اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد پایه select

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد پایه select

سلام

من میخوام یه مدار طراحی کنم که یک پایه select داشته باشه وقتی این پایه 0 بود جمع کنه وقتی 1 بود تفریق کنه و وقتی 2 بود ضرب کننده باشه. مدار جمع کننده تفریق کننده و ضرب کننده رو طراحی کردم فقط پایه select رو نمیدونم چه جوری باید اضافه کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ : سوال در مورد پایه select

نوشته اصلی توسط padratoos
    سلام

من میخوام یه مدار طراحی کنم که یک پایه select داشته باشه وقتی این پایه 0 بود جمع کنه وقتی 1 بود تفریق کنه و وقتی 2 بود ضرب کننده باشه. مدار جمع کننده تفریق کننده و ضرب کننده رو طراحی کردم فقط پایه select رو نمیدونم چه جوری باید اضافه کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
    حالا کار نداریم که مشخص نکردید مدار شما با چه ادواتی ساخته شده و قرار هست روی چی پیاده سازی بشه و ... مسئله اینجاست که 1 پایه یا میتونه صفر باشه یا یک، 2 بودنش دیگه چی هست؟!!
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

مهندس سخت نگیر شاید منظور ایشون ولتاژ بوده.
      در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
      2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
      3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

با توجه به اینکه سوال در قسمت دیجیتال مطرح شده و کلا نوع سوال مشخص هست مدار دیجیتال هست و احتمالا با مدار منطقی میخوان طراحی کنند، دوست عزیز بیشتر توضیح بدید تا با کمک دوستان شاید زودتر به جواب برسید
        از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
        هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
        اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
        اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
        شاد و موفق باشید

دیدگاه

ببین داداش شما باید دوتا بیت برای SELECT انتخاب کنی
          معمولای مدارات و گیت ها یک سلکتور دارند برای اینکه وقتی سلکتورشون یک شد ورودی را به خروجی انتقال بدن..
          حالا مدار جمع کننده و ضرب کننده و تفریق کننده شما باید هر کدوم یک سلکتور داشته باشند..

بعد شما دوتا ورودی در نظر میگیری و میشینی حساب کتاب میکنی و سر راهشون گیت میذاری و وصلشون میکنی به سلکتور ها..

میخواهی وقتی هر دو پایه Select صفر بودن مثلا جمع انتخاب بشه، خوب هردو پایه را NOT کن و بعد اونها را بده به یک گیت AND و خروجی گیت AND را ببر به سلکتور جمع کننده وصل کن.. (به جای استفاده از دو گیت NOT و یک گیت AND میتونی از یک گیت NOR استفاده کنی..)

حالا میری سراغ بعدی، میخواهی وقتی ورودی اول یک بود و ورودی دوم صفر بود تفریق انجام بشه، اون که صفر هست را NOT کن بعد نتیجه را با اونی که میخواهی یک باشه AND کن و نتیجه را ببر به سلکتور مدار تفریق کننده...

و...

اگر توضیحات گیج کننده بود برات بگو تا برات شکل بکشم..
          CPU کامپیوتر برای اجرای دستورات زبان ماشین ورودی همچین کاری میکنه و با توجه به ورودی دستورات عملیات های متفاوتی را روی داده ها انجام میده..
          این شیوه توی ساخت کامپیوتر مانو توی معماری کامپیوتر هست، یه سر به کتاب معماری بزن به جوابت میرسی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X