اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

....:::: سوال و راهنمایی در مورد فیبرهای PCB ::::.....

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

....:::: سوال و راهنمایی در مورد فیبرهای PCB ::::.....

درود دوستان
    یه سوالی داشتم

از بین جنس های مختلف پی سی بی کدومشون محکم تر و قوی تر هستن در برابر فشار و خمش و... فایبر گلاس یا......؟

سواله بعدیم اینه که این ها خوب به صورت ورق هستن میخاستم بدونم ابعاد ورقشون چند در چنده ؟
    و اینکه آیا خامشون هم یافت میشه ؟ یعنی یه ورق مثلا فایبر گلاس بدون هیچ پوششی !؟

مورد بعدی اینکه بهترین و ارزونترین روش برششون چیه ؟ لیزر؟سی ان سی؟ یا ..... (طرحم هم انحنا داره هم زاویه )

ممنونم

پاسخ : ....:::: سوال و راهنمایی در مورد فیبرهای PCB ::::.....

اندازه 80*120
    من فایبر گلاس پیشنهاد میدم خیلی بهتره
    دوم اینکه از CNCفرز میتونید استفاده کنید چون اونایی که مدار هم چاپ میزنن از همینا استفاده میکنن
    http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

قطعا فایبرگلاس مقاوم تر از استخوانی است همین همین بردها هم ضخامت مختلف دارند مثلا سایت کارا نوشته از 0.2داره تا3.2

احتمالا بردهای خاصی دیگه هم باشه که مقاوم تر باشه اما من اطلاع ندارم (شاید بردهای نطامی استاندارهای بالاتری داشته باشه)

ورق فایبرگلاس که بافتش مثل برد باشه من ندیدم شاید باشه اما استخونی خامش هست اینها که پلکسی و تفلون و......عمده می فروشند من دیدم دارند
      دقیقا بگو می خواهی چی کار کنی تا بشه راهنمایی کرد .فیبر را با اره مویی هم می تونی ببری
      کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
      ولتر

دیدگاه

سلام .آقای زمانی بی نهایت ممنون
        شما برد خام رو جایی ندیدی ؟

نوشته اصلی توسط mohamad-h
        قطعا فایبرگلاس مقاوم تر از استخوانی است همین همین بردها هم ضخامت مختلف دارند مثلا سایت کارا نوشته از 0.2داره تا3.2

احتمالا بردهای خاصی دیگه هم باشه که مقاوم تر باشه اما من اطلاع ندارم (شاید بردهای نطامی استاندارهای بالاتری داشته باشه)

ورق فایبرگلاس که بافتش مثل برد باشه من ندیدم شاید باشه اما استخونی خامش هست اینها که پلکسی و تفلون و......عمده می فروشند من دیدم دارند
        دقیقا بگو می خواهی چی کار کنی تا بشه راهنمایی کرد .فیبر را با اره مویی هم می تونی ببری
        سلام داداش خوبی؟
        یه طرح تو ذهنمه دارم نمونه اولیه میسازم
        این نمونه اولیه رو از فایبر گلاس و برش و... رو دارم دستی با اره مویی و سنباده و یوهان بلخره باهاش کنار میام ولی مثلا برای پارت اول اگه بخام تولید کنم دنبال حداقل هزینه ها هستم

لذا من الان نیاز به یه ورق بدون هیچ روکش مسی و.... فایبر گلاس دارم
        ضخامتش هم هر کدوم ارزونتر باشه . مثلا اگه 3.2 ارزونتر از 2 باشه پس همونو برمیدارم:دی

به نظرتون سی ان سی ارزونتره یا لیزر ؟
        یه کی یه روش معرفی کرد اسمش یادم نمونده میگفت این خیلی ارزون و باصرفه تره . فکر کنم منظورش همون وی کات بود

دیدگاه

اولا پیشنهاد میکنم بدی بیرون هم کیفیت عالی دارن هم دستگاه پیشرفته که اونیو بخوای در میاری :agree:
          اما اگه خودت میخوای بزنی مشهد پاساژ مهتاب بهنام کیت رو دیدم داره
          کرمان هم که خودم هستم چها راه احمدی ایران الکترونیک
          دیگه جایی خبر ندارم :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Takesh-3
            سلام .آقای زمانی بی نهایت ممنون
            شما برد خام رو جایی ندیدی ؟
            سلام داداش خوبی؟
            یه طرح تو ذهنمه دارم نمونه اولیه میسازم
            این نمونه اولیه رو از فایبر گلاس و برش و... رو دارم دستی با اره مویی و سنباده و یوهان بلخره باهاش کنار میام ولی مثلا برای پارت اول اگه بخام تولید کنم دنبال حداقل هزینه ها هستم

لذا من الان نیاز به یه ورق بدون هیچ روکش مسی و.... فایبر گلاس دارم
            ضخامتش هم هر کدوم ارزونتر باشه . مثلا اگه 3.2 ارزونتر از 2 باشه پس همونو برمیدارم:دی

به نظرتون سی ان سی ارزونتره یا لیزر ؟
            یه کی یه روش معرفی کرد اسمش یادم نمونده میگفت این خیلی ارزون و باصرفه تره . فکر کنم منظورش همون وی کات بود
            سلام
            ممنون
            راستش منم نمی دونم برای فایبر کدوم ارزون تر میشه .اصلا شاید با لیزر نشه فایبر را برید شما اول از همه باید ببینی اصلا ورق خام فایبر گیرت میاد و قیمتش چنده بعد به فکر برش باشی چون من تا حالا فایبر گلاس خام مثل این بردها ندیدم
            تو این مایه ها هست
            http://www.fiberglassmco.com/
            اما اینها بافتش با برد فرق داره و راحت میشکنه .بیشتر شبیه پلکسی می مونه تا فایبر گلاس خلاصه اینکه اول ماده اولیه پیدا کن مقایسه هزینه برش که کاری نداره یک نمونه می بری لیزر یک نمونهcncهر کدوم ارزون تر بود با همون انجام میدی

یه تماسی با شرکتهای برد سازی بگیر شاید بردهای فایبر اشتباه یا خراب تولید شده داشته باشند قیمت ضایعات بتونی ازشون بخری البته اگر سایز طرحت کوچیکه و تولید انبوه نیست
            ولتر

دیدگاه

فایبر گلاس با لیزر بریده نمیشه من امتحان کردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad-h
                سلام
                ممنون
                راستش منم نمی دونم برای فایبر کدوم ارزون تر میشه .اصلا شاید با لیزر نشه فایبر را برید شما اول از همه باید ببینی اصلا ورق خام فایبر گیرت میاد و قیمتش چنده بعد به فکر برش باشی چون من تا حالا فایبر گلاس خام مثل این بردها ندیدم
                تو این مایه ها هست
                http://www.fiberglassmco.com/
                اما اینها بافتش با برد فرق داره و راحت میشکنه .بیشتر شبیه پلکسی می مونه تا فایبر گلاس خلاصه اینکه اول ماده اولیه پیدا کن مقایسه هزینه برش که کاری نداره یک نمونه می بری لیزر یک نمونهcncهر کدوم ارزون تر بود با همون انجام میدی

یه تماسی با شرکتهای برد سازی بگیر شاید بردهای فایبر اشتباه یا خراب تولید شده داشته باشند قیمت ضایعات بتونی ازشون بخری البته اگر سایز طرحت کوچیکه و تولید انبوه نیست
                آره درسته من خودمم مرحله بندی کردم اول اینه که بفهمم کدوم مقاوم تره در عین ارزون بودن
                بعد هم ببینم خامش موجوده یا نه
                و.......

منتها الان این نمونه اولیه رو بسازم ببینم اصلا جواب میده یانه اگه جواب داد اونوخ میرم سراغ تامین قطعات در مقیاس عمده
                نوشته اصلی توسط MAHDI ZAMANI
                اولا پیشنهاد میکنم بدی بیرون هم کیفیت عالی دارن هم دستگاه پیشرفته که اونیو بخوای در میاری :agree:
                اما اگه خودت میخوای بزنی مشهد پاساژ مهتاب بهنام کیت رو دیدم داره
                کرمان هم که خودم هستم چها راه احمدی ایران الکترونیک
                دیگه جایی خبر ندارم :read:
                کرمان و مشهد دسترسی ندارم
                ما کرج هستیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MAHDI ZAMANI
                  فایبر گلاس با لیزر بریده نمیشه من امتحان کردم
                  برد فایبر گلاس بردید یا فایبر گلاس خام ؟؟؟؟؟؟؟؟؟چون اگر روش مس داشته احتمالا برای مس قابل برش نبوده
                  ولتر

دیدگاه

رفتم لیزر برد رو برعکس گذاشت که فایبر گلاسش بریده بشه و مسش بمونه من با تیغ ببرم
                    اما همینجور دکمه استارت زد از زیر لیزر دود سیاه سیاه اومد کل مغازشو گرفت چشامونم شروع به سوختن کرد بعدش برد رو برداشته بودیم جاهایی رو که برش زده بود
                    سوخته بود
                    اما دوباره تست کرد قدرت رو کم کرد بازم سوخت و همونقد دود کرد فقط کامل بریده نشد بعدش خودش گف باید با فرز برش بدی نه لیزر
                    چن وقت پیش هم با مهران مدار مکاتبه میکردم گفتن که با فرز میبرن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X