اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کروز کنترلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کروز کنترلر

سلام...من برای پروژه دانشگام در حال طراحی کروز کنترلر هستم...چند تا مشکل دارم...اگه میشه یه کمکی کنید ممنون میشم....
    1-سنسور سرعت پالسش چند ولته؟
    2- خروجی ecu که میره به کیلومترسنج به صورته پالسه یا آنالوگ؟ چند ولته؟

پاسخ : کروز کنترلر

نوشته اصلی توسط kaboy32
    سلام...من برای پروژه دانشگام در حال طراحی کروز کنترلر هستم...چند تا مشکل دارم...اگه میشه یه کمکی کنید ممنون میشم....
    1-سنسور سرعت پالسش چند ولته؟
    2- خروجی ecu که میره به کیلومترسنج به صورته پالسه یا آنالوگ؟ چند ولته؟
    سلام
    ولتاژ پالس زیاد اهمیت نداره با یه تقسیم مقاومتی میشه به راحتی ولتاژ رو مناسب کار با هر آیسی کرد
    برای چی نیاز هست که خروجی ecu رو بخونید؟

دیدگاه

مرسی از توجهت....
      خروجی Ecu رو میخوام به میکرو بدم...خواستم ببینم که به صورت آنالوگه یا دیجیتاله؟ چند ولته؟
      اگه به میکرو بدم نیاز به تقویت کردنش هست یا نه؟

دیدگاه

فکر کنم نیاز به اون نیست شما بتونی پالسهای چرخ رو بخونی با دقت بهتری میتونی
        سرعت رو بدست بیاری و نیازی نیست درگیر آنالوگ یا هرچیز دیگه بشی شما بهتره
        تمرکزت رو بزاری روی دستور به ecu برای کم و زیاد کردن سرعت موتور

دیدگاه

ماشینی که دارم روش کار میکنم...پراید مدل 79 هستش...چرخ هاش برقی ان که پالس بفرسته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kaboy32
            ماشینی که دارم روش کار میکنم...پراید مدل 79 هستش...چرخ هاش برقی ان که پالس بفرسته؟
            نمیدونم
            باید از تعمیر کار بپرسید
            اگر پالس بفرته سرعت رو به راحتی با شمارش پالس بدست میارید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kaboy32
              جالبه
              رو ماشین دنده دستی با گاز سیمی می خواهید کروز نصب کنید
              تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
              داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                جالبه
                رو ماشین دنده دستی با گاز سیمی می خواهید کروز نصب کنید
                البته کار نشد نداره من دیدم یه بیل مکانیکی کره ای که ecu هم داشت یه متور dc رو درایو میکرد که یه قرقره رو میچرخوند و سیم گاز رو کم و زیاد میکرد
                برند doosan بود که میگفتن برند خوبیه

دیدگاه

به نام خدا

سلام

ماشین شما کاربروات هست و فاقد سیستم ایسو هست پس نصب سیستم کروز یا کنترلر کروز رو خودرو شما قابل اجرا نیست

برای اجرا این سیستم رو ماشین های جدید و انژکتور با ایسو نیاز به داشتن سرعت خودور نیست چون اگر بتونید میزان گاز و دور موتور خودرو رو مثلا رو 3 که هست رو ثابت نگاه دارید خوردو به همون سرعت ثابت خودش و شتاب ثابت خودش حرکت میکنه
                  پس شما نیاز به خوانندن اطلاعات سنسور دور موتور دارید نه سرعت کیلو متر
                  بنده فکر کنم در خوردور های کروز داره که خوده کار خونه هم میزنه به ایسیو فرمان میده که به همین اندازه پاشش بنزنی که الان داری رو ثابت نگاه داره یا شاید سیم گاز رو ثابت نگاه داره اینو دیگه نمیدونم :sad:
                  !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                  نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad-admin
                    به نام خدا

سلام

ماشین شما کاربروات هست و فاقد سیستم ایسو هست پس نصب سیستم کروز یا کنترلر کروز رو خودرو شما قابل اجرا نیست

برای اجرا این سیستم رو ماشین های جدید و انژکتور با ایسو نیاز به داشتن سرعت خودور نیست چون اگر بتونید میزان گاز و دور موتور خودرو رو مثلا رو 3 که هست رو ثابت نگاه دارید خوردو به همون سرعت ثابت خودش و شتاب ثابت خودش حرکت میکنه
                    بنده فکر کنم در خوردور های کروز داره که خوده کار خونه هم میزنه به ایسیو فرمان میده که به همین اندازه پاشش بنزنی که الان داری رو ثابت نگاه داره یا شاید سیم گز رو ثابت نگاه داره اینو دیگه نمیدونم :sad:
                    مطمئنا بهترین راه گرفتن فیدبک از سرعت هست و حرف شما هم دسته ولی چون ماشین دنده دستی هست به مشکل بر میخوره وگرنه
                    گاز رو میشه یه کاری کرد و کلا با ecu درگیر نشد
                    البته اون هم تا حدودی قابل حله فقط واسه تست وقتی ماشین به حدود سرعت مورد نظر رسید گروز رو فعال کنه که نیاز به تعویض دنده نباشه

دیدگاه

خب الان ماشین های مثل بعضی از مدل های 84 پژو هست که کارخونه براشون کروز گذاشته و دنده دستی هم هست
                      در حالتی که ماشین در حالت کروز قرار بگیره نیازی به تعویض دنده نیست گیربکس اتوماتیک هم باشه نیازی به تعویض دنده نیست چون در حالت کروز قرار سرعت ثابت باشه فقط همین مگه غیر این است مگه ؟
                      نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

دیدگاه

خب الان ماشین های مثل بعضی از مدل های 84 پژو هست که کارخونه براشون کروز گذاشته و دنده دستی هم هست
                        در حالتی که ماشین در حالت کروز قرار بگیره نیازی به تعویض دنده نیست گیربکس اتوماتیک هم باشه نیازی به تعویض دنده نیست چون در حالت کروز قرار سرعت ثابت باشه فقط همین مگه غیر این است مگه ؟
                        البته راننده باید مراقب باشه ولی وقتی راننده ترمز بگیره و یرعت خیلی کم بشه اگر دنده عوض نشه که خودرو دهنش سرویس میشه تا به
                        سرعت برسه مثلا توی سرعت 40 کیلومتر بر ساعت و دنده 5 و یا توی یه سربالایی با شیب زیاد اگر دنده کم نشه خوردرو ممکنه حاموش بشه
                        تو جاده و البته مشکلات دیگه که توی کروز اتوماتیک بر طرف شدن مثل رسیدن به خودرو جلویی سرعت کم میشه که باعث تصادف نشه که
                        توی مدل های اولیه این مورد نبود

دیدگاه

در هنگام ترمز گرفتن و تعویض دنده این خودروی که مد نظر من هست از حالت کروز بطور اتوو خارج میشد فکر کنم چون دنده دستی بود اینطور بود

دیدگاه

کروز روی خودروی دنده دستس کلا خوب نیست چون مشکلات زیاد داره عدم کنترل درست
                            توی شیب زیاد رو به بالا که نمیتونه دنده رو کم کنه و راننده یکم دیر عمل کنه خورده خاموش
                            میشه و یا توی سرازیری های تند که باز با دنده سبک بدون ترمز خودرو از کنترل خارج میشه

دیدگاه

به نام خدا

سلام

بنده فکر کنم در خوردور های کروز داره که خوده کار خونه هم میزنه به ایسیو فرمان میده که به همین اندازه پاشش بنزنی که الان داری رو ثابت نگاه داره یا شاید سیم گاز رو ثابت نگاه داره اینو دیگه نمیدونم :sad:
                              دوستان مرسی از همکاریتون...من از تعمیرکار پرسیدم گفت ماشین انژکتوره ولی اگه کاربراته از کجا باید خروجی بگیرم...این خروجی به صورته پالسه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X