اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

VCO خطی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

VCO خطی

با سلام خدمت دوستان

من برای کنترل دور یه موتور سروو نیاز به یک مداری دارم که ورودی آنالوگ (0-5 ولت) رو بگیره و خروجی پالسی (موج مربعی) با فرکانس بین 0 تا حدود 100 کیلوهرتز بهم بده

سررشته ای از میکرو ندارم چندتا مدار غیرمیکرو (مثلا با 555) رو هم تست کردم اما یا فرکانس صفر نداشتند یا گسترده فرکانسیشون به اون اندازه نبود. ممنون میشم اگر کسی از دوستان راهنمایی یا مداری برای این کاربرد داره اینجا بذاره ممنون

پاسخ : VCO خطی

IC 4046 یا 74HC4046 یک ای سی VCO بسیار عالی هست تو بازار هم موجوده PDF به طور کامل و جامع داره
    دنیا را چه سکوتی فرا می گرفت اگر هر کس به انداره
    عملش حرف می زد.(امام علی ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamransj
      با سلام خدمت دوستان

من برای کنترل دور یه موتور سروو نیاز به یک مداری دارم که ورودی آنالوگ (0-5 ولت) رو بگیره و خروجی پالسی (موج مربعی) با فرکانس بین 0 تا حدود 100 کیلوهرتز بهم بده

سررشته ای از میکرو ندارم چندتا مدار غیرمیکرو (مثلا با 555) رو هم تست کردم اما یا فرکانس صفر نداشتند یا گسترده فرکانسیشون به اون اندازه نبود. ممنون میشم اگر کسی از دوستان راهنمایی یا مداری برای این کاربرد داره اینجا بذاره ممنون
      سلام
      کافیه یک ایسی مبدل ولتاژ به فرکانس بگیرید.V/F
      من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد$
        IC 4046 یا 74HC4046 یک ای سی VCO بسیار عالی هست تو بازار هم موجوده PDF به طور کامل و جامع داره
        سلام ، خیلی ممنون 4046 رو بررسی کردم عالی هست فقط مشکلش اینه که حداقل فرکانسش صفره (فکر کنم تو پی دی افش زده بود صفر هرتز اگر R2 نذاریم اما تو پروتئوس که تست کردیم 1 کیلوهرتز مینیممش بود)

آی سی نمیشناسید که از صفر شروع کنه ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X