اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور اندازه گیری جابجایی با دقت 0.1 میلیمتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور اندازه گیری جابجایی با دقت 0.1 میلیمتر

سلام
    در روش سنتی از یک سری گیج های مکانیکی برای قراعت مثلا جابجایی یه جسم استفاده میکنن که دقت 0.1 میلیمتر داره
    سوال من این است که نمونه الکتریکی اش هم وجود داره ؟

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

پاسخ : سنسور اندازه گیری جابجایی با دقت 0.1 میلیمتر

شما دارید ساعت رو میگید که روی میزهای CNC یا دستگاه های تراش استفاده میشه ؟
    اگه اونجا استفاده میخواهید کنید بگید تا کمک کنیم
    کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد خان
      شما دارید ساعت رو میگید که روی میزهای CNC یا دستگاه های تراش استفاده میشه ؟
      اگه اونجا استفاده میخواهید کنید بگید تا کمک کنیم
      متاسفانه اسمشو نمیدونم
      یک گیج هست که پایینش یه میله هست که با فشار اومدن به میله میله جابجا میشه و عقربه گیج میزان جابجایی رو نشون میده

head<=
      ...تشکر خدا...
      [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

به این ها میگن ساعت اندازه گیری
        قدیم ها معمولا از سنسور هایی استفاده میکردن که دقت نداشت

به نظرم شما باید این سنسور رو استفاده کنید.واسه ساعت کردن جسم این بهترین گزینست.

http://www.automaatioseura.fi/jaostot/mvn/mvn4/tof-measur.html[/url]

یک پیشنهاد... همون ساعت اندازه گیری رو استفاده کن.بعضی جاها مکانیک نواقص برق رو میپوشونه

دیدگاه

سنسور با دقت های بالاتر هم هست ولی محدوده ی اندازه گیری مهمه! معمولا وقتی دقت بالا میره محدوده ی اندازه گیری با دقت بالا کم میشه مثلا در حد چند ده میلی متر میشه! محدوده ی قیمتی که در نظر دارید رو بگید
          اون لیزر رینج فایندر ها دقت پایینتر از میلی متر معمولا ندارن مگر اینکه بهینه شده باشند برای همین کار

دیدگاه

سلام
            بسیار ممنونم ازتون
            بله دقیقا همین عکس اولی که گذاشتیده
            بزارید بگم دقیقا کار چیه:
            ببینید یه تستی هست که میان و روی زمین یه فشار خیلی زیادی وارد میکنن و مثلا 0.8 میلیمتر میره تو و فشار رو بر میدارن و 0.4 میاد بالا مثلا میگم. شاید در بد ترین حالت حدود 5 میلیمتر جابجا بشه . ازین جهت نیاز دارم که الکتریکی باشه که معمولا این تست خیلی طولانیه و امکان اشتباه تو خوندن بخاطر شرایطی که تست توش انجام میشه زیاده و حالا اشتباه فردی ممکنه رخ بده. اگه یه چیزی مثل همین ساعت باشه که بشه خروجی الکتریکی گرفت مثلا انکودری چیزی روش باشه یا ... خیلی خوب میشه چون نیاز دارم مثلا 50 بار این دیتا رو لاگ کنم.
            .................................................. ............تشکر.................................. ........................................

head<=
            ...تشکر خدا...

دیدگاه

برای این کار و موارد مشابه ! مثل حرکت دیوار ها یا حرکتهای خیلی کم! از lvdt استفاده میکنن!
              من اخیرا موردی رو برای کاری تهیه کردم 240 دلار - دقت های در حد صدم و کمتر دارند حتی

دیدگاه

سلام امروز که لاله زار بودم و داشتم سنسور دیاپازون میخریدم ، سنسور LVDT رو دیدم با رنج میکرون و خروجی جریان و ولتاژ موجود بود.آقای voyager2020 این سنسور رو از کجا 240$ خریدید؟آخه امروز به من گفت 1.700.000 سنسور 10 سانتی رو.البته 2.5 سانت روهم گفت 1.500.000
                حس میکنم که گرون داشت حساب میکرد... oo:
                من چندتا عکس میذارم که ببینید سنسور رو...

دیدگاه

همون 240 دلار وقتی اومد دست من رسید شد تقریبا 1.4 میلیون- سفارش خارج داده بودم
                  همین شکل هست تقریبا همشون- انواع مختلفی داره و دقت های مختلف! بر اساس پارت نامبر قیمتش رو سرچ کنید - همونطوری که گفتم بر اساس دقت متفاوت هست ولی 2.5 سانتی رو شاید 200 300 تومن گرونتر گفته

دیدگاه

سلام
                    دوست عزیز این وصیله برای تنظیم دستگاه های حساس مثل موتور های توان بالا و دور بالا و ... استفاده میشه
                    من به نمونه لیزری دیدم که چیتا اتریشی داشتن اینو و از دو قسمت تشکیل شده بود که یه قسمت رو به شفت
                    موتور و قسمت دیگه رو به شفت فن وصل میکردند و تنظیمات رو انجام میدادند . توی اسن جور سیستم ها مکانیک
                    باید به دقت زیر 0.1 میلی متر میرسید
                    فردا سوال میکنم ببیبنم کسی اسم یا برند اون دستگاه رو میدونه یا نه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X