اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت یک تقویت کننده گین فرکانس مافوق صوت با Opamp

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت یک تقویت کننده گین فرکانس مافوق صوت با Opamp

سلام دوستان عزیز
    من یک سنسور دارم که خروجی آن حدود 0.7 ولت و فرکانس 50 کیلو هرتز تا 1 مگاهرتز هست برای اندازه گیری دقیق این فرکانس یک فرکانس متر با AVR ساختم ولی به دلیل کم بودن دامنه آن قادر به آشکار سازی نیستم حال برای تقویت دامنه این سیگنال تا حد بالای 3 ولت هر کاری می کنم و از هر Opamp استفاده می کنم جواب نمی گیرم. قبلاً از lh0032 جواب گرفتم ولی الان در بازار نیست.لطفاً منو راهنمایی کنید . در ضمن من هم حالت INVERTING & NON-INVERTING رو تست کردم و از oPAMP های مختلفی که در این رنج فرکانس هستن استفاده کردم مثل LM318 & LF412 & LF 411 LF351 & LF 353 & AD 9632 ولی متاسفانه ولتاژ رو به جای تقویت تضعیف می کنه یعنی خروجیم میاد پایین 0.7 ولت . یک سیگنال با فرکانس ژنراتور در همین باند بهش می دم وقتی زیر یک ولت هست تقویت نمی کنه و قتی میره بالای 1 ولت در خروجی دامنه آن به انداز تغذیه مدارم یعنی 16 ولت می رسه . لطفاً بگین چرا زیر یک ولت تقویت نمی شه مشکل از کجاست . البته اینم بگم مدار رو هم بصورت دوبل و هم تکی بایاس کردم ولی بازم جواب نگرفتم.
    بطور خلاصه اینکه :
    چطور می تونم یه سیگنال 50 کیلو هرتز تا 1 مگاهرتز با دامنه 0.7 ولت پیک تو پیک رو تا حد 3 ولت پیک تو پیک توسط OPAMP تقویت کنم.
    «اگر واقعيات با نظريات هماهنگي ندارند، واقعيتآ‌ها را تغيير بده.»
    آلبرت انشتين

پاسخ : ساخت یک تقویت کننده گین فرکانس مافوق صوت با Opamp

با سلام
    دوست عزیز همیشه دو تا سه مرحله عمل تقویت را انجام بده . از OP AMP با SR بالا مثلLMH6624 ویا AD844 استفاده کن که این آخری در بازار داخل پیدا می شه.برای اتصال این سیگنال به میکرو باید یک مقایسه کننده استفاده کنی که تغذیه آن با تغذیه میکرو یکی باشه .LM311 قطعه مناسبی است و به راحتی می توانی آن را بایاس کنی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X