اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد انتخاب هویه بین دو مدل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد انتخاب هویه بین دو مدل

سلام دوستان
    من یک هویه میخوام خریداری کنم که گیر کردم بین دو مدل هویه 40 وات goot ژاپنی و هویه 35W سرامیکی مخصوص SMD فروشگاه eca کدوم مناسبه؟
    من دو فهته پیش هویه 40 وات مدل best که eca داره سفارش دادم اما بدرد کارهای صنعتی میخوره.
    یک چیزی میخوام که یکی دو ماه برای قطعات dip و smd استفاده کنم، حالا اگر 40 وات goot ژاپنی بگیرم نوک 20 وات هم میگیرم براش و اگر هم مدل 35 وات eca باشه که خودش نوکش مناسه.
    این که گفتم برا یکی دو ماه دلیلش اینه میخوام بعدا یک هیتر GORDAK 952 بگیرم.
    واسه این یکی دو ماه هم نمیخوام مدل چینی بگیرم چون بدرد نمیخورند.
    ممنون میشم کسانی که تجربه استفاده از این دو هویه رو داشتند مارو از نظر و پیشنهادشون دریغ نکنند.

پاسخ : راهنمایی در مورد انتخاب هویه بین دو مدل

من 35 وات رو از سایت گرفتم به همراه 2 مدل نوک (1 مدل هم که روی خودش داره)
    بسیار بسیار از کیفیت کارم و کیفیت لحیم ها راضی ترم نسبت به قبل . واقعا کمک میکنه
    فقط این نکته رو بگم من نوک های سر پخ رو هم باهاش گرفتم که خیلی کمک میکنه به لحیم کاری های که پد های بزرگی دارن
    مثلا d2pak رو به بورد که میخوام لحیم کنم به علت نازکی و نداشتن ظرفیت گرمایی سریع نوک هویه حرارت رو از دست میده که من هم نوک پخ رو که میندازم این مشکل هم حل میشه
    دقت کنید شما هم که نوک روی خود هویه هیتری از کیفیت خیلی مناسبی برخوردار نیست (معمولیه) و برای جاهایی مثل پدهای ضخیم هم ممکنه مشکل زا باشه
    پس نوک مناسب هم از سایت تهیه کنید کیفیت هاشون خیلی خیلی خوبه
    به غیر از مساله ضرفیت گرمایی (مشکل به حساب نمیاد چون ذاتا اینطوریه) هیچ مشکل دیگه ای ندیدم
    هویه گوت 40 وات و 30 وات خونه دارم که با اینکه از اونها هم بدی ندیدم ولی دیگه به دلم نمیشینن بعد این سرامیکیه
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی در مورد انتخاب هویه بین دو مد

نوشته اصلی توسط icarus
      من 35 وات رو از سایت گرفتم به همراه 2 مدل نوک (1 مدل هم که روی خودش داره)
      بسیار بسیار از کیفیت کارم و کیفیت لحیم ها راضی ترم نسبت به قبل . واقعا کمک میکنه
      فقط این نکته رو بگم من نوک های سر پخ رو هم باهاش گرفتم که خیلی کمک میکنه به لحیم کاری های که پد های بزرگی دارن
      مثلا d2pak رو به بورد که میخوام لحیم کنم به علت نازکی و نداشتن ظرفیت گرمایی سریع نوک هویه حرارت رو از دست میده که من هم نوک پخ رو که میندازم این مشکل هم حل میشه
      دقت کنید شما هم که نوک روی خود هویه هیتری از کیفیت خیلی مناسبی برخوردار نیست (معمولیه) و برای جاهایی مثل پدهای ضخیم هم ممکنه مشکل زا باشه
      پس نوک مناسب هم از سایت تهیه کنید کیفیت هاشون خیلی خیلی خوبه
      به غیر از مساله ضرفیت گرمایی (مشکل به حساب نمیاد چون ذاتا اینطوریه) هیچ مشکل دیگه ای ندیدم
      هویه گوت 40 وات و 30 وات خونه دارم که با اینکه از اونها هم بدی ندیدم ولی دیگه به دلم نمیشینن بعد این سرامیکیه
      خیلی ممنون از راهنماییتون
      گرمای هویه زیاد نیست؟ مثلا از 40 وات goot بیشتره یا مثل هم هست گرماشون؟
      نوک پخ همون تبری هست یا نوع دیگه ایه؟
      و در آخر شما کدوم مدل نوک گرفتید؟ مدل طلاییش یا اون ساده ها؟
      با تشکر

دیدگاه

نه زیاد نیست و مناسب کار با smd هست البته اگه خیلی حساس باشید به نظرم یکم زیاده دماش برای فقط smd و قطعات خیلی حساس
        نوک پخ منظورم این نوع نوک هست حالا اسم دیگه ای اگه داره نمیدونم من که بهش پخ میگم :read:

من این نوک هارو گرفتم نوع ساده اینم لینک:

http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D8%A8%D8%...00m-t-32d.html
        http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D8%A8%D8%...900m-t-2c.html

از کیفیت نوک ها راضی هستم حتی مدت های طولانی یکثره مثل 8-9 ساعت باهاش کار کردم
        یا حواسم نبوده چندین و چند ساعت یگوشه واسه خودش روشن بوده ولی مشکلی پیش نیومده برای نوک
        من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

خیلی ممنون ازتون
          به نظر شما بجای این نوک :

نوک زیز رو بگیرم فرقی ندارند؟

راستی شما قطعات dip هم باهاش لحیم کاری کردید؟ مشکلی نداشته؟

دیدگاه

بیتعارف بگم از این نظر که شما سوال کردی حرفه ای نیستم

نوک عکس دوم به نظر بیشتر شبیه همین نوک معمولی هویه هاست و کاربردش هم احتمالا مثل همونا باشه

من DIP رو با اون سر پخ ها کار میکنم چون راحت تره برای من و مشکلی ندیدم توی کار باهاش در ضمن نوک معمولی خودش مثل هویه معمولی هاست
            اگه بیشتر با قطعات SMD میخوای کار کنی به نظرم نوک های با سطح مقطع کوچیک برات بهتر هستن عکس نوک دوم به نظر سرش پهنه و برای مثلا 0805 ها شاید راحت نباشی
            بازم میگم اینا نظر شخصی منه توی کار با ابزار ,نفر با نفر نظرشون متفاوت میتونه باشه چون بحث راحتی طرف بیشتر مطرح هست تا استانداردی خاص برای کار با مثلا نوکی خاص

بیشتر SMD رو با این سر که عکس اولتون هست کار میکنم بعضی وقتا با سر پخ
            با نوک فابریکش زیاد کار نکردم که بگم نوک معمولی چقدر راحت یا سخته

راستی یادم نبود اون موقع بگم شما اگه از این هویه سرامیکی ها بگیری بعدا که میری هیتر هوای گرم میخری نوک های این رو اونجا هم استفاده میتونی بکنی

دیدگاه

خیلی ممنون
              یعنی نوکی که همراه خودشه سوزنی نیست؟ مثل همین معمولیهای 40 واته؟
              از این مدله :؟

دیدگاه

نوک همراهش سوزنی هست ولی چنگی به دل نمیزنه

دیدگاه

سلام دوستان من میخوام هویه 70w گوت مدل PX-201 رو بخرم . دوستان میخوام بدونم هویه خوبه یانه .دیمر دار هست 470 پولشه در ضمن میخوام بدونم اصل هست یا نه چجوری باید بدونم . خداییش اگه کسی میدونه راهنمایی کنه پولم هدر نره .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X