اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز به یک مدار یا آی سی تریگر دارم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز به یک مدار یا آی سی تریگر دارم

سلام دوستان

من به مدار تریگر نیاز دارم. دقیقا شابه کار فلیپ فلاپ نوع T، میخوام با هر بار یک شدن ورودی خروجی تریگر بشه و مقدارش تغییر کنه...
    یه مشکلی که با فلیپ فلاپ T و JK دارم این هست که اونها کلاک پالس نیاز دارند..

کسی یک آی سی یا یک مدار ساده ای داره که بتونه چنین کاری را انجام بده؟؟

میخوام خروجی یک دستگاه را که هر مدت یک بار 1 میشه و بعد چند ثانیه 0 میشه را به این مدار وصل کنم تا با هر بار 1 شده خروجی دستگاه حالت خروجی مدار مورد نظر تغییر کنه (Not بشه)

این کار را با یه میکرو میتونم انجام بدم اما دنبال یه آی سی یا یه مدار ساده و کم هزینه هستم...
    متشکر

پاسخ : نیاز به یک مدار یا آی سی تریگر دارم

نوشته اصلی توسط erima
    سلام دوستان

من به مدار تریگر نیاز دارم. دقیقا شابه کار فلیپ فلاپ نوع T، میخوام با هر بار یک شدن ورودی خروجی تریگر بشه و مقدارش تغییر کنه...
    یه مشکلی که با فلیپ فلاپ T و JK دارم این هست که اونها کلاک پالس نیاز دارند..

کسی یک آی سی یا یک مدار ساده ای داره که بتونه چنین کاری را انجام بده؟؟

میخوام خروجی یک دستگاه را که هر مدت یک بار 1 میشه و بعد چند ثانیه 0 میشه را به این مدار وصل کنم تا با هر بار 1 شده خروجی دستگاه حالت خروجی مدار مورد نظر تغییر کنه (Not بشه)

این کار را با یه میکرو میتونم انجام بدم اما دنبال یه آی سی یا یه مدار ساده و کم هزینه هستم...
    متشکر
    خب میتونی پایه کلاک و ورودی رو باهم به ورودی وصل کنی اینجوری به محض یک شدن کلاک هم میخوره و خروجی تحریک میشه :eek:

دیدگاه

پاسخ : نیاز به یک مدار یا آی سی تریگر دارم

پالس ورودی را به ورودی پالس(کلاک) فلیپ فلاپ T بدهید و خروجی Q NOT فلیپ فلاپ را به ورودی فلیپ بدهید حالا با هر پالس خروجی عوض میشود
      دنیا را چه سکوتی فرا می گرفت اگر هر کس به انداره
      عملش حرف می زد.(امام علی ع)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X