اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در نمایش کاراکترهای بزرگ در ال سی دی 5 اینچ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در نمایش کاراکترهای بزرگ در ال سی دی 5 اینچ

سلام به همه دوستان

من چند روزی که به یه مشکل در پروژه برخوردم
    میخوام اعداد و چند حرف بزرگ انگلیسی رو در یک ال سی دی 5 اینچ با درایور ssd1963 نمایش بدم.
    با نرم افزار LCD Vision سایز فونت بیشتر از 256*256 پیکسل نمیشه.
    من نیاز دارم با ابعاد 300*400 پیکسل کاراکترهامو نمایش بدم.
    سعی کردم کاراکترها رو بصورت عکس از روی مموری بخونم و روی ال سی دی نمایش بدم ولی با کتابخونه های کدویژن نمیشه عکس رو درست نمایش داد.
    اگه بخوام عکس رو با کد ویژن نمایش بدم باید اون رو با کد باینری با LCD Vision ذخیره کنم که کرکش در این مورد مشکل داره و امکان save نداره .با کد هگز و سی با انواع نرم افزار ها سعی کردم ولی نشد.
    کدی که ازش استفاده کردم برای مثالهای خود کدویژن هست که عکس خودش رو که با فرمت باینری ذخیره شده بخوبی نمایش میده.
    http://www.hpinfotech.ro/display_sdcard.zip

دیگه نمیدونم باید چیکار کنم. :cry:
    از دوستان خواهش میکنم من رو راهنمایی کنن.

پاسخ : مشکل در نمایش کاراکترهای بزرگ در ال سی دی 5 اینچ

سلام ،اگه بخوای اعدادرو بصورت عکس از mmc نمایش بدی که تاخیر نمایشش بالاست،این روش زیاد جالب نیست،یه راه بهتر پیدا کن،در ضمن mmc اصلا برای جاهای صنعتی مناسب نیست با اولین نویز هنگ میکنه،برای تبدیل عکس به باینری هم چون lcdvision اشکال داره از سایت elm-chan یه مبدل bmp2bin بگیر و استفاده کن،منم همین کارو کردم،موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Majid-BN
      سلام ،اگه بخوای اعدادرو بصورت عکس از mmc نمایش بدی که تاخیر نمایشش بالاست،این روش زیاد جالب نیست،یه راه بهتر پیدا کن،در ضمن mmc اصلا برای جاهای صنعتی مناسب نیست با اولین نویز هنگ میکنه،برای تبدیل عکس به باینری هم چون lcdvision اشکال داره از سایت elm-chan یه مبدل bmp2bin بگیر و استفاده کن،منم همین کارو کردم،موفق باشی
      سلام دوست عزیز
      واقعا از راهنماییتون ممنونم.یک هفته بود که برای این مشکل درگیر بودم.

حالا از جنابعالی و بقیه دوستان خواهش میکنم برای پیدا کردن روش بهتر همفکری و کمک کنن.
      من این نرم افزار رو پیدا کردم که برای ساخت و تبدیل فونت و عکس برای زبان سی طراحی شده.

www.eran.io/content/static/dot-factory/TheDotFactory-0.1.4.7z

با بررسی که روی فونت خود کدویژن انجام دادم (فونت font5x7) بعد از تعریف سایز فونت و کاراکتر اول و تعداد کاراکترها شرط دستور #ifndef _GLCD_DATA_BYTEY_ برقرار هست و از آرایه های این شرط استفاده میشه.
      روش نمایش هم آدرس بیتی هست.
      مثلا کاراکتر منها ( - ) رو در نظر بگیرید. ارتفاع (H) فونت 8*8 تعداد 14 پیکسل هست. کد این کاراکتر در این سایز بصورت است
      کد:
       0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 
      0x07, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00,
      در نهمین عضو آرایه که در اصل مشخص کننده ارتفاع شروع کاراکتر است کد هگز 0x07 قرار دارد.اگر این کد رو به باینری تبدیل کنیم 00000111 میشود.
      این کد ریورز شده و تبدیل به 11100000 میشود و چون عرض کاراکتر 4 پیکسل است پیکسلها بصورت 1110 روشن میشوند.

ظاهرا این قاعده کلی نمایش کاراکترها است.

من با تغییراتی که در برنامه فوق دادم تا سایز 10 رو تونستم تغییر بدم ولی بعد از این سایز کاراکترها بهم میریزه.

دیدگاه

وقت بخیر

شما کافیه توی فنکشن تولید و نمایش فونت !! دست ببری و موقع نوشتن پیکسل در سطر !! پیکسل رو دوبار کپی کنی و در ارتفاع هم یک سطر رو دوبار کپی یا اجرا کنی !!خود بخود فونت شما 4 برابر میشه !!
        من این کارو اجرا کردم خیلی خوب بوده !! مثلا فونت 16×8 میشه 32×16 !! امتحان کنید !! بزرکترش هم میشه کرد مثلا 3 یا 4 بار گپی و تکرار کنید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط taktrashe
          وقت بخیر

شما کافیه توی فنکشن تولید و نمایش فونت !! دست ببری و موقع نوشتن پیکسل در سطر !! پیکسل رو دوبار کپی کنی و در ارتفاع هم یک سطر رو دوبار کپی یا اجرا کنی !!خود بخود فونت شما 4 برابر میشه !!
          من این کارو اجرا کردم خیلی خوب بوده !! مثلا فونت 16×8 میشه 32×16 !! امتحان کنید !! بزرکترش هم میشه کرد مثلا 3 یا 4 بار گپی و تکرار کنید .

ممنون از راهکارتون.این کار رو تو کدویژن انجام دادین؟روی توابع خودش؟
          امکان داره بفرمایید تو کدوم قسمت هست یا یه نمونه کد قرار بدین.
          باز هم ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X