اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت cnc لیزر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت cnc لیزر

با سلام خدمت اساتید محترم
    بنده پروژه کارشناسیم ساخت یک دستگاه سی ان سی دریل بود که با هر بدبختی بود تکمیل شد و انجام گرفت
    اما حالا میخوام یه سی ان سی لیزر نچندان بزرگ در حد 40 در 50 سانتی متر بسازم که باهاش بتونم کارای تبلیغاتی و چاپ ساده رو انجام بدم
    مثل ساخت تندیس های پلاستیکی دو بعدی و ...
    حالا من مشکلی در مورد ساخت مکانیک دستگاه و الکترونیکش ندارم
    فقط اطلاعاتی در مورد لیزر ها میخواستم که بدونم مثلا چند وات مناسبه و قیمت و وزن لیزر و اصلا اسمشون چی هست و چجوری میشه اونها رو راه اندازی کرد و..... و تجربیاتی که دوستان دارن در اختیارم بزارن
    ممنون.

پاسخ : ساخت cnc لیزر

مهندسین محترم
    کسی نیست یکم اطلاعات دراختیار ما بزاره

دیدگاه

ببینید تا جایی من اطلاع دارم لیزر دستگاه هایی که بیرون دارن 60wهست و من از یکی از صاحبای دستگاه پرسیدم گفت که لیزرش جدا گییر نمیاد با این وجود با شرکت نورافرین صحبت کن ببین چی میگن
      در مورد راه اندازی هم یه پاور دارن متصل میشه بهشون همه کارا رو میکنن برای 60wحدود دو برابر کیس کامپیوتر هست
      سوم اینکه ساخت cncلیزر اصلا اسون نیست چون شما باید لیزر رو ثابت بزاری و نور اونو با اینه و عدسی متمرکز کنی و تا اونجاییی من دیدم فاصله ها زیاد مهم هستن
      http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

سلام
        برای ساخت چنین لیزری شما باید از تیوب لیزر 40 وات CO2 به بالا استفاد استفاده کنید که حدود 80 سانت است و به وسیله سه اینه نور لیزر را به روی نازل هدایت و در نازل به وسیله لنز نور را متمرکز و کوچک کنید.قیمت یک تیوب لیزر 40 وات معمولی حدود 80 دلار است که در ایران همون تیوب 700 هزارتومان قیمت دارد.
        لوازمی که احتیاح دارید
        تیوب لیزر 40 به بالا
        چیلر برای خنک کردن تیوب.هرچقدر تیوب را با اب خنک تر نگه دارید تول عمر و کیفیت برشکاری بهتر خواهد شد
        سه عدد اینه از جنس فلز.روی کیفیت نور خیلی تاثیر دارد
        یک هدد لنز
        وپاور های ولتاژ .البته یک مکنده هوا هم بزاری کارت حرفه ای تر میشه و ذرات دود و غبار روی حکاکی تاثیر نمیزارند
        اینارو بخوای از ایران بخری بهتر نسازی و بری اماده بخری. قیمت دستگاه کامل 40 وات 450 دلار است اگه میتونی کمتر در بیاری بساز
        توساخت مکانیک و الکترونیک هم مشکلی بود در خدمتم.اگه دوستان نیان بگن عکس بزار من به سفارش مشتری تابه حال 3 تا ساختم و خیلی خود داره کار میکنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mtz689
          با سلام خدمت اساتید محترم
          بنده پروژه کارشناسیم ساخت یک دستگاه سی ان سی دریل بود که با هر بدبختی بود تکمیل شد و انجام گرفت
          اما حالا میخوام یه سی ان سی لیزر نچندان بزرگ در حد 40 در 50 سانتی متر بسازم که باهاش بتونم کارای تبلیغاتی و چاپ ساده رو انجام بدم
          مثل ساخت تندیس های پلاستیکی دو بعدی و ...
          حالا من مشکلی در مورد ساخت مکانیک دستگاه و الکترونیکش ندارم
          فقط اطلاعاتی در مورد لیزر ها میخواستم که بدونم مثلا چند وات مناسبه و قیمت و وزن لیزر و اصلا اسمشون چی هست و چجوری میشه اونها رو راه اندازی کرد و..... و تجربیاتی که دوستان دارن در اختیارم بزارن
          ممنون.
          سلام

من یک آدرس از این لیزر رو که بچه های انجمن ساختن برات قرار میدم ... کمک من به شما .. امیدوارم همونی باشه که دنبالش بودید...

فقط شما محبت کن و برادری کن پروِزه سی ان سی دریلی که ساختی رو برای استفاده همه قرار بده ...

من به شخصه شما رو دعا خواهم کرد ...

اطلاعات دستگاه و نحوه ساخت و عکس دستگاه ...

شاید این درخواست خیلی از بچه های سایت باشه ...

سپاس و منتظرم
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=93941.0
          الـــهي , گـــاهـــي , نــگـــــاهي

دیدگاه

اقا دوستمان برای برش و حکاکی میخواد .یچیزی مثل این.البته بالیزر CO2
            http://upload7.ir/uploads//54ed7db3d1e85a7542cca8b2d76512ae4b6b5c92.jpg

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvin2009
              اقا دوستمان برای برش و حکاکی میخواد .یچیزی مثل این.البته بالیزر CO2
              http://upload7.ir/uploads//54ed7db3d1e85a7542cca8b2d76512ae4b6b5c92.jpg
              ممنون دوست عزیز
              طرح ساده و جالبی هست
              من که حال کردم با طراحیش
              ولی اینی که من میخوام بسازم از اینم ساده تر و ارزان تر و قدرت بیشتری داره
              انشا ... ساختم تصاویرشو قرار میدم
              سلام
              من یک آدرس از این لیزر رو که بچه های انجمن ساختن برات قرار میدم ... کمک من به شما .. امیدوارم همونی باشه که دنبالش بودید...
              فقط شما محبت کن و برادری کن پروِزه سی ان سی دریلی که ساختی رو برای استفاده همه قرار بده ...
              من به شخصه شما رو دعا خواهم کرد ...
              اطلاعات دستگاه و نحوه ساخت و عکس دستگاه ...
              شاید این درخواست خیلی از بچه های سایت باشه ...
              سپاس و منتظرم
              اینطور که دوستان گفتن فک کنم هزینه ساخت لیزر co2 زیاده و درگیری های زیادی داره
              فعلا مگر با همین لیزر های 300 میلی وات بسازم اگه جواب داد و خوب کار کرد با لیزر های 40 وات بسازمش
              اون سی ان سی دریلی هم که ساختم یه پروژه ازمایشگاهی برای دانشگاه بود
              اینم لینکش
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=91105.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X