اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد دات ماتریکس و برنامه نویسی اون با AVR ( در مقاله ی جناب سپاسیار )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد دات ماتریکس و برنامه نویسی اون با AVR ( در مقاله ی جناب سپاسیار )

سلام به همه ی دوستان .من چند تا سوال دارم .

چه جوری میشه پایه های مشترک و غیر مشترک دات ماتریکس رو تشخیص داد ؟

در پروتئوس ، عبارت dotmatrix 5X7 وجود داره. عدد 5 ، تعداد سطره یا ستون ؟ چون خود پروتئوس ، یه دات ماتریکس 7X5 میاره !!!

در ضمن ، من مفهوم و عملکرد این چند خط برنامه را در برنامه ی دات ماتریکس (پروژه 5 ) مقاله ی AVR آقای سپاسیار نفهمیدم . بخصوص دلیل و کارایی شیفت به چپ K رو !

اینم لینک مقاله ی آموزشی جناب سپاس یار

اگر بهم توضیح بدید ، ممنوم میشم.

while (1)

{

for(k=0;k<=7;k++)

{

PORTA=arr[k];

PORTB=~(1<<k);

delay_us(100);

PORTB=0xFF;

}

http://www.kamangari.blogfa.com
    ارسال برترین جزوات کنکور ارشد برق

پاسخ : سوال در مورد دات ماتریکس و برنامه نویسی اون با AVR ( در مقاله ی جناب سپاسیار )

سلام
    ماتریس 5*7 یا 7*5 چه فرقی داره آخه؟ حسن کچل یا کچل حسن :mrgreen:
    شیفت به چپ خوب شیفت به چپه دیگه ، مفهومش اینه که عدد یک رو به تعداد k به چپ شیفت میشه. اینطوری بیت K ام ، یک میشه. مثلا K صفره میشه 0x01 و گه K ==5 میشه 0x20 . اینطوری آند خط یا ستون K ام روشن میشه.

ok?
    بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
    اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

پاسخ : سوال در مورد دات ماتریکس و برنامه نویسی اون با AVR ( در مقاله ی جناب سپاسیار )

پایه ها رو با کمی حوصله و سعی و خطا می تونید پیدا کنید. بعضی از ماتریس ها هم Datasheet دارند که نقشه ی اتصالات شون در Datasheet خواهد بود.

delay_us(100); رو به delay_ms(1000); یا بیشتر (حتی ده ها ثانیه) تغییر بدید تا رفرش شدن LED ها رو با سرعت کم ببینید. اون وقت پاسخ سوالاتون رو در مورد شیفت می گیرید.

There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

salam,hamegi khaste nabashid man 1 osal dar rabete ba inke chetori 1file soti ro

نوشته اصلی توسط mehdi_26
        سلام به همه ی دوستان .من چند تا سوال دارم .

چه جوری میشه پایه های مشترک و غیر مشترک دات ماتریکس رو تشخیص داد ؟

در پروتئوس ، عبارت dotmatrix 5X7 وجود داره. عدد 5 ، تعداد سطره یا ستون ؟ چون خود پروتئوس ، یه دات ماتریکس 7X5 میاره !!!

در ضمن ، من مفهوم و عملکرد این چند خط برنامه را در برنامه ی دات ماتریکس (پروژه 5 ) مقاله ی AVR آقای سپاسیار نفهمیدم . بخصوص دلیل و کارایی شیفت به چپ K رو !

اینم لینک مقاله ی آموزشی جناب سپاسیار :http://www.eca.ir/forum2/index.php?a...pmod;dl=get119

اگر بهم توضیح بدید ، ممنوم میشم.

while (1)

{

for(k=0;k<=7;k++)

{

PORTA=arr[k];

PORTB=~(1<<k);

delay_us(100);

PORTB=0xFF;

}

همه چيز – تمام غرور ها و انتظارات، تمام شکست ها و خجالت ها – با فرا رسيدن لحظه مرگ از بين خواهد رفت. به ياد داشتن مرگ باعث مي شود بدانم که چيزي براي از دست دادن ندارم. پس دليلي وجود ندارد که منتظر بمانم. (jobs)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X