اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد ال سی دی کاراکتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد ال سی دی کاراکتری

در زبان بیسیک (بسکام)
    میشه کارکتری رو که ال سی دی داره نشون میده رو توی یه متغیر ذخیره کرد ؟
    اگه اره با چه دستوری ؟

پاسخ : سوال در مورد ال سی دی کاراکتری

فک کنم وقتی داری یه کاراکتر رو به صورت نرم افزاری نشون میدی به همون کارارکتر دسترسی داری خب :eek:
    خودت تو برنامه میدونی که کدومو داری نشون میدی همونو بخون میشه همونی که داری روی lcd نمایش میدی
    http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

ممنون از پاسخت
      ولی مشکل من اینه که یک عدد هشت رقمی دارم که از 4 تا متغیر روی ال سی دی نمایان شده حالا من میخوام مجموع اینا رو توی یه متغیر دیگه بریزم.
      اگه دستوری هست ممنون میشم راهنمایی کنین

دیدگاه

برنمه خودتو بزار مشکلتو نرم افزاری درست کنم .
        به قول استاد اسدی همیشه سعی کن نرم افزاری یه چیزیو درست کنی نه سخت افزاری :agree:
        http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

تا آنجا که من اطلاع دارم 3 چیز را میشه از این ال سی دی ها خواند ( توجه دارید که یک پایه از ال سی دی برای مشخص کردن حالت نوشتن یا خواندن هست )
          - وضعیت پرچم مشفول بودن ال سی دی
          - داده ها نمایشگر
          - وضیعت پیکسل های قسمت سازنده کارکتر
          فکر نمیکنم در کامپایلر bascom دستورات آماده برای خواندن این موارد باشه، البته شاید هم باشه اما اگر نباشه هم شما میتوانید خودتون برنامش را بنویسید اما فکر میکنم از همون 4 متغییر عدد را بدست بیارید راحت تر هست، ارزش رقمی هر کدام را درونشون ضرب کنید و در نهایت جمعشون کنید مثلا اگر یکان 5 هست و دهگان 2 و صدگان 4 و هزارگان 2 شما به ترتیب 5 که یکان هست رو جمع کنید با ذهگان که 2 باشه ضربدر 10 به علاوه صدگان که 4 باشه ضربدر 100 به علاوه هزارگان که 2 باشه ضربدر هزار جواب نهایی میشه همون عدد روی ال سی دی 2000+400+20+5 که میشه همون 2425
          از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
          هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
          اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
          اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
          شاد و موفق باشید

دیدگاه

مثلا متغیر A برابر با 25 هست و متغیر B برابر با 74
            dim a as byte
            a= 25
            dim b as byte
            b = 74

حالا با چه دستوری میتونم متغیر A رو در کنار متغیر B قرار بدم و در یه متغیر جدید مثلا C ذخیره کنم. یعنی عدد 25 در کنار 74 قرار بگره
            بشه 2574
            مرسی از دوستان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X