اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حذف اسپارک در خروجی منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حذف اسپارک در خروجی منبع تغذیه

سلام
    من یه منبع تغذیه باک بوست درست کردم که ورودی از 10 تا 24 ولت متغیر می باشد و خروجی 15 ولت می باشد
    همه چی خوبه راندمانمم 91% میانگین هست .فقط توی خروجی ریپلم 30 میلی ولت که عالیه ولی اسپارک هایی در حدود 200 میلی ولت دارم کسی میدونه این اسپارک هارو چه طوری میشه بر طرف یا کم کرد
    خروجی مدارم که با اسکوپ قرار میدم
    ممنون دوستان

پاسخ : حذف اسپارک در خروجی منبع تغذیه

با سلف و خازن در خروجی یه فیلتر ال سی بسازید اگر بر طرف نشد یه فیلتر دیگه بزارید در فیلتر اول سلق صد میکرو و خازن صد میکرو در فیلتر دوم خازن 47 میکرو و سلف 33 میکرو بزارید.

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
      با سلف و خازن در خروجی یه فیلتر ال سی بسازید اگر بر طرف نشد یه فیلتر دیگه بزارید در فیلتر اول سلق صد میکرو و خازن صد میکرو در فیلتر دوم خازن 47 میکرو و سلف 33 میکرو بزارید.
      ممنون از پاسختون
      لطفا میشه بفرمایید که دلیل ایجاد این اسپارک ها چی هست و با اضافه کردن این فیلترهای LC عملا داریم چه کاری انجام می دهیم.یه جورایی تحلیل مداری در صورت امکان
      با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط koroush.badi
        ممنون از پاسختون
        لطفا میشه بفرمایید که دلیل ایجاد این اسپارک ها چی هست و با اضافه کردن این فیلترهای LC عملا داریم چه کاری انجام می دهیم.یه جورایی تحلیل مداری در صورت امکان
        با سپاس
        سلام
        یه بخشی از این شکل موج ها با گذاشتن اسنابر روی دیود های خروجی حذف می شه
        یه بخشی هم کلا نویز قسمت های سوییچینگه که همین طوری هم خودش رو روی اسکوپ نشون می ده
        ولی اگه شما اسکوپتون دو کاناله هست حتما زمین کانال دومتون رو هم به مدار وصل کنید می بینید که نویز کم تر میشه
        اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
        پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
        در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X