اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز ژنراتور1تا 15گیگا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز ژنراتور1تا 15گیگا

سلام دوستان،من نیاز به یک نویز ژنراتور دارم که نویز در فرکانسی از حدود 1تا حدود 15گیگا هرتز برام تولید کنه، :smile:یجورایی میخوام جمر باشه البته برای آزمایش.چیزی که برام مهمه بردشه،در توان و برد مدار های مخابراتی کمی مبتدی هستم.لطفا نحوه ی تقویت این نویز رو بعد از تولیدش هم بگید.ممنون
    ترجيه ميدهم با کفش هايم در خيابان قدم بزنم و به خدا فکر کنم تا اينکه در مسجد بشينم و به کفش هايم فکر کنم.

پاسخ : نویز ژنراتور1تا 15گیگا

شما یه مدار میخواهید یا یه دستگاه ؟ دستگاه های نویز ژنراتور موجود هست، اما قیمت هاش کمی بالاست، فکر میکنم از 10 میلیون به بالا باشه ( در این محدوده ای که میخواهید )

مدار هم بحث ش جداست، اما رنج فرکانسیتون خیلی پهن هست و رسیدن به چنین پهنای باند نویزی به این راحتیا نیست
    فتو بلاگ من
    کاردستی ها :
    روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
    فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
    کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

لامپهای twt این کارو میکنن ولی اگر گیر اوردی به ماهم بگو چطوری
      ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ابراهیم جهاندار
        شما یه مدار میخواهید یا یه دستگاه ؟ دستگاه های نویز ژنراتور موجود هست، اما قیمت هاش کمی بالاست، فکر میکنم از 10 میلیون به بالا باشه ( در این محدوده ای که میخواهید )

مدار هم بحث ش جداست، اما رنج فرکانسیتون خیلی پهن هست و رسیدن به چنین پهنای باند نویزی به این راحتیا نیست
        سلام،یک مدار.البته 10ملیون کمی برام گرونه :eek:،نهایت تا 500میتونم هزینه کنم البته ناگفته نماند که مدار رو برای آزمایش نویز انداختن روی گیرنده ماهواره میخوام و این کار رو خارج از شهر انجام میدم،و به خاطر تاثیرش روی بدن یه چند صد متری هم ازش فاصله میگیرم .البته شاید هم از دو مدار استفاده کنم یکیش مثلا از 2تا 7و دیگری از 7تا13 تا پهناش کمتر بشه؟
        ترجيه ميدهم با کفش هايم در خيابان قدم بزنم و به خدا فکر کنم تا اينکه در مسجد بشينم و به کفش هايم فکر کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majnoon5588
          سلام دوستان،من نیاز به یک نویز ژنراتور دارم که نویز در فرکانسی از حدود 1تا حدود 15گیگا هرتز برام تولید کنه، :smile:یجورایی میخوام جمر باشه البته برای آزمایش.چیزی که برام مهمه بردشه،در توان و برد مدار های مخابراتی کمی مبتدی هستم.لطفا نحوه ی تقویت این نویز رو بعد از تولیدش هم بگید.ممنون
          از سینتی سایز هم میتونی استفاده کنی مثلا برای بازه 1 تا 8 گیگ از ADF4108
          نقش هستی نقشی از ایوان ماست اب و باد و خاک سرگردان ماست
          * برای آینده درست مصرف کنیم*

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majnoon5588
            سلام،یک مدار.البته 10ملیون کمی برام گرونه :eek:،نهایت تا 500میتونم هزینه کنم البته ناگفته نماند که مدار رو برای آزمایش نویز انداختن روی گیرنده ماهواره میخوام و این کار رو خارج از شهر انجام میدم،و به خاطر تاثیرش روی بدن یه چند صد متری هم ازش فاصله میگیرم .البته شاید هم از دو مدار استفاده کنم یکیش مثلا از 2تا 7و دیگری از 7تا13 تا پهناش کمتر بشه؟
            2 حالت داریم، شما یا میخواهید یه کار علمی انجام بدید و یا یه کار ساده تجربی،
            در مورد اول، کارکردن توی این باند ( باند X و Ku ) برای افراد با تجربه و با کلی تجهیزات و ... غیره بسیار مشکل و پر دردسره، شما اولا یه اسپکتروم آنالایزر میخواهید که تو این باند بهتون طیف رو نشنون بده ( ببینید اصلا نویز ژنراتور تون درست کار میکنه یا نه !! ویا اینکه کف نویز ویا توان نویز تولیدی رو اندازه گیری کنید ) که این وصیله تو این باند چیزی بین 50 تا 200 میلیون تومان فقط قیمتشه !

حالت دوم، یعنی کار تجربی، نمیگم امکان پذیر نیست، اما نتایجش خیلی قابل اعتماد نیست !

فتو بلاگ من
            کاردستی ها :
            روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
            فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
            کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ابراهیم جهاندار
              2 حالت داریم، شما یا میخواهید یه کار علمی انجام بدید و یا یه کار ساده تجربی،
              در مورد اول، کارکردن توی این باند ( باند X و Ku ) برای افراد با تجربه و با کلی تجهیزات و ... غیره بسیار مشکل و پر دردسره، شما اولا یه اسپکتروم آنالایزر میخواهید که تو این باند بهتون طیف رو نشنون بده ( ببینید اصلا نویز ژنراتور تون درست کار میکنه یا نه !! ویا اینکه کف نویز ویا توان نویز تولیدی رو اندازه گیری کنید ) که این وصیله تو این باند چیزی بین 50 تا 200 میلیون تومان فقط قیمتشه !

حالت دوم، یعنی کار تجربی، نمیگم امکان پذیر نیست، اما نتایجش خیلی قابل اعتماد نیست !
              میشه گفت حالت دوم،ولی فقط میخوام شبکه های ماهواره رو نویز بندازم تا حدی که دیگه تلوزیونم شبکه ها رو نشون نده.اونم فقط برای آزمایش :nerd:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X