این باشد که لینوکس نمیآ*تواند کارهایی را که در ویندوز انجام میآ*دهیم، انجام دهد. این گفته تا حد بسیار زیادی نادرست است. نرمآ*افزارهای بسیار متنوعی برای انجام هر نوع کاری در لینوکس وجود دارند؛ مثلاً نرمآ*افزارهای اداری که کار آفیس مایکروسافت را انجام میآ*دهند، نرمآ*افزارهای گرافیکی که کار فوتوشاپ را میآ*کنند، نرمآ*افزارهای اینترنتی و چت، ابزارهای برنامهآ*نویسی بسیار قدرتمند و نرمآ*افزارهای پخش موسیقی تنها برخی از نرمآ*افزارهایی هستند که در محیط لینوکس اجرا میآ*شوند.
  لینوکس امکانات بسیار زیادی برای کار با زبان فارسی هم دارد. حتی برخی از نرمآ*افزارهای لینوکس، محیط کاربری کاملاً فارسی دارند؛ چیزی که در دنیای ویندوز خیلی کم پیدا میآ*شود.
  ۴. و از همه مهمآ*تر، چون لینوکس نرمآ*افزار آزاد است
  لینوکس و اغلب نرمآ*افزارهایی که در آن اجرا میآ*شوند تحت مجوز جیآ*پیآ*ال (GPL) یا سایر مجوزهای نرمآ*افزارهای آزاد منتشر میآ*شوند. این مجوزها به کاربران نرمآ*افزارها اجازه میآ*دهند تا برای هر منظوری از نرمآ*افزار استفاده کنند و حتی آن را تغییر دهند و بهبود ببخشند و برنامهٔ بهبوددادهآ*شده را دوباره منتشر کنند. لازمهٔ این آزادی این است که کدهای منبع نرمآ*افزار در اختیار همه باشد. نرمآ*افزارهای غیرآزاد، مثل خود ویندوز، حتی اگر رایگان هم باشند، معمولاً هیچآ*کدام از این اجازهآ*ها را به کاربران خود نمیآ*دهند.
  آزاد بودن نرمآ*افزار باعث میآ*شود تا افرادی که در تولید آن سهیم هستند، محدود به یک شرکت خاص نباشند، بلکه تمام کاربران از سراسر دنیا بتوانند آن را بهبود ببخشند و تواناییآ*های جدیدی را به آن اضافه کنند. در واقع نرمآ*افزارهای آزاد با مشارکت داوطلبانهٔ برنامهآ*نویسانی از سراسر دنیا نوشته میآ*شوند. سیستمآ*عامل لینوکس هم به همین ترتیب ساخته شده و گسترش یافته است. نمونهٔ دیگری از نرمآ*افزارهای آزاد، که در ویندوز هم اجرا میآ*شود، مرورگر اینترنتی فایرفاکس است.
  وقتی از یک نرمآ*افزار آزاد استفاده میآ*کنید، این آزادی را دارید که هر طور که بخواهید از آن استفاده کنید و اگر نیاز به امکانات بیشتری داشتید خودتان نرمآ*افزار را مطابق نیازهای خود تغییر دهید یا برنامهآ*نویسانی را استخدام کنید که این کار را برایتان انجام دهند. این کار درمورد برنامهآ*های تجاری امکانآ*پذیر نیست، زیرا کد منبع آن نرمآ*افزارها فقط در اختیار شرکت سازنده است و کسی جز او نمیآ*تواند تغییری در نرمآ*افزار ایجاد کند. لینوکس نرمآ*افزار آزاد است و این برای یک سیستم عامل، به عنوان مهمآ*ترین نرمآ*افزار در هر رایانه، میآ*تواند برتری بسیار بزرگی باشد.
  لینوکس به درد چه کسانی نمیآ*خورد؟
  اگر رایانه نقش بسیار کمآ*اهمیتی در زندگیآ*تان دارد.
  اگر حوصله یا فرصت آشناشدن با یک محیط جدید رایانهآ*ای را ندارید. مهاجرت از ویندوز به لینوکس و پیدا کردن راهآ*هایی که کارهای سابقآ*تان را با آن انجام دهید، میآ*تواند کمی وقتآ*گیر باشد.
  اگر معتاد بازیآ*های رایانهآ*ای سهآ*بعدی هستید که در ویندوز اجرا میآ*شوند (و در لینوکس هنوز نمیآ*توانند اجرا شوند).

  منبع : http://physics.sharif.edu

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت

 2. #2
  2008/01/16
  رشت
  857
  10

  پاسخ : چرا بهتر است که از لینوکس به جای ویندوز استفاده کنیم؟

  احسان جان دستت درد نکنه .
  کارت درسته برادر !

  یه چیزی هم من به این مطالب اضافه کنم که برای ما الکترونیکی ها هم خیلی مزایا داره !
  مثلا این جمله معروف رو شنیدین که میگن توی لینوکس همه چیز فایل محسوب میشه ؟
  خوب این یعنی چی ؟
  یعنی اینکه مثلا اگر قرار بود دستگاهی بسازی که به پورت سریال کامپیوترت وصل بشه و خواستی برای پورت سریال برنامه نویسی کنی فقط کافیه که فایلی که نماینده پورت سریال هست رو باز کنی و با همون دستورات Write و Read معمولی بهش اطلاعات بفرستین یا بخونید .
  در مورد سخت افزارهای دیگه هم همچین وضعی مطرحه .

  من که الان دارم از اوبونتو استفاده میکنم تمام خواسته هام مثل کامپایلر ، محیط IDE برای برنامه نویسی ، پخش فایلهای Multimedia ، تایپ ، اینترنت و ... رو کاملا برآورده کرده و میکنه

  فقط فعلا تنها چیزی که توی لینوکس ندارم یه برنامه شبیه شاز گرافیکی برای میکروکنترلرهاست ، یه چیزی مثل پروتیوس .
  که اونم به لطف بر و بچه های لینوکس کار و توسعه دهندههای با مرام و گل گلاب همین امروز فردا میاد !

  راستی یه مطلبی هم یه جا خونده بودم اینکه NASA روی مریخ نوردهای روح و فرصت از سیستم عامل لینوکس مبتنی بر دبیان استفاده کرده !
  که مطمینا واسه کار خودش هم یه تغییراتی روش داده دیگه حتما

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت

 3. #3
  2005/12/08
  تهران
  618
  20

  پاسخ : چرا بهتر است که از لینوکس به جای ویندوز استفاده کنیم؟

  من مدت زیادی نیست که رفتم سمت لینوکس! ولی متاسفانه هجرت من مصادف شد با شروع امتحانات و هنوز موفق نشدم زیاد باهاش ور برم! یک ماهی میشه که پارسیکس نصب کردم. فقط بگم که فوق العاده ست! فکر می کنم جالب ترین قسمتش همون محیط ترمینال باشه. چیز زیادی فعلاً ازش نمی دونم ولی تا همین قدر که باهاش کار کردم، حسابی منو تحریک کرده که کل تابستونم رو روش وقت بذارم! قبلاً فکر می کردم یه چیزی تو مایه های همین dos باشه ولی این کجا و dos کجا! انعطاف پذیری و تنوع دستوراتش نظیر نداره. چند روز پیش cd اوبونتوی منم اومد. اون رو هم نصب کردم. ولی به خاطر کندی که نسبت به پارسیکس داره ، برام خسته کننده بود! تازه نرم افزار های خیلی کمتری هم نسبت به پارسیکس به صورت پیش فرض رو خودش داره.

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت

 4. #4
  2008/01/16
  رشت
  857
  10

  پاسخ : چرا بهتر است که از لینوکس به جای ویندوز استفاده کنیم؟

  احسان جان اینجا که خدای نکرده نمیخوای جنگ بین کاربرای Ubuntu و Parsix راه بندازی ؟!
  اگه اینطوریه بگم بر و بچ بیان قشون کشی :
  forum.ubuntu.ir

  نترس بابا ، شوخی کردم :biggrin:
  اصلا قشنگی لینوکس به همینه
  هر کسی از هر توضیعی که خوشش میاد و نیازهاشو برطرف میکنه میتونه استفاده کنه

  آهان راستی یکی دیگه از دلایلی که من لینوکس رو به ویندوز ترجیح میدم وجود LUG است .
  میدونی که .
  لاگ مخفف Linux Users Groups هست .
  هر استانی یکی داره .
  من تو رشتم و هر جمعه صبح با دوستان LUG دور هم جمعیم :smile:

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت

 5. #5
  2008/02/01
  قائمشهر
  836
  0

  پاسخ : چرا بهتر است که از لینوکس به جای ویندوز استفاده کنیم؟

  سلام بر بزرگان
  اگه برای برنامه نویسی از لینوکس استفاده میکنین opensuse 10.3 یکی از بهترین انتخابا برای شماست. :applause: :applause: :wow: :wow:

  مرسی
  Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5
 6. #6
  2008/02/23
  760
  6

  پاسخ : چرا بهتر است که از لینوکس به جای ویندوز استفاده کنیم؟

  نقل قول نوشته اصلی توسط عابد بابازاده
  سلام بر بزرگان
  اگه برای برنامه نویسی از لینوکس استفاده میکنین opensuse 10.3 یکی از بهترین انتخابا برای شماست. :applause: :applause: :wow: :wow:

  مرسی
  با سلام
  میآ*تونم بپرسم چرا؟ مگه این توزیع چه ویژگی خاصی برای برنامهآ*نویسان داره؟
  با تشکر
  من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ*افزارآ* و سختآ*افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ*افزار، سختآ*افزار و محتوای آزاد درست کنم!
 7. #7
  2008/02/01
  قائمشهر
  836
  0

  پاسخ : چرا بهتر است که از لینوکس به جای ویندوز استفاده کنیم؟

  سلام
  راستش من اولش برای برنامه نویسی رفتم سراغ لینوکس و بعضی از توزیع های لینوکس رو نصب کردم .
  یعنی می خواستم ببینم که کدومشون ابزارهای بهتری برای برنامه نویسی داره.
  البته می خواستم برنامه نویسی گرافیکی رو انجام بدم .
  همه مون می دوونیم که نرم افزارهایی که همراه یه توزیع هستند ( "معمولا" ) سازگاری بهتری دارن با اون توزیع لینوکس تا اون پک هایی که ما خودمون تحتی از همون نرم افزارها نصب می کنیم.
  برنامه ی K-develop (در واقع یه IDE هست) که معمولا توی اکثر توزیعا پیدا می شه.
  اما یه برنامه ی دیگه به اسم anjuta هست (یه IDE خیلی قشنگ شبیه dev-cpp هست) که من تا حالا فقط توی suse دیدمش.
  من از ابتدا برنامه نویسی رو تو لینوکس با c++ و SDL توی اون شروع کردم و دیگه برای تنظیم انجوتا با gnu gcc مشکلی نداشتم.
  ولی k-develop تا اونجایی که من دیدم برای کار با SDL نیاز به ساختن پروژه داره و روی فایل تکی اونو کامپایل نمی کنه. (شبیه relo)
  ولی انجوتا از ان لحاظ هم اذیت نمی کنه
  اصلا باید بگم حتی یه تازه وارد هم داخل suse با یه که ور رفتن شاید بتونه به راحتی کار با IDE های مشابه داخل ویندوزش برنامه بنویسه و کامپایل کنه
  البته می تونین فایل rpm یا tarنصب انجوتا رو پیدا کنین ولی تا اونجایی که من دیدم هر کدوم برای توزیع خاصی هستن و این جوری تنظیمش هم برای تازه کارا مشکل می شه.
  و باید ورژن خاصی از gcc رو در بعضی مواقع داشته باشین که همین مجبورتون میکنه که در کنار gcc فعلی از یه ورژن قدیمی یا جدید تری که باید نصبشکنین و همیشه هم روی هر لینوکسی درست نصب نمی شه (مخصوصا اگه tar باشه) استفاده کنین که تا همین جا هم که می بینید به دردسرش ننمی ارزه .
  البته خوب می تونید از k-develop استفاده کنین که هم عمومیت بیشتری داره و هم فایلهای برناه تون رو در قالب پروژه نگه می داره که معمولا برای بعضی حالات خوبه.


  البته اقا مانیان شما بدل نگیر من قصد توهین به ubuntu رو ندارم. :biggrin: بهر حال یه چیزی توی آبانتا هست که من خیلی دوستش دارم و توی سوژه نیست و اون هم دسترسی R/W به NTFS هست که با کمال تاسف حتی توی suse 10.3 هم نیست.

  قابل توجه visual کار ها که توی open suse 10.3 شما قابلیت برنامه نویسی با C# و visual basic و ... رو دارین.

  یه نرم افزار به اسم virtual box هم همراه سوژه هست که می تونه بصورت مجازی (نه مثلwine که api های ویندوز رو فراخوانی می کنه و مجازی نیست) سیستم عامل های دیگه از جمله ویندوز رو بالا بیاره
  البته خوب مسلما نرم افزارهای دیگه یی هستن که این کارو بکنن مثل vmware ولی چه بهتر که یکی همراه لینوکس بدون زحمت دانلود باشه.
  لازم به ذکره که یه ورژن از آبانتا که من دارم خودش برای اون حالتی که خودشو تو ویندوز باصطلاح نصب میک نه و بالا میاره از virtualbox استفاده می کنه.

  suse : بخونید سوژه ، این تلفظ اصل المانیشه که به معنی افتاب پرسته

  راستی کسی debian توی بازار تهران یا شهرستان دیده. قیمتش چنده و چند تا cd/dvd هست؟ آخرین ورژنش توی ایران چنده.

  در ضمن اگه مشکلی داشتین "و اگه بلد بودم" شاید بتونم کمکتون کنم. :biggrin: فقط باید امتحاناتم تموم شه.

  راستی اگه لینوکس دارین acronis true image یه نرم افزار خوب برای backup به صورت image گرفتن از پارتیشناتونه که حتی در حالت bootable cd هم از فلش درایوها و حالت شبکه برای رسانه ی ذخیره سازی فایل image استفاده می کنه و از پارتیشنهای لینوکستون هم backup میگیره.
  compression بالایی هم داره (برای من تا 19درصد هم کمپرس کرد) که البته بستگی به نوع داده هاتون داره
  قابلیت ساختن درایو مجازی با فایل های image تون داره که خیلی خوبه و ..... که حضور ذهن ندارم .
  حتما امتحانش کنین.
  Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5
 8. #8
  2008/02/01
  قائمشهر
  836
  0

  پاسخ : چرا بهتر است که از لینوکس به جای ویندوز استفاده کنیم؟

  در مورد لینوکس باید بگم که یکی از مزیتاشاینه که اگه لیست پروسه های در حال اجراش رو ببینید می بینید که بزرگترینشون حدودا شاید 100 کلیوبایته و تکه های کوچیک و زیادی داره که مین باعث این میشه که به رم کمتری نیاز داشته باشه و همه چیز که تقزیبا نیاز دارینو همراهش داره:
  مثلا:
  k3b برای رایت
  gimp برای ویرایش عکس که زیاد کم از photoshop نداره
  open office جایگزینی بر ای microsoft office
  پشتیبانی از زبان فارسی (به حدی که تو بعضی توزیعا مثل سوژه شما تاریج هجری شمسی رو هم میبینید.)
  قیمتش هم خیلی پایین تره
  open source هست
  ویروس های کمی براش نوشته شده که به خاطر ماژول های زیادشه.
  در زمان نصب با توجه به خصوصیات سخت افزاری سیستمتون همونجا کامپایل می شه که همین سازگازیشو با سیستمتون بالا می بره
  و....

  در مورد یکی از معایبش هم باید بگم که ساپورت زیادی برای سخت افزاراتون نداره یعنی به اون اندازه ای که شرکتا درایور های ویندوزو بیرون میدن برای لینوکس نمی دن.
  یکی دیگه این که اگه کسی کار عادی داشته باشه مثل فیلم و آهنگ و مخصوصا بازی سراغ ویندوز می ره. (البته این شاید اشکال لینوکس نباشه و فقط یه عادت باشه)

  نظرم اینه که بروبچ دانشجوی کامپیوتر حتما به سراغش برن

  ولی چیزی که من دیدم اینجا اینه که بعضی از دانشجوهای دیگه هم طرفش میان می خواستم بدونم چرا . (البته یه دلیلش می تونه این باشه که امکان ملی شدنش وجود داره و یا اطلاعات عمومی یا تنوع یا سرگرمی یا شایدم اشنایی با تکنولوژی و ...) ؟؟؟؟؟

  Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5
 9. #9
  2008/01/16
  رشت
  857
  10

  پاسخ : چرا بهتر است که از لینوکس به جای ویندوز استفاده کنیم؟

  عابد عزیز از توضیحاتت ممنون

  خدمتتون باید عرض کنم که من اوبونتو دارم و Anjuta هم توی مخازنش بود و نصب کردم و ازش استفاده میکنم
  و برای ساختن GUI هم از Glade استفاده میکنم
  خیلی هم راضیم ، البته هنوز تو بکارگیری این نرم افزارها حرفه ای نیستم

  اون نرم افزار ویرایش عکسی که معرفی کردین بنام gnome منظورتون gimp بود ؟

  دبیان رو من دیدم فروشگاه سیتو داره :
  http://www.sito.ir
  http://www.sito.ir/advanced_search_result.php?keywords=debian&x=1 0&y=8

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت

 10. #10
  2008/02/01
  قائمشهر
  836
  0

  پاسخ : چرا بهتر است که از لینوکس به جای ویندوز استفاده کنیم؟

  سلام
  شما درست می گی
  من دارم می نویسم اینقدر سرم مشغول صفحه کلیده که نمی دونم چی دارم تایپ می کنم ولی الان اصلاحش می کنم بله همون لهئح رو می گم .
  اگه آبانتا هم انجوتا رو داره چه بهتر ما هم خوشحال شدیم. ولی کاش توی ورژن لایو تک سیدیش هم می گذاشت که بدون دانلود داشته باشی اونو/
  من تعصب خاصی روی هیچ توزیعی از لینوکس ندارم . به هر حال آبانتا هم خوبه دیگه. :mrgreen:

  البته صرف نظر از اینا نظرم اینه که ویندوز و لینوکس رو با هم نگه داریم . و لینوکس رو نمیشه حداقل فعلا جایگزینی برای ویندوز دونست. بلکه می شه کنار ویندوز اونو داشت.
  یه جورایی باید بگم انگار ماژول های مختلف ویندوز همکاری بهتری رو با هم دارن تا لینوکس. مثلا اگه برنامه ای در لینوکس داره کار میکنه و شما بخواید لینوکسو ببندی اکثراد ااینطوره که بستن اون برنامه بدون اجازه صورت می گیره. ولی تو ویندوز اکثرا عکس اینه. البته این یه مثال بود.
  از طرفی چون تعداد فایلای لینوکس زیاده و کوچیک هم هستن ، در دراز مدت یک مقداری پراکندگی ممکنه بیشتر بشه و اصلا بطور کلی می دونید که تعداد فایل های زیادتر هم خودش باعث افت سرعت میشه.
  مطلب دیگه این که اگه لینوکس سخت مشغول کار باشه اینو کمتر نشون می ده تا ویندوز و برای دوستام زیاد پیش میا که بخاطر همین موضوع مجبور میشن بعد از باز کردن برنامه های مختلف بصورت پشت سر هم لینوکسشون هنگ کنه و اونا هم با کلیک ها بیخودی چوب لای چرخ بذارن و بعد ریست کنن که باعث بشه درایوای لینوکس و ویندوزشون صدمه ببینه یا حتی لینوکسشون بالا نیاد.


  در مورد فرمایش آقا حمید (البته ایشون بزرگوارند) که فرمودند ورودی و خروجی ها توی لینوکس به صورت فایله ، باید بگم که توی ویندوز یا حتی داس هم همینطوره.
  اینو هم توی خود سیستم عامل و هم توی برنامه نویسیش میشه فهمید:
  مثلا توی داس copy con text.txt این فرمان شبیه copy file1.txt file2.txt هست که فایل مبدا همون console=keyboard هست.
  توی ویندوز هم علاوه بر اینکه این شکل فرمان داخل داسش کار می کنه و هم اینکه اگه شما بخواین پوشه ای یا فایلی به اسم هایی مانند aux com1 com2 lpt1 lpt2 و غیره بسازید این کار انجام نمیشه که همین نشون می ده که همچنین ساختار هایی (بصورت فایل یا پوشه یا ...) در ویندوز وجود دارند.
  داخل برنامه نویسی هم مثلا توی c++ شما می تونید یک دستکاه رو مانند یک فایل به یک جریان ورودی ، خروجی یا ورودی-خروجی وصل کنید و با اون کار کنید.
  فرمایش ایشون هم درسته . چون توی لینوکس هم همچنین قضیه ای صادقه که برنامه نویسی رو باهاش خیلی لذت بخش می کنه و حتی دقیقا توی لینوکس ساختار های فایل مانند دستگاه ها رو می تونیید ببینید. البته الآن توی لینوکس نیستم تا جای دقیقشو بهتون بگم . ولی اگه رفتم بهتون می گم. فکرکنم dev/ باشه (مخفف devices) .

  من یه توضیح در مورد خودم بدم اینه که اصلا خاصیت multitasking ندارم و اگه gimp رو مثل همینجا gnome بنویسم تا دوباره متن رو نخونم نمی بینم یا نمی فهمم که اشتباه کردم.
  حتی بعضی مواقع یکی شماره همراهمو می خواد امکان داره 10 ثانیه معطلش کنم. به هر حال ممنون از تذکرت. :nice: :nice: :nice: :applause: :applause: :applause:

  راستی سوتی تابلویی دادم مگه نه :redface: :redface:

  Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23

موضوعات مشابه

 1. طرز نصب سیستم عامل ویندوز یا لینوکس روی میکرو ARM
  توسط !M! در انجمن میکروکنترلرهای AVR
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 2015/06/29, 17:30
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2010/07/07, 04:17
 3. پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 2010/04/05, 20:26
 4. 12 راه برای استفاده بهتر از فایرفاکس
  توسط arsalan681 در انجمن كامپيوتر ، اينترنت و علوم مرتبط
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2010/01/14, 15:14
 5. ویندوز یا لینوکس مساله این است .
  توسط Ali-kh در انجمن لینوکس
  پاسخ: 20
  آخرين نوشته: 2009/01/11, 21:02

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •