اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

وقتی باتری شارزش رو به اتمام هست چه اتفاقی براش میفته؟(ولتاژش کم می شه؟)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

وقتی باتری شارزش رو به اتمام هست چه اتفاقی براش میفته؟(ولتاژش کم می شه؟)

من یه باتری دارم .12 ولت 18 امپر برای یو پی اس
    می خوام وقتی شارژش خیلی کم شد بهم هشدار بده تا ژنراتور رو روشن کنم
    و هم چنین لامپها دیگه از یو پی اس برق نگیرند و فقط کامپیوتری که دارم رو تغذیه کنه
    لطفا بهم بگید من چجوری می تونم تشخیص بدم که شارز باتری در حال تموم شدن هست

پاسخ : وقتی باتری شارزش رو به اتمام هست چه اتفاقی براش میفته؟(ولتاژش کم می شه؟)

وقتی باطری دشارژ میشه ولتاژ میاد پایین که میتونی با اندازه گیری ولتاژ این کار رو انجام بدی.

دیدگاه

در حقیقت مقاومت داخلی منبع اقزایش پیدا میکنه که باعث افت جریان و همین موجب افت ولتاژ منبع خواهد شد

جواب شما بله است
      ِِDie for Life, Not Live to Die
      Freedom Fighter
      " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

یه سوال در همین زمینه برای من پیش آمده
        و اون اینکه باتری ماشین چه جوری خود شارژ میشه و بعضی وقتا هم شارژش تموم میشه و چرا از یه ماشین دیگه بهش سیم وصل می کنند...؟!؟!

راستش من زیاد از ماشین و مکانیک سر در نمی ارم ؛ نمی دونم سوالمو درست مطرح کردم یا نه :bye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoome
          یه سوال در همین زمینه برای من پیش آمده
          و اون اینکه باتری ماشین چه جوری خود شارژ میشه و بعضی وقتا هم شارژش تموم میشه و چرا از یه ماشین دیگه بهش سیم وصل می کنند...؟!؟!

راستش من زیاد از ماشین و مکانیک سر در نمی ارم ؛ نمی دونم سوالمو درست مطرح کردم یا نه :bye
          سلام

ماشین یک ژنراتور داره که برقکارهای ماشین بهش دینام میگن

اون دینام از چرخش موتور برق تولید میکنه و باطری رو شارژ میکنه

بعضی وقتا هم باطری ماشین شارژ نداره و استارت ماشین کار نمیکنه که مجبور میشن یک باطری دیگه رو که از یک ماشین دیگه ایه وشارژ داره استفاده کنن تا استارت بزنن

زیاد پیچیده نیست :smile:
          Freedom Fighter

دیدگاه

شارژ باتری تا چند وقت توش می مونه؟

اصلا چرا شارژ خالی می کنه؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoome
              شارژ باتری تا چند وقت توش می مونه؟

اصلا چرا شارژ خالی می کنه؟!
              خب باتری بعد از یه مدت شارژش خالی میشه و اونم به علت اینه که یک جریان نشتی به مرور زمان شارژ اولیه ی باتری رو خالی میکنه

زمانشم بستگی به جنس باتری داره که هرچه مرغوبتر باشه دیرتر خالی میشه

و بعضی وقتا هم ژنراتور خراب میشه و دیگه باتری رو شارژ نمیکنه و ماشین هم مدام از باتری استفاده میکنه بدون اینکه اونو شارژ کنه که باعث میشه باتری بخوابه :smile:
              Freedom Fighter

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X