اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جریان میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جریان میکرو

سلام به همگی.وقت بخیر.ی سوال فنی داشتم.وقتی از یم یا دو میکرو استفاده های زیادی میشه(مثلا چند تا سون سگمنت و تابلو روان و ال سی دی و ...) مسلما از میکرو جریان زیادی کشیده میشه و این باعث میشه میکرو قاطی کنه و دیگه پروگرام نشه.برای حل این مشکل چیکار باید کرد؟

پاسخ : جریان میکرو

سلام
    این یکیشو دیگه ندیده بودم
    مگه جریان سون الیدی و .... از میکرو میگیری
    حرف شما مثل اینه که بگی با میکرو دادم 100 آمپر رو کنترل میکنه بعد رو میکرو داره فشار میاد یا نه

جریان میکرو فقط تو حالتهای اسلیپ و ای دی و ... جریان میکرو تغیر میکنه فرکانس کاریشم مهم
    آنان که خاک را به نـــــظر کیمیا کنند
    آیا بود که گوشه چشمی به ما کنند

دیدگاه

سلام
      گمان نکنم با جریان کشی زیاد از میکرو دیگه پروگ نشه مشکل جای دیگس
      البته به قول دوستمون اگه مستقیم(بدون بافر و تقویت) داره 7seg یا هر چیزی که جریان زیادی لازم دارشته راه اندازی کرده باشین و از بد شانسی همون پایه هم spi های میکرو هم باشن شاید پورت ها اسیب دیده باشه که
      که البته اون هم موقع کار میکرو روی برد معلوم میشه و مقدار نور 7seg یا هر چیزی خیلی کم میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa moradmoghadam
        سلام
        گمان نکنم با جریان کشی زیاد از میکرو دیگه پروگ نشه مشکل جای دیگس
        البته به قول دوستمون اگه مستقیم(بدون بافر و تقویت) داره 7seg یا هر چیزی که جریان زیادی لازم دارشته راه اندازی کرده باشین و از بد شانسی همون پایه هم spi های میکرو هم باشن شاید پورت ها اسیب دیده باشه که
        که البته اون هم موقع کار میکرو روی برد معلوم میشه و مقدار نور 7seg یا هر چیزی خیلی کم میشه
        آخه ببینید ی بار من همه ی ال ای دی های تابلو روان رو با هم روشن کردم و این مشکل پیش اومد و میکرو قاطی کرد.با پروگرامرهای مخصوص درستش کردیم.الان هم که 6 تا سون سگمنت و ی تابلو روان رو خواستم با هم راه بندازم اینجوری شد(هر کدوم جدا جواب میدن).پس به نظرشما مشکل چیه؟

دیدگاه

چه جوری قاطع میزنه؟یعنی روتین برنامه درس اجرا نمیشه یا یه پورت نصفه روشن خاموش میشن؟یا معلوم نیست؟
          از درست بودن کدتون چه قد مطمعایید؟ایا با جدا کردن بعضی از قسمت های برد(مثل 7seg یا تابلو) یا با غیر فعلا کردن اونها توی برنامه مشکل حل میشه؟

دیدگاه

راسی احتمال زیاد هم هست که مشکل توی قسمت تغذیه و رگلاتور باشه و جریان کافی نمتونه بده و ولتاژکاهش پیدا میکنه و میکرو یا ریست یا قاطع میزنه

دیدگاه

چه جوری قاطع میزنه؟یعنی روتین برنامه درس اجرا نمیشه یا یه پورت نصفه روشن خاموش میشن؟یا معلوم نیست؟
              از درست بودن کدتون چه قد مطمعایید؟ایا با جدا کردن بعضی از قسمت های برد(مثل 7seg یا تابلو) یا با غیر فعلا کردن اونها توی برنامه مشکل حل میشه؟
              ممنون از توجهتون.نه منظورم این بود که دیکه پروگرام نمیشه.کدی که توش هست رو اجرا میکنه ولی دیگه پروگرام نمیشه و ارور chip enable میده.

دیدگاه

راسی احتمال زیاد هم هست که مشکل توی قسمت تغذیه و رگلاتور باشه و جریان کافی نمتونه بده و ولتاژکاهش پیدا میکنه و میکرو یا ریست یا قاطع میزنه
                چه مشکلی مثلا؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad7495
                  چه مشکلی مثلا؟
                  وقتی از تغذیه جریان بیش از توانش بکشی ولتاژ شروع میشه کم شدن(ولتاژ زیر بار می خوابه)
                  که باعث میشه میکرو ریست بشه یا با مشکل کار کنه
                  البته این باعث نمیشه پروگ نشه.چون شما گفتید قاطع زده فکر کردم موقع کار میکرو مشکل ایجاد میشه :redface:
                  ولی من 2تا مگا 8 دارم که پورتش یه لحظه اتصال کوتاه شد و دیگه نتونستم پروگشون کنم با اینکه بقیه پورت ها دارن کارشون رو انجام میدن
                  ... زیادی لازم دارشته راه اندازی کرده باشین و از بد شانسی همون[glow=red,2,300] پایه هم spi های میکرو[/glow] هم باشن شاید پورت ها اسیب دیده باشه
                  ببینید روی پایه های spi میکرو مداری دارید؟اون قسمت مشکل نداره؟
                  دیگه بیشتر از این عقل ما جواب نمیده

دیدگاه

وقتی از تغذیه جریان بیش از توانش بکشی ولتاژ شروع میشه کم شدن(ولتاژ زیر بار می خوابه)
                    که باعث میشه میکرو ریست بشه یا با مشکل کار کنه
                    راه حل همین مشکل چیه؟

نه پایه های spi خالیه

دیدگاه

تغذیه با جریان دهی بیشتر
                      یا موازی کردن یه رگولاتور با قبلی
                      یا استفاده از رگولاتور با جریان دهی بیشتر

دیدگاه

تغذیه با جریان دهی بیشتر
                        یا موازی کردن یه رگولاتور با قبلی
                        یا استفاده از رگولاتور با جریان دهی بیشتر
                        حیلی ممنون

دیدگاه

سلام.به نظر من هم مشکل از تغذیه است.برای این کار بهتر است از رگولاتور قابلمه ای استفاده کنید.
                          در ضمن از چه نوع LED استفاده کردید؟
                          و
                          نوع سون سگمنت چیست؟
                          یعنی کاتد مشترک یا آند مشترک؟
                          هرچی می فهمم می فهمم که خیلی نفهمم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X