اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطوری nrf رو روی بالاترین برد بزارم(برنامه رو برام تصحیح کنید)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام خدمت دوستان
    Setup_tx: 'Setup for TX
    D_bytes(1) = Write_reg + Tx_addr 'TX adress
    D_bytes(2) = &H34
    D_bytes(3) = &H43
    D_bytes(4) = &H10
    D_bytes(5) = &H10
    D_bytes(6) = &H01
    Call W_register(6)
    D_bytes(1) = Write_reg + Rx_addr_p0 'RX adress for pipe0
    D_bytes(2) = &H34
    D_bytes(3) = &H43
    D_bytes(4) = &H10
    D_bytes(5) = &H10
    D_bytes(6) = &H01
    Call W_register(6)
    D_bytes(1) = Write_reg + En_aa 'Enable auto ACK for pipe0
    D_bytes(2) = &H01
    Call W_register(2)
    D_bytes(1) = Write_reg + En_rxaddr 'Enable RX adress for pipe0
    D_bytes(2) = &H01
    Call W_register(2)
    D_bytes(1) = Write_reg + Rf_ch 'Set RF channel
    D_bytes(2) = 40
    Call W_register(2)
    D_bytes(1) = Write_reg + Rf_setup 'Setup RF-> Output power 0dbm, datarate 2Mbps and LNA gain on
    D_bytes(2) = &H0F
    Call W_register(2)
    D_bytes(1) = Write_reg + Config_nrf 'Setup CONFIG-> PRX=0(TX_device), PWR_UP=1, CRC 2bytes, Enable CRC
    D_bytes(2) = &H0E
    Call W_register(2)
    Return
    اللهم عجل لولیک الفرج
    تعجیل در فرج آقا امام زمان(روحی و ارواح العالمین لتراب مقدم الفداه) صلوات

پاسخ : چطوری nrf رو روی بالاترین برد بزارم(برنامه رو برام تصحیح کنید)

کسی نبود
    تو برنامه بالا قدرت ارسال 0db و دیتاریت 2 مگا هست چطوری کمترین دیتا ریت و بالا ترین برد رو براش تنظیم کنم
    اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

سلام

به نظرم باید این بخش رو به جای 0F مقدار 26 رو بریزید:

Call W_register(2)
      D_bytes(1) = Write_reg + Rf_setup 'Setup RF-> Output power 0dbm, datarate 2Mbps and LNA gain on
      D_bytes(2) = &H26

دیدگاه

خیلی ممنون ولی چطوری باید بفهمی که باید چند بزاری
        اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

با دو روش: 1- با خوندن دیتاشیت این ماژول . 2- علم غیب :mrgreen: شوخی کردم

تنها روشش خوندن دیتاشیت هست. توی دیتاشیتی که من دارم 78 صفحه است. توی صفحه 58 اگه برید می بینید که چند تا رجیستر رو توضیح داده که یکیش رجیستر RF_SETUP هست و این رجیستر یک بایت هست و 8 تا بیت داره که نوشته کدوم بیت مال چه کاری هست و برای سرعت 250Kbps باید چیکار کنید و البته قدرت ماژول هم با همین رجیستر تنظیم میشه.

در کل یه چیزی رو عرض کنم خدمتتون که شاید از قبل میدونستید اما من خودم توی خوندن دیتاشیت تنبل هستم و اول که میخواستم این ماژول رو راه بندازم مونده بودم که از کجا شروع کنم و اصلاً کی حال داره 78 صفحه دیتاشیت بخونه تا بفهمه ماژول چطوری کار میکنه. اما شروع کردم به خوندن و تقریباً 2 روز وقتم رو گرفت تا خوندمش و فهمیدم چی به چی هست و تازه بعدش باید شروع بکنی به نوشتن کتابخونه و یا اینکه کتابخونه های آماده رو مهندسی معکوس کنید و بفهمید که بقیه چی نوشتن. دو سه روز هم طول کشید تا یه چیزایی رو با این ماژول تست کنم.

در کل ، حقیقت پشت یه فضای مه آلودی هست که تا نرید توی اون فضای مه آلود نمیتونید به اون حقیقت که پشت اون فضای مه آلود هست برسید.

دیدگاه

سلام خیلی ممنون ولی تو دیتا شیت برای 1M نوشته صفر و برای 2M نوشته یک پس 256 چی باید یزاریم میشه کامل تر توضیح بدید
            اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

سلام خواهش میکنم

توی همون رجیستر RF_SETUP ، اسم بیت سوم RF_DR_HIGH هست و اسم بیت پنجم RF_DR_LOW هست. اون صفر و یکی که شما گفتین برای بیت RF_DR_HIGH هست و به شرطی کار میکنه که بیت پنجم صفر باشه و اگر بیت پنجم یک باشه دیگه وارد حالت 1 مگابیت و یا 2 مگابیت نمیشید بلکه وارد حالت 250Kbps میشید. البته شاید لازم باشه که RF_DR_HIGH رو صفر کنید ( کلمه ی شاید رو برای این گفتم که اگر بیت پنجم یک باشه ، فکر کنم برای وارد شدن به حالت 250Kbps دیگه به بیت سوم کاری نداریم که صفر باشه یا یک) . سوالی بود در خدمتم

دیدگاه

با سلام

من قبلا در تاپیک زیر در همین سایت توضیح دادم اگر مایل بودید به لینک مراجعه بفرمایید

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...1345#msg671345

دیدگاه

lممنون از همه دوستان
                  چطور میتونم بین دو نقطه با فاصله 1500 متر ارتباط برقرار کنم ؟
                  اگه همین ماژول های تقویت شده rf که 35 تومن هستن رو به دو تا آنتن یاگی وصل کنم بردشون بیشتر میشه
                  چند ساعت پیش رفتم تست کردم با کمترنی نرخ و بالاترین توان و همچنین آنتن هایی که به سر خود ماژول ها بود نهایتا تو یه فضای کاملا کاملا باز حدود 700 متری جواب داد البته باد هم بود و قطع و وصل می شد.
                  چکار کنم خیلی عجله ای باید بین دو نقطه ارتباط برقرار کنم
                  نمیشه از این آنتن ها که برا دورین های نظارت تصویری استفاده میکنن البته ارزون ترشون استفاده کرد و به این ماژول ها وصل نمود.
                  اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

:applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:
                    اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X