اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغییر کلاک cpu

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغییر کلاک cpu

سلام دوستان
    حتما شنیدید که کلاک cpu های جدید شرکت AMD رو میشه بصورت نرم افزاری تغییر داد. یعنی بدون دستکاری سخت افزاری و استفاده از jumper ، که البته این کار به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی و در مواقع بیکاری cpu انجام میشه . کسی هست که در این زمینه اطلاعاتی داشته باشه ؟ ممنون میشم اگه نظراتتون رو بخونم. :smile:
    موفق باشید.
    اگه رد میکنی رد کن ولی من به جز درگاه تو جایی ندارم....

پاسخ : تغییر کلاک cpu

برنامه های مختلفی وجود دارند البته باید cpu شما این قابلیت را داشته باشد که برای amd به نام Cool`n'Quiet
    و برای اینتل SpeedStep شناخته می شوند
    اطلاعات بیشتری را میتوانید روی نت بخوانید

http://www.saba-rayaneh.com/cat002/pg001.html
    برای نمونه برنامه RMClock ولتاژ هسته و کلاک را تغییر میدهد و می توان به گونه ای تنظیم کرد که به طور اتوماتیک در صورت بی کاری سی ی یو ولتاژ و کلاک تا حد ممکن پایین بیاید و به نسبت فشاری که روی سی پی یو می اید کلاک و ولتاژ بالا برود
    این برنامه را از اینجا دانلود کنید
    RightMark CPU Clock Utility (RMClock)
    http://cpu.rightmark.org/download.shtml

دیدگاه

مرسی
      اینارو میدونستم. من دنبال این هستم که چجوری خودم برنامه ای بنویسم که بتونم کلاک رو عوض کنم . البته تو ویندوز تقریبا بی خیال شدم و رفتم سراغ لینوکس.
      اونجا خیلی راحت میشه این کارو انجام داد. از طریق ماژولی بنام CPUFREQ . اگه از نحوه انجام کار تو ویندوز اطلاع داره لطفا بگه. مرسی.
      اگه رد میکنی رد کن ولی من به جز درگاه تو جایی ندارم....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی اکبر سلطانلو
        مرسی
        اینارو میدونستم. من دنبال این هستم که چجوری خودم برنامه ای بنویسم که بتونم کلاک رو عوض کنم . البته تو ویندوز تقریبا بی خیال شدم و رفتم سراغ لینوکس.
        اونجا خیلی راحت میشه این کارو انجام داد. از طریق ماژولی بنام CPUFREQ . اگه از نحوه انجام کار تو ویندوز اطلاع داره لطفا بگه. مرسی.
        اگر می خواهید در برنامه خود که به زبان c مینویسید از این قابلیت ها استفاده کنید در ویندوز به کمک توابع API می توانید این کار رانجام دهید
        در ضمن نویسندگان برننامه RMClock سورس این برنامه را هم برای دانلود رایگان در اختیار قرار داده اند (البته نسخه دیگری از این برنامه را )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X