اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط دهی برنامه های ویژال با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط دهی برنامه های ویژال با میکرو

چطور میشه با میکرو ارتباط برقرار کرد آیا کامپایلر مخصوصی داره مثلا ارتباط WinSock ویژال C++ با میکرو وغیره
    البته منظور من ویژال C++ هست میخوام با ویژال سی برای میکرو برنامه بنویسم میشه .

پاسخ : ارتباط دهی برنامه های ویژال با میکرو

ببخشید من درست متوجه نشدم

شما میخواین بوسیله سوکت با میکرو ارتباط برقرار کنید یا توی IDE ویژوال سی پلاس پلاس برای میکرو برنامه نویسی کنید ؟؟
    چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

هر دو اگر میشه
      خوب اگر توی IDE ویژال بشه برقرار کرد حتما با سوکت هم می شه

دیدگاه

برقراری ارتباط با میکرد از طریق سوکت که شدنیه
        مثلا شما میتونین با آی سی ENC28j60 اینکارو انجام بدی
        حتی باهاش وب سرور هم ساختن

فکر کنم آقای سپاس یار با این آی سی کار کرده و بهتر میتونه راهنماییتون کنه

من فکر کردم شما میخواین توی Visual C++ IDE برای میکروکنترلر برنامه نویسی کنید که خب مطمنا نمیشه دیگه oo:
        چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

سلام،

برنامه نویسی سمت PC (سوکت) کار زیاد مشکلی نیست. اما اگر لزومی به استفاده از ++VC نیست از #C یا VB استفاده کنید تا کارتون ساده تر بشه.

در مورد Firmwareی که باید در میکروکنترلر پروگرام کنید هم در دو لایه باید برنامه بنویسید. یکی درایور سطح پایین کنترلر Ethernet است. و دیگری نوشتن پروتکل های سطح بالای TCP/IP. کنترلرهایی که تو بازار ما وجود داره: W3100A که هر دو لایه رو به صورت سخت افزاری پشتیبانی می کنه و در نتیجه قیمت چیپ بالاتره اما برنامه نویسی اش ساده تره. RTL8019as: کنترلر سازگار با EN2000 است که برای کارت های ISA طراحی شده است. ENC28J60 که آقای رستمی معرفی کردند: یک کنترلر Ethernet، با ورودی سریال که بهترین انتخاب فعلی است. حالا شما اگر دقیق تر بفرمایید مشکلتون در کدام بخشه شاید بهتر بشه کمک کرد. :smile:
          There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

یک سری مباحثی برای Image Processing هست که انواع تابع های مختلفی برای کار کردن وجود دارد به عنوان مثال GetPixel
            من تو ویژال سی می تونم کار بکنم ولی بحث اینجاست که چطور این تابع ها رو به میکرو انتقال دهم .حالا میشه برنامه ای که توی ویژال نوشت انتقال داد یا نه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zoser
              یک سری مباحثی برای Image Processing هست که انواع تابع های مختلفی برای کار کردن وجود دارد به عنوان مثال GetPixel
              من تو ویژال سی می تونم کار بکنم ولی بحث اینجاست که چطور این تابع ها رو به میکرو انتقال دهم .حالا میشه برنامه ای که توی ویژال نوشت انتقال داد یا نه .
              جواب سوالتون منفی است. به نظر میاد که پیش زمینه ی برنامه نویسی میکروکنترلری تون کم باشه. بنابراین بهتون پیشنهاد می کنم از ماژول های آماده ی Ethernet به RS232 استفاده کنید.
              There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

البته برای ارتباط برقرار کردن از طریق سوکت با میکرو یه راه دیگه هم هست
                اینو از manian یاد گرفتم

یه برنامه ای هست بنام ser2net که میتونه اطلاعاتی که به یه سوکت فرستاده میشه رو بفرسته یه سمت پورت سریال و بالعکس

یعنی شما میکرو رو به پورت سریال میزنید ولی با برنامه نویسی سوکت باهاش ارتباط برقرار میکنی

البته من اینو تو لینوکس تست کردم و خیلی عالی جواب داد
                http://ser2net.sourceforge.net

نمی دونم واسه ویندوز پورت شده یا نه

مرسی manian جان
                چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

لطفا سطح برنامه نویسی میکروم رو ببرید بالاخوب اگر من می خوام این چنین برنامه هایی رو بسازم باید چکار بکنم مثل یه سری اطلاعات عکس رو بفرستم تو میکرو و روی اون پردازش کنم .
                  برای اترنت راه دیگری نیست . این جوری سرعا شبکه میاد پایین چون سریال نمی تونه هم همزمان .بفرسته و بگیره .

دیدگاه

اطلاعات عکس رو میخواین از روی کامپیوتر به میکرو بفرستین ؟
                    اگه اینطوری خب قبل از فرستادن پردازش بکنید بعد فقط نتایج رو به میکرو بفرستین.
                    اینطوری به سرعت بالا هم نیازی دیگه نیست

البته من چیزی از پردازش تصویر نمی دونما
                    چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hamid_Rostami
                      البته برای ارتباط برقرار کردن از طریق سوکت با میکرو یه راه دیگه هم هست
                      اینو از manian یاد گرفتم

یه برنامه ای هست بنام ser2net که میتونه اطلاعاتی که به یه سوکت فرستاده میشه رو بفرسته یه سمت پورت سریال و بالعکس

یعنی شما میکرو رو به پورت سریال میزنید ولی با برنامه نویسی سوکت باهاش ارتباط برقرار میکنی

البته من اینو تو لینوکس تست کردم و خیلی عالی جواب داد
                      http://ser2net.sourceforge.net

نمی دونم واسه ویندوز پورت شده یا نه

مرسی manian جان
                      با سلام
                      دوتا برنامه دیگه هم هست که فکر کنم در ویندوز همین کار رو بکنه:
                      http://tcp2com.sourceforge.net/
                      http://sourceforge.net/projects/net2com/
                      البته فکر کنم کلی برنامه دیگه هم باشه به خصوص برنامهآ‌های commercial
                      من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X