اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور تشخیص نور خاص

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور تشخیص نور خاص

سلام به همه دوستان عزیزم. :bye
    میخوام جلوی یک دستگاه الکترونیکی که دارای انواع led واسه نشان دادن آلارم ها و ...هست ، یه سنسور قرار بدم.
    که اگه led تغییر وضعیت داد بتونم یه جریان ضعیفی که سنسور تولید میکنه رو به بیس یه ترانزیستور بدم.
    و یه جریان بیشتری رو قطع و وصل کنم!!!!!!! :question:
    اگه راهنماییم کنید که چه سنسوری انتخاب کنم که هم نور محیط کمتر روش تاثیر بذاره
    و هم بتونم روی led که روی پنل جلوی دستگاه نصب شده
    با یه چسب یا چیز دیگه ای ثابت نگهش دارم ممنون میشم.

با تشکر :bye

پاسخ : سنسور تشخیص نور خاص

سلام
    من هنوز ناامید نیستم منتظر راهنماییتون میمونم.

دیدگاه

منظورتون اینه که مثلا LED از نوع RGB است و شما می خواهید تغییرات رنگ آن را آشکار کنید؟ و یا اینکه صرفا می خواهید خاموش و یا روشن بودن آن را آشکار کنید؟

دیدگاه

سلام
        ممنون که جواب داداید
        فقط میخوام خاموش یا روشن بودن LED رو بفهمم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tahapaydar
          سلام
          ممنون که جواب دادید
          فقط میخوام خاموش یا روشن بودن LED رو بفهمم.
          خوب اگر امکان دسترسی مستقیم به پایه های LEDهای روی پنل ندارید؛ فوتوسلهای معمولی هم قادرند نسبت به خاموش و روشن شدن نور ledهای طیف مرئی واکنش مناسب و تغییرات مقاومتی قابل آشکارسازی نشان بدهند، بنابراین می توانید با استفاده از آنها به همراه مثلا یک op-amp، یک مدار سوئیچینگ ترانزیستوری و یا حتی یک آی سی 555 ؛ این تغییرات ناگهانی در مقاومت نوری را آشکار کرده و از طریق یک میکروکنترلر کوچک، رله یا کنتاکتورهائی را بسته به شرایط قطع و یا وصل کنید. فوتودیود، فوتو ترانزیستور و حتی یک led همرنگ دیگر هم می توانند به خوبی از پس این کار برآیند به شرطی که همانطور که خودتان هم گفتید، یک ایزولاسیون نوری مناسب انجام دهید و گیرنده های نوری را به طور مناسب و محکم، سر جای خود فیکس کنید. اگر در مورد خود مدار مشکلی داشتید، دوباره بیان کنید.

دیدگاه

باشه
            حالا من مدارو میبندم اگه مشکلی داشتم دوباره مزااحمتون میشم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X