اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

المان جرقه زن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

المان جرقه زن

می خوام بدونم که قطعه ای برای جرقه زدن وجود داره یا نه ؟ منظورم قطعه ی منقردی است که با وصل شدن جریان یک جرقه ی کوچک بزند

پاسخ : المان جرقه زن

کوئل جرقه زنی در موتور سیکلت یا در خودرو ها
    --------------------------- --------------------------

دیدگاه

با سلام: سئوال خوبی بود!! ولی این قطعه: یعنی: کوئل خیلی بزرگ هست!! چیز دیگه ای سراغ دارید که کوچک باشه!!! مثلا چیزی که بشه به وسیله ی جرقه اش جیوه را اتش زد!!!
      سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
        با سلام: سئوال خوبی بود!! ولی این قطعه: یعنی: کوئل خیلی بزرگ هست!! چیز دیگه ای سراغ دارید که کوچک باشه!!! مثلا چیزی که بشه به وسیله ی جرقه اش جیوه را اتش زد!!!
        سپاس
        سلام
        جیوه مگه آتیش میگیره؟ :question:

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

سلام: منظورم یک چیز جامد هست مثل جیوه کبریت !!! زمانیکه کبریت روی سطح کاغذی اش می کشید !! مگه روشن نمی شود!!! منظورم را بد گفتم؟

دیدگاه

ماده آتش زای کبریتهای بیخطر نوعی از ترکیبات فسفر هست. بخاطر همین هم در سه رنگ قرمز و آبی و سبز موجوده همون رنگ هایی که در لامپ تصویر تلویزیون های crt موجوده. سه رنگ اصلی نور.
            واژه ی بیخطر که کلی هم جک براش ساخته شده بخاطر همین ماهیت کبریت هست. کبریتهای قدیمی که باخطر بودن گاهی اوقات بصورت خودبخودی و یا بسیار راحت و کمترین اصطحکاک آتش میگرفتن و فکر کنم ترکیبات گوگرد بودن.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: حالا چطور میشه این جیوه را اتش زد!!؟؟؟یا مثلا مواد جامد مثلا باروت(برای مثال گفتم)!!!
              مثلا گاز با یک جرقه ساده شعله ور میشه ولی مواد جامد اینطوری نیستند!!!
              مولد ولتاژ بالا چطور هست !! مثل این کیت!!
              http://www.newkiteshop.com/product_info.php/products_id/248/pname/%D9%85%D9%88%D9%84%D8%AF-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7

سپاس

دیدگاه

ممنون از پاسخ
                من تا حالا کویل ندیدم چطوریه؟ واقعا یک سیم پیچ معمولی هست یا نه ؟
                من منظورم یک چیز کوچیک هست که بشه با باطری ۹ ولت معمولی راهش انداخت حالا کویل رو می شه باباتری نهایت ۹ ولت (همین کتابی ها) راهش انداخت یا نه ؟

این فندکهایی که با باتری (قلمی)کار می کنند المان ندارند؟(من فقط تبلبغاتش رو دیدم)

دیدگاه

اون کوئل خودرو را من بازکردم البته مال کاربراتیش رو یه سیم پیچ خعلی نازک هستش دور هسته وتوی اون از روغن مخصوص استفاده شده برای دفع حرارت ورفع اتصالی
                  عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir mohammad 1376
                    اون کوئل خودرو را من بازکردم البته مال کاربراتیش رو یه سیم پیچ خعلی نازک هستش دور هسته وتوی اون از روغن مخصوص استفاده شده برای دفع حرارت ورفع اتصالی
                    خب به نظرت می شه با باتری معمولی به کار انداختش؟
                    وزنش حدودا چقدره؟

دیدگاه

حدودا 500گرم میشه ولی فک نکنم بشه با باطری کارش انداخت
                      عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: حالا چطور میشه این جیوه را اتش زد!!؟؟؟یا مثلا مواد جامد مثلا باروت(برای مثال گفتم)!!!
                        مثلا گاز با یک جرقه ساده شعله ور میشه ولی مواد جامد اینطوری نیستند!!!
                        مولد ولتاژ بالا چطور هست !! مثل این کیت!!
                        http://www.newkiteshop.com/product_info.php/products_id/248/pname/%D9%85%D9%88%D9%84%D8%AF-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7
                        سپاس
                        اگر بخوای با آرک یه ماده جامد رو شعله ور کنی توان زیادی لازم هست اما روش ساده تری هم هست ..................
                        حباب یک لامپ فندقی 24ولت المنتی رو بدون اینکه به المنت داخل آسیب بزنی بشکن ...........
                        این المنت با ولتاژ 6 تا 9 ولت سرخ میشه میتونه باروت رو شعله ور کنه...............

دیدگاه

حباب یک لامپ فندقی 24ولت المنتی رو بدون اینکه به المنت داخل آسیب بزنی بشکن ...........
                          این المنت با ولتاژ 6 تا 9 ولت سرخ میشه میتونه باروت رو شعله ور کنه...............
                          ممنون دوست عزیز: یک نمونه شکل از این لامپ میتونی بزاری!! دقیقا چه شکلی هست؟؟
                          سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: یک نمونه شکل از این لامپ میتونی بزاری!! دقیقا چه شکلی هست؟؟
                            سپاس
                            اشتباه نکنید نوع لامپ مهم نیست ............از هر لامپ رشته ای میشه استفاده کرد...........
                            مثلآ لامپ خطر ماشین که با 12 ولت کار میکنه 3 ولت بهش بدیم المنتش سرخ بشه برای این کار مناسبه.......
                            چون شما گفتی باتری 9 ولت کتابی من لامپ خطر فندقی 24 ولتی رو پیشنهاد دادم ............

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: میگم حالا چقدر طول میکشه با این المنت باروت اتش بگیره!!
                              ان لامپ همین هست!؟
                              http://www.azmiran.com/21144/70251
                              سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X