اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغذیه 12 ولت مناسب برای پ امپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغذیه 12 ولت مناسب برای پ امپ

سلام دوستان. مدار من نیاز به یه تغذیه 5 ولت واسه اتمگا8 و یه 12 ولت برای LM358 داره. تغذیه 5 ولت رو احتمالاً با یه رگولاتور 7805 از 12 ولت میگیرم.حالا دنبال یه منبع واسه 12 ولت هستم. به نظر شما اگه از این آداپتورهای 12 ولت که دیگه عموماً سوییچینگ هم هستن استفاده کنم، میتونم خروجی آداپتور رو مستقیماً ببرم سر تغذیه پ امپ ام؟یعنی خروجیشون دقیق هست؟ ریپلش قابل صرف نظر کردن واسه پ امپ هستش؟؟ اگه نیست چه بلایی باید سر خروجی آداپتور بیارم؟؟ و اگه مناسبه 12 ولت 1 آمپر کفایت میکنه؟؟ فقط میکرو دارم و یه سنسور رطوبت SHT و شبکه مقاومتی R2R و LM358. در کل اگه روش دیگه ای به ذهنتون میرسه ممنون میشم بگید. :rolleyes:

پاسخ : تغذیه 12 ولت مناسب برای پ امپ

با سلام اگه می تونید تغذیه lm را هم همون 5 ولت بدید البته تو این حالت ولتاژ خروجی lmکم میشه اگر هم بتونید اول یه رگولاتور 8 ولتی قرار بدین بعد خروجی اونا به lm و رگولاتور 5 ولتی بدید خیلی بهتر میشه

دیدگاه

پاسخ : تغذیه 12 ولت مناسب برای پ امپ

مشکل اینجاست که میخوام خروجی 10 ولت از LM358 بگیرم.حالا نمیدونم چیکار کنم. اون رگولاتور 8 یا 9 ولتی رو هم میگذارم.احتمالاً واسه مشکل داغ شدن رگولاتور 5 ولت میگید.درسته؟؟
      معمولاً خروجی آداپتورهای سوییچینگ از مقدار نامیشون بیشتره. منطقیه خروجی یه آداپتور 12 ولت رو با فرض این که ولتاژ واقعیش 13 ولت یا بیشتر باشه، بدیم به یه رگولاتور با خروجی 12 ولت؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X