اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رفع مشکل کیفیت صوتی در پخش فایل wav

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رفع مشکل کیفیت صوتی در پخش فایل wav

با سلام و خسته نباشید به همه دوستان
    من با ایجاد ارتباط بین mmc و میکرو تونستم فایل wav رو بخونم و تقویت کنم الحمدلله !
    الان مشکل کیفیت در پخش فایل رو دارم.میدونم که مشکلم کجاست ولی نمیدونم چه طوری حلش کنم!
    تقویت کنندم درسته کاملا.(تست کردم)و مشکلم در برنامه است.من از میکرو مگا32 با فرکانس 16 mhz استفاده میکنم.فایل wav هم با jet audio تبدیل کردم به فرمت pcm-22.05khz-8bit-mono. الان یه مقدار خش خش داره.البته در اسپیکر سیستم من نیز این خش خش رو داره که به نظرم از کیفیت آهنگه.حالا وقتی اون رو با jet audio تبدیل می کنم به pcm-22.05khz-16bit-mono در ویندوز خوب پخش میشه ولی من نمیتونم با میکرو این فایل رو بخونم!!!
    مشکلم در حجم sram میکرو است که نمیشه یه آرایه 1024 عضوی به آن داد و فقط میشه 512 تایی بهش به عنوان متغییر داد!!!

اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنونش میشم

پاسخ : رفع مشکل کیفیت صوتی در پخش فایل wav

خوب از مگا 64 یا 128 استفاده کن!!!

اگر نمیخوای SMD باشه از میکروی Atmega 1284p استفاده کن!!
    از لینک زیر میتونی بخریش:
    http://roboeq.ir/products/detail/%D9...TMEGA1284P-PU/
    فقط قیمتش نسبت به میکروهای دیگه گرونه!!!
    معيار واقعي بودن تصميم، آن است که دست به عمل بزنيم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bbarat
      با سلام و خسته نباشید به همه دوستان
      من با ایجاد ارتباط بین mmc و میکرو تونستم فایل wav رو بخونم و تقویت کنم الحمدلله !
      الان مشکل کیفیت در پخش فایل رو دارم.میدونم که مشکلم کجاست ولی نمیدونم چه طوری حلش کنم!
      تقویت کنندم درسته کاملا.(تست کردم)و مشکلم در برنامه است.من از میکرو مگا32 با فرکانس 16 mhz استفاده میکنم.فایل wav هم با jet audio تبدیل کردم به فرمت pcm-22.05khz-8bit-mono. الان یه مقدار خش خش داره.البته در اسپیکر سیستم من نیز این خش خش رو داره که به نظرم از کیفیت آهنگه.حالا وقتی اون رو با jet audio تبدیل می کنم به pcm-22.05khz-16bit-mono در ویندوز خوب پخش میشه ولی من نمیتونم با میکرو این فایل رو بخونم!!!
      مشکلم در حجم sram میکرو است که نمیشه یه آرایه 1024 عضوی به آن داد و فقط میشه 512 تایی بهش به عنوان متغییر داد!!!

اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنونش میشم
      شاید مشکل شما با افزایش آرایه درست نشه و بلکه بد تر هم بشه
      شما باید از تکنیک 2 آرایه ای استفاده کنی: به این ترتیب که آرایه اول را پر کنید و بذارید پخش بشه و حین پخش آرایه دومی را از mmc بخونید و بلعکس
      2تا آرایه 256 بایتی برای این کار کافیه

موفق باشید
      امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

ممنون ولی من دیدم که با یک مگا 8 هم این کار رو انجام دادن.
        من هم می خوام با یک مگا 32 بنویسمش

دیدگاه

از راهنماییت ممنونم عباس جان ولی میشه بهم بگی این کار چه حسنی داره؟
          من میخوام 16 بیتی بخونم.یعنی همزمان 2 بایت.چه جوری میشه آخه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bbarat
            از راهنماییت ممنونم عباس جان ولی میشه بهم بگی این کار چه حسنی داره؟
            من میخوام 16 بیتی بخونم.یعنی همزمان 2 بایت.چه جوری میشه آخه؟
            خیلی ساده هست
            شما یک تایمر ایجاد کردید که نمونه ها را روی خروجی بذاره، درسته؟ (با همون فرکانس 22.05khz)
            میکرو در حالی که داره نمونه ها را پخش میکنه شما فرصت دارید یک بافر دیگه را پر کنید
            وقتی بافر دوم پر شد ، بافر دوم را برای پخش بذارید و بافر اول را پر کنید و به همین ترتیب تا فایل تموم بشه

با این کار بین خوندن هربار از MMC/SD فاصله زمانی محسوسی ایجاد نمیشه که شما مثل نویز اون را بشنوید

موفق باشید

دیدگاه

عباس جان همون قسمتی رو که باید pwm رو با فرکانس 22.05 کیلو هرتز مچ کنم بلد نیستم.میشه همین قسمت رو بهم بگی چه کار کنم؟فرکانس میکری من 16 mhz است

دیدگاه

این برنامه را ببین:
                http://s1.picofile.com/file/7209315913/WAV_Player.rar.html
                آقای اسدی (POLESTAR) زحمتشو کشیدند؛ از همین تکنیک هم استفاده شده

موفق باشید

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : رفع مشکل کیفیت صوتی در پخش فایل wav

عباس جان من با بسکام کار میکنم و از این کد ها سر در نیاوردم.
                  لطف می کنی رابطه مچ کردن فرکانس pwm رو با فرکانس آهنگم بیشتر توضیح بدی؟همون 22.05 کیلو هرتز 8 بیت mono

دیدگاه

دوستان کسی می تونه من رو توی تبدیل فرکانس pwm برای پخش آهنگ wav با مشخصات :22.05 کیلو هرتز 8 بیت mono
                    کمک کنه؟ فرکانس میکروی مکن 16 مگاهرتزه. با بسکام کار میکنم. :question:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bbarat
                      دوستان کسی می تونه من رو توی تبدیل فرکانس pwm برای پخش آهنگ wav با مشخصات :22.05 کیلو هرتز 8 بیت mono
                      کمک کنه؟ فرکانس میکروی مکن 16 مگاهرتزه. با بسکام کار میکنم. :question:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X