اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز به ضربه زن !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز به ضربه زن !

درود بر دوستان و یاران

بنده نیاز به قطعه ای پیدا کردم که توانایی ضربه زدن را داشته باشه (وزنی حدود 20 کیلوگرم) ، به طوریکه به اعمال برق بازوی خود را رها کرده و سپس جمع کرده و سپس رها کند و .....
    به طور مکانیکی خواستم طراحی کنم ولی چیزی به ذهنم نرسید . لطفا بنده را راهنمایی فرمایید
    (امیدوارم منظورم را متوجه شده باشید ، چیزی شبیه به دستگاه پرس ولی با نیروی کمتر ، در واقع مثل یک جک که ضربه ناگهانی بزند و سپس جمع بشود)

پاسخ : نیاز به ضربه زن !

به طرف پایین ؟ یا ممکنه بخواید در هر سمتی نیرو رو وارد کنید؟
    AYRIC

دیدگاه

سلام
      من در ربات های فوتبالیست یک نوعی دیدم که میه با جریان یک میدان مغناطیسسی در یک فلز استوانه ای شکل تو خالی ایجاد کرد که یک میله ی داخلیش رو وقتی جریان وصل شد به سمت خودش جذب کنه و ضربه بزنه !
      « با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
      این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

راه واسش زیاده ولی باید توضیح بیشتر بدید چند ضربه در ثانیه چه موتوری چقدر جا دارید چقدر هزینه ؟؟

مثلا میتونید یه چکش برقی بسازید
        یه دایره دارید که به موتور وصله (پولی )
        لبه دایره یه پین دارید که به چکش شما وصله و آزادانه چکش میچرخه توش (ولی چون به دایره گیر میکنه شعاع حرکتیش محدوده)
        حالا با چرخیدن موتور چکش ارتفاع میگیره و توی یه لحضه که کامل میچرخه آزادانه و با سرعت به سطح برخورد میکنه

یا مثال دیگه :
        یه موتور دارید که یه زائده بهش وصل کردید چکش شما با کمک فنر به سمت بالا نگه داشته میشه و زیر زائده هست
        با چرخش موتور زائده به دسته چکش میخوره و اونو حرکت میده به پایین
        این سیستم عینا مثل داخل موتور ماشین هست قسمت میل بادامک بادامک ها و سوپاپ که دقیقا همین رفتار رو به ترتیب موتور شما و زائده موتور و چکش شما دارند

بیشتر توضیح بدید راه زیاده
        من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roboreza
          به طرف پایین ؟ یا ممکنه بخواید در هر سمتی نیرو رو وارد کنید؟
          بله ، به طرف پایین . چه ایده یا قطعه ای در نظر دارید ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir_Eshraghi
            سلام
            من در ربات های فوتبالیست یک نوعی دیدم که میه با جریان یک میدان مغناطیسسی در یک فلز استوانه ای شکل تو خالی ایجاد کرد که یک میله ی داخلیش رو وقتی جریان وصل شد به سمت خودش جذب کنه و ضربه بزنه !
            ممنون
            همین پیستون هم کار منو راه میندازه ، لینک یا عکس یا مطلبی در این زمینه ندارید ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
              راه واسش زیاده ولی باید توضیح بیشتر بدید چند ضربه در ثانیه چه موتوری چقدر جا دارید چقدر هزینه ؟؟

مثلا میتونید یه چکش برقی بسازید
              یه دایره دارید که به موتور وصله (پولی )
              لبه دایره یه پین دارید که به چکش شما وصله و آزادانه چکش میچرخه توش (ولی چون به دایره گیر میکنه شعاع حرکتیش محدوده)
              حالا با چرخیدن موتور چکش ارتفاع میگیره و توی یه لحضه که کامل میچرخه آزادانه و با سرعت به سطح برخورد میکنه

یا مثال دیگه :
              یه موتور دارید که یه زائده بهش وصل کردید چکش شما با کمک فنر به سمت بالا نگه داشته میشه و زیر زائده هست
              با چرخش موتور زائده به دسته چکش میخوره و اونو حرکت میده به پایین
              این سیستم عینا مثل داخل موتور ماشین هست قسمت میل بادامک بادامک ها و سوپاپ که دقیقا همین رفتار رو به ترتیب موتور شما و زائده موتور و چکش شما دارند

بیشتر توضیح بدید راه زیاده
              ممنون از توضیخ تون
              اولا هزینه اش هر چه کمتر خب بهتر . ارتفاع هم بستگی به قدرت ضربه ای داره که وارد میکنه ولی حدود 20 کیلوگرم میخوام باشه . مثلا هم هر 5 ثانیه یکبار این کار را انجام بده .
              در مورد مثال اول تون چون میخوام نیرو به طور عمودی و به سمت پایین باشه بنابراین فکر میکنم خود دسته ای که گفتید مانع حرکت قطعه بشه .
              در مورد مثال دوم تون خوب متوجه نشدم ، منظرتون میل لنگ هست ؟
              احیانا لینکی معرفی میکنید که راهنمایی ام کنه .

ممنون

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                پیشنهاد میکنم اگه جهت ضربه براتون مشکل چندانی ایجاد نمیکنه یا میتونین با استفاده از بازو جهت بدین، از یه مخزن کوچک هوای فشرده، شیر پنوماتیکی و جک پنوماتیکی استفاده کنین. اینطوری هیچ نیازی به تامین قدرت برای ضربه زدن ندارین و همه توان در مخزن هوای فشرده ذخیره شده. سیستم های پنوماتیکی Festo بهترین (و البته گرانترین) گزینه هستن. واسه استفاده ازش هم نیازی به نیروی خاصی ندارین، فقط به شیر پنوماتیکی که بین مخزن جک قرار داره 12 ولت بدین تا باز بشه و ضربه زده بشه و بسته شه، واسه تخلیش هم در جهت عکس به جک هوا بدین، به همین سادگی، اما پرقدرت...
                تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد ن
                    سلام دوست عزیز
                    پیشنهاد میکنم اگه جهت ضربه براتون مشکل چندانی ایجاد نمیکنه یا میتونین با استفاده از بازو جهت بدین، از یه مخزن کوچک هوای فشرده، شیر پنوماتیکی و جک پنوماتیکی استفاده کنین. اینطوری هیچ نیازی به تامین قدرت برای ضربه زدن ندارین و همه توان در مخزن هوای فشرده ذخیره شده. سیستم های پنوماتیکی Festo بهترین (و البته گرانترین) گزینه هستن. واسه استفاده ازش هم نیازی به نیروی خاصی ندارین، فقط به شیر پنوماتیکی که بین مخزن جک قرار داره 12 ولت بدین تا باز بشه و ضربه زده بشه و بسته شه، واسه تخلیش هم در جهت عکس به جک هوا بدین، به همین سادگی، اما پرقدرت...
                    توی نت که سرچ زدم بیشتر در مورد نرم افزارش صحبت شده ، لینکی از معرفی محصول ندارید ؟

و البته فرمودید قیمت اش گران هست حدود قیمت اش برای ضربه ای به وزن 20 کیلوگرم چقدر هست ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
                      تشکر بسیار

میشه توضیح بدهید روند کار به چه صورت است ؟ در مورد کدام یک از مثال هایی هست که زدید ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamran1991
                        توی نت که سرچ زدم بیشتر در مورد نرم افزارش صحبت شده ، لینکی از معرفی محصول ندارید ؟

و البته فرمودید قیمت اش گران هست حدود قیمت اش برای ضربه ای به وزن 20 کیلوگرم چقدر هست ؟
                        سلام
                        چرا، لینک محصولاتش اینه:
                        http://festo.ir/%D9%81%D8%B3%D8%AA%D...4%D8%A7%D8%AA/
                        شما با یه جک پنوماتیکی و یه شیربرقی که همونجا هست به همراه یه مخزن هوای فشرده و کمی شیلنگ میتونین راهش بندازین. جلوی هر کدوم از محصولاتشون دیتاشیتش رو هم گذاشتن و حتی نوشتن که تحت فشار خاص چقدر نیرو وارد میکنه. کار فستو واقعا حرف نداره :nice:
                        راجع به قیمتش هم عرض کردم محصولات فستو از بقیه گرون تر هستن، اما مارک های ایرانی هم هست که قیمت مناسبی دارن.
                        نهایتا اضافه میکنم که اگه بخوایین از این ضربه زن تو ربات و تجهیزاتی که انتقال توان بهشون سخته و یا بدلیل وزن پایین خودشون و مشکل اتکا به جایی نمیشه چکش های سنگین یا فنرهای قوی استفاده کرد به نظرم بهترین گزینست، اما اگه این پارامترهایی که عرض کردم وجود ندارن و مشکلی از این بابت نیست بهتره برید سراغ روشهای کاملا مکانیکی مثل چکش، میل لنگ و یا فنر.
                        موفق باشید
                        تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

ممنون

با توجه به کاتالوگ محصولات بسیار خوب هست ولی همونطوری که فرمودید به نظرم از کل پروژه گران تر هم بشود !!

دوستان در مورد سیستمی شبیه به درباز کن که مغناطیسی کار بکنه مطالبی خوندم ، به نظرتون چنین قطعه ای که بتونه ضربه سنگینتری وارد کنه و البته بزرگتر هم باشه آماده اش در بازار هست یا نه ؟
                          مصمم شدم که اگر نباشه خودم چنین قطعه ای بسازم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X