اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی برای تعمیر smps

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی برای تعمیر smps

با سلام

دوستان عزیز یک دستگاه گیرنده دیجیتال منبع تغذیش خراب شده ولی به این صورت که تو خروجی ولتاز های 33 و 25 و 12 و 7.5و3.3 ولت رو میده
    اما همه این خروجی ها قطع و وصل میشن
    یعنی وقتی به هر کدوم از خروجی ها led وصل میکنم ledهی روشن و خاموش میشه :eek:
    تمام خروجی ها اینجوری هستن
    دوستان میتونن تشخیص بدن که مشکل از کجا میتونه باشه ؟
    یه عکس هم ازش گرفتم :

پاسخ : درخواست راهنمایی برای تعمیر smps

اول از همه خازنهای الکترولیت را چک کنید مخصوصا اون خازن ورودی بزرگ

بعد دیودها
    بعد سویچ ها مثل ماسفت و ترانزیستور و.....

اگر مال هیچ کدون نبود و مقاومت خراب و سوخته نداریم احتمال زیاد مال آی سی یا ترانسه .که ترانس ارزش تعمیر نداره آی سی هم اگر موجوده عوض کنید شاید جواب بده شاید هم جواب نده
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

سلام

خازن های خروجی رو چک کردم ولی خازن 400 ولت رو چک نکردم که میکنم
      مشکل اصلی اینجاست که اون ماسفت یا ترانزیستور اصلی مدار از نوع 4 پایه هست !! که غیر ممکنه تو بازار پیدا بشه
      حالا اون دیود هایی که باید تست کنم باید دیودهای ورودی باشه ؟ یعنی دیود هایی که در قسمت 220 ولتی مدار هست باید چک کنم ؟ چون قسمت خروجی مدار همه خروجی ها مشکل دارن و خوب امکان نداره که همه دیود های خروجی خراب باشه ؟؟؟

حالا 2 تا سوال دیگه دارم
      اول اینکه اون طرف مدار اوپتی کوپلر هم هست (تو عکس نیافتاده) از اوپتی کوپلر هم میتونه باشه ؟
      دوم اینکه این مدار تا جایی که حدس میزنم با استفاده از قانون لنز ساخته شده و آقا اون خازن های 2.2 نانو فاراد 1 کیلو ولت امکان خرابی دارن ؟

با تشـــــــــــــــــــکر

دیدگاه

اون 4پایه احتمال زیاد پس آی سی هست

احتمال خرابی اپتو کوپلر هم با عیبی که گفتید زیاده
        بله دیود ورودی را چک کنید هرچند که امکان خرابی دیدودها کمه

خازنهای سرامیک و پلی استر خیلی کم پیش میاد خراب بشه

ولتاژ داشتن روی خازن الکترولیت دلیل سالم بودنش نیست خارج مدار باید ظرفیتش اندازه گیری بشه

اگر اپتو کوپلر دارید اول از همه اونو عوض کنید
        کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
        ولتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X