اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار ارسال تصاویر به صورت آنالوگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار ارسال تصاویر به صورت آنالوگ

سلام خسته نباشید.
    دوستان هر کی تونست مدار برای ارسال تصاویر به تلویزیون آنالوگ رو پیدا کنه یا اگه داشتید اینجا بزارین لطفا. :agree:
    یا اگه برای فروش داشتید بازم اینجا بگین ممنون میشم کمکم کنید؟ :surprised:
    I'm still alive

پاسخ : مدار ارسال تصاویر به صورت آنالوگ

منبع تصویرت کجاست؟ کیفیتش چقدره؟ تا چه فاصله ای میخوای بفرستی؟ بصورت بیسیم باشه یا با سیم توضیحات کاملتری بذار تا دوستان راهنمایی کنند.
    در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

ممنون دوست عزیز از این که جواب دادی.
      مداری میخواستم که باهاش تصویر و صدا رو به صورت بیسیم به تلویزیون آنالوگ ارسال بکنه.فاصله مهم نیست /میخواستم مدار ساده ای باشه.
      ممنون میشم کمکم کنید.
      I'm still alive

دیدگاه

سلام به همه دوستان/
        مدارو پیدا کردم
        فرستنده VHF ارسال تصویر و صدا/

دوستان کسی هست که بتونه این مدارو درست بکنه به نظرتون چقدر پولش میشه؟

اضافه شده در تاریخ :
        اینم لینک سایت با توضیح بیشتر و کامل.http://www.newcircuits.com/circuit.php?id=rfr003
        I'm still alive

دیدگاه

وقت بخیر

آماده این بورد هست تو بازار !! قیمتش هم مناسب هست !! به نام video sender معروف هست !!

دیدگاه

ممنون که جواب دادین
            میشه یه جایی رو معرفی کنید و قیمت هم بگید بیزحمت.
            اونایی که تو بازار هستن وایرلس هستن یا یه فرستنده و گیرنده دارن من فقط فرستنده میخام اونم ارسال به تلویزیون آنالوگ.
            ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.
            I'm still alive

دیدگاه

خوب چرا انقدر درشت مینویسی آخه درشت نوشتن چه کمکی میکنه
              وقتی اصلا توضیح ندادی چه مداری واسه چی میخوای ، ورودیش چی باشه، نباید توقع کمک چندانی هم داشته باشی!
              در ثانی، میتونی از مدار مبدل RF استفاده کنی، طرز کارشم به این شکله که یک طرف A و V رو بهش میدی و در طرف دیگه خروجی RF داری
              کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط max20
                سلام به همه دوستان/
                مدارو پیدا کردم
                فرستنده VHF ارسال تصویر و صدا/

دوستان کسی هست که بتونه این مدارو درست بکنه به نظرتون چقدر پولش میشه؟

اضافه شده در تاریخ :
                اینم لینک سایت با توضیح بیشتر و کامل.http://www.newcircuits.com/circuit.php?id=rfr003
                سلام
                این مدار در محدوده VHF صدا و تصویر را ارسال می کند. ورودی تصویر و صدا می تواند از یک دوربین، تلویزیون و یا خروجی کارت حافظه باشد. در این پروژه طرح کلی مدار به انضمام مقادیر، ذکرشده است و همچمین جای ورودی و خروجی به همراه مشخصات کامل خروجی بیان گردیده است.
                بعد از پیاده سازی مدار کافیست ورودی صوت و یا تصویر را به مدار اعمال کرده و با تنظیم CV1 تصویر را بر روی تلویزیون مشاهده نمایید.
                تصویر و صدای وردی میتواند از یک دوربین، تلویزیون و یا خروجی کارت کپچر باشد. فرکانس کریر ویدیو ۱۷۵٫۲۵MHz و محدوده فرکانس کریر صوت ۱۸۰٫۷۵MHz میباشد و سپس تصویر را در نوع B-System ارسال میکند.
                قطعات تشکیل دهنده مدار عبارت است از Q1 که مدار تانک که از L1 و VC1 تشکیل شده است را تشدید میکند. سیگنال صوت به ترانزیستور Q2 وصل میشود این ترانزسیتور که درفرکانس ۵٫۵MHz در حال تولید سیگنال هست و خروجی ترانزسیتور که صوت در محدوده FM مدوله شده است را به کمک C8 به بیس ترانزیستور Q1 که سیگنال تصویر هم همزمان به پایه امیتر اعمال میشود وصل شده است.
                برای ساخت بوبین L1 هم میتوانید از ۴ دور سیم به شماره ۲۴swg که بر روی یه هسته ۳ میلیمتری پیچیده میشود.
                بعد از ساخت مدار تنظیم آن کار سختی نیست کافی است تا صوت و تصویر را به ورودی مدار اعمال کرده و تغذیه ۱۲ ولت آن را نیز وصل نموده و سپس با تغییر vc1 تصویر را نیز در تلویزیون مشاهده کنید البته تصاویر بر روی باند ۳ الی ۵ متر ارسال میشود.
                اما در مورد شماره سیم که ۲۴swg نوشته شده است منظور از swg اندازه سیم در سیستم انگلیسی میباشد و ۲۴swg بر حسب میلیمتر یعنی ۰٫۵۵۹ میلیمتراین مدار در محدوده VHF صدا و تصویر را ارسال می کند. ورودی تصویر و صدا می تواند از یک دوربین، تلویزیون و یا خروجی کارت حافظه باشد. در این پروژه طرح کلی مدار به انضمام مقادیر، ذکرشده است و همچمین جای ورودی و خروجی به همراه مشخصات کامل خروجی بیان گردیده است.
                بعد از پیاده سازی مدار کافیست ورودی صوت و یا تصویر را به مدار اعمال کرده و با تنظیم CV1 تصویر را بر روی تلویزیون مشاهده نمایید.
                تصویر و صدای وردی میتواند از یک دوربین، تلویزیون و یا خروجی کارت کپچر باشد. فرکانس کریر ویدیو ۱۷۵٫۲۵MHz و محدوده فرکانس کریر صوت ۱۸۰٫۷۵MHz میباشد و سپس تصویر را در نوع B-System ارسال میکند.
                قطعات تشکیل دهنده مدار عبارت است از Q1 که مدار تانک که از L1 و VC1 تشکیل شده است را تشدید میکند. سیگنال صوت به ترانزیستور Q2 وصل میشود این ترانزسیتور که درفرکانس ۵٫۵MHz در حال تولید سیگنال هست و خروجی ترانزسیتور که صوت در محدوده FM مدوله شده است را به کمک C8 به بیس ترانزیستور Q1 که سیگنال تصویر هم همزمان به پایه امیتر اعمال میشود وصل شده است.
                برای ساخت بوبین L1 هم میتوانید از ۴ دور سیم به شماره ۲۴swg که بر روی یه هسته ۳ میلیمتری پیچیده میشود.
                بعد از ساخت مدار تنظیم آن کار سختی نیست کافی است تا صوت و تصویر را به ورودی مدار اعمال کرده و تغذیه ۱۲ ولت آن را نیز وصل نموده و سپس با تغییر vc1 تصویر را نیز در تلویزیون مشاهده کنید البته تصاویر بر روی باند ۳ الی ۵ متر ارسال میشود.
                اما در مورد شماره سیم که ۲۴swg نوشته شده است منظور از swg اندازه سیم در سیستم انگلیسی میباشد و ۲۴swg بر حسب میلیمتر یعنی ۰٫۵۵۹ میلیمتر
                بهتره بدونی این مدار جواب میده
                [img width=176 height=100]http://s6.picofile.com/file/8219555100/y1n8mde2ggfr.gif[/img]

http://s6.picofile.com/file/8249184400/yas_and_aligator.mp3.html
                -----------------------------------------------------------------------

دیدگاه

این بارو ریز مینویسم به خاطر دوست عزیزمون masoud 578 ببخشید اگه بزرگ مینوشتم. :angry: :eek:
                  ممنون از توضیح ی که دادید. ببینید من میخوام این مدارو درست بکنم اگه دستی تو بازار دارید قیمت وسایلی که نیاز داره بگید بیزحمت.
                  مثال چقدر برام تموم میشه؟

یه سوال اگه بخوام بردشو 10 متر افزایش بدم چی کار بکنم و بعد این که میتونم مدار صدا و تصویرو جدا از هم بسازم ؟ oo:
                  I'm still alive

دیدگاه

نوشته اصلی توسط max20
                    این بارو ریز مینویسم به خاطر دوست عزیزمون masoud 578 ببخشید اگه بزرگ مینوشتم. :angry: :eek:
                    ممنون از توضیح ی که دادید. ببینید من میخوام این مدارو درست بکنم اگه دستی تو بازار دارید قیمت وسایلی که نیاز داره بگید بیزحمت.
                    مثال چقدر برام تموم میشه؟

یه سوال اگه بخوام بردشو 10 متر افزایش بدم چی کار بکنم و بعد این که میتونم مدار صدا و تصویرو جدا از هم بسازم ؟ oo:
                    سلام
                    خود تلوزیون برات جدا میکنه ولی اگر بخوای اونم بسازی باید یه گیرنده fmبسازی برای دریافت صدا ویه گیرنده amبسازی برای تصویر برای تقویت برد باید از دو تقویت کننده استفاده کنی که باید وصل بشن به انتن که سیگنال انتن روتقویت کنن در ضمن هر تقویت کننده در یک فرکانسی تقویت میکنه یا اینکه میتونی باید از انتن بهتری استفاده کنی
                    [img width=176 height=100]http://s6.picofile.com/file/8219555100/y1n8mde2ggfr.gif[/img]

دیدگاه

سلام
                      ممنون از همه دوستان بینهایت متشکرم
                      دوستان دنبال یه منبع آموزشی هست.رشته من برق هست الکتروتکنیک (برق قدرت)ولی علاقه شدیدی به الکترونیک دارم
                      میخواستم از صفر شروع به یادگیریش بکنم.کار قطعات و با قطعات دیگه که جمع میشه چه عملی انجام میده از همین چیزا البته کار قطعاتو میدونم آخه رشتمون بی ربط نیست//
                      I'm still alive

دیدگاه

نوشته اصلی توسط max20
                        سلام
                        ممنون از همه دوستان بینهایت متشکرم
                        دوستان دنبال یه منبع آموزشی هست.رشته من برق هست الکتروتکنیک (برق قدرت)ولی علاقه شدیدی به الکترونیک دارم
                        میخواستم از صفر شروع به یادگیریش بکنم.کار قطعات و با قطعات دیگه که جمع میشه چه عملی انجام میده از همین چیزا البته کار قطعاتو میدونم آخه رشتمون بی ربط نیست//
                        سلام
                        اگر میخوای الکترونیک یاد بگیری باید اول قطعات روبشناسی و کاربردش رو بدونی مثل بازی شطرنج که برای یادگرفتنش اول باید حرکت مهره هارو بلد باشی پیشنهاد میکنم این کتاب رو از لینک زیر دانلود کنی

http://www.parsbook.org/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%82%D8%B7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%D A%A9

دیدگاه

سلام
                          واقعا نمیدونم چطوری از شما تشکر کنم.
                          ممنون به خاطر تمام کمکهاتون.
                          بله مطالعه کردم در این زمینه یه کم اطلاعات داشتم ولی بازم کمک زیادی بود چون که اسماشون و عملکرداشون داشت یادم میرفت.مطالعه کردم دستتون درد نکنه
                          حالا قدم بعدی چیه ؟
                          با این آموزش اشتیاقم داره زیادتر میشه!
                          میخوام خودم مدار طراحی بکنم البته به کمک شما؟
                          میخوام بدونم مثلا با وصل کردن دو قطعه به هم چه عملکردی پیدا میکنه و یا کدوم قطعه کجا باشه از این چیزا...
                          البته دو روزه نمیشه یاد گرفت ولی با کمک شما و همینطور آموزشاتون به اونجا هم میرسم.
                          I'm still alive

دیدگاه

نوشته اصلی توسط max20
                            سلام
                            واقعا نمیدونم چطوری از شما تشکر کنم.
                            ممنون به خاطر تمام کمکهاتون.
                            بله مطالعه کردم در این زمینه یه کم اطلاعات داشتم ولی بازم کمک زیادی بود چون که اسماشون و عملکرداشون داشت یادم میرفت.مطالعه کردم دستتون درد نکنه
                            حالا قدم بعدی چیه ؟
                            با این آموزش اشتیاقم داره زیادتر میشه!
                            میخوام خودم مدار طراحی بکنم البته به کمک شما؟
                            میخوام بدونم مثلا با وصل کردن دو قطعه به هم چه عملکردی پیدا میکنه و یا کدوم قطعه کجا باشه از این چیزا...
                            البته دو روزه نمیشه یاد گرفت ولی با کمک شما و همینطور آموزشاتون به اونجا هم میرسم.
                            سلام
                            بعد از اینکه که رفتار ها وکارایی المان ها رو یاد گرفتی با ید خوندن دیتاشیت رو یاد بگیری تا بدونی مثلا یه ترانزیستور برای چه فرکانسی و یا چه ولتاژی طراحی شده سایت های زیادی هستند که این اطلاعات رو در اختیار ما میگذارند بهتره بدونی همه المان ها دیتاشیت دارند مثلا سنسور هاو ایسی ها،خازن هاو...
                            که در کتاب الکترونیک 1 هنرستان بعضی از اصطلاحات رو تعریف کرده که میتونید سرچ کنید و دانلود کنید به نظر من بهتر الکترونیک 2 هم دانلود کنید وهمشو بخونید چون خیلی کتاب کاملی هست (الکترونیک1)
                            این

دیدگاه

تشکر ویژه
                              بله دانلود کردم ودر حال مطالعه هستم کتاب 3 رو هم میخونم بعد از 1 و 2.
                              قدم بعدی
                              منتظرم
                              I'm still alive

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X