اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارزانترین روش پخش آهنگ توسط میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارزانترین روش پخش آهنگ توسط میکرو

سلام بچه ها، همگی خسته نباشید...

من احتیاج دارم که یه آهنگ بی کلام به طول حدود 120 ثانیه رو توسط یه میکرو پخش کنم. کیفیت آهنگ برام مهم نیست! نوع میکرو هم برام مهم نیست. تنها چیزی که برام مهمه ارزان بودن مداره. ارزان بودن خیلی برام مهمه. قیمت نهایی نباید از 7، 8 تومن بیشتر بشه.

آی سی های پخش صدا مثل سری ISD… و APR… متاسفانه قیمتشون بالاست و ارزوناشون هم زمان خیلی کمی رو میتونن ذخیره کنن.

خودم راه هایی به ذهنم رسیده برای اینکار؛ اما نمیدونم کدومش جواب میده و از همه ارزونتر درمیاد؟

1- استفاده از میکروهای خانواده ATmega و ذخیره کد هگز آهنگ داخل حافظه فلش داخلی میکرو ((نمیدونم این کار شدنیه یا نه؟ چون نمیدونم برای ذخیره آهنگ 120 ثانیه ای چند کیلوبایت احتیاج هست؟))

2- استفاده از میکروهای خانواده ATmega و حافظه جانبی

3- استفاده از میکروهای ارزان خانواده ARM

4- استفاده از میکروهای ارزان خانواده Xmega

5- ...؟

دوستان لطفا راهنمایی کنید ارزانترین روش برای اینکار چه روشیه؟

اضافه شده در تاریخ :
    چیزی که خودم فکر میکنم ارزونتر درمیاد استفاده از میکرو ATtiny13 و آی سی حافظه AT45db161E هستش.

با این میکرو و این آی سی، پخش آهنگ شدنیه؟؟

پاسخ : ارزانترین روش پخش آهنگ توسط میکرو

چون کیفیت برات مهم نیست میتونی حجمش رو به اندازه حافظه فلش یک میکرو کم کنی
    ولی اگر هم بخوای حافظه بذاری چیزهای زیادی میشه
    به نظرم بهتره اول حجم دقیق فایلت رو مشخص کنی تا بعدش بشه برای ارزون ترین سخت افزار تصمیم گرفت
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

مهندس ممنون از پاسخت...

فایل موردنظر یه ملودی با پسوند MIDI هستش که حجمش حدود 6KB هست.

مهندس چطور باید بفهمم وقتی فایل رو به کد هگز تبدیل کنم، چندکیلوبایت حجم لازم داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sobhan537
        مهندس ممنون از پاسخت...

مهندس چطور باید بفهمم وقتی فایل رو به کد هگز تبدیل کنم، چندکیلوبایت حجم لازم داره؟
        کم خرج ترین راه برای پخش آهنگ اینه اول به فرمت wav تبدیلش کنی. با کمترین کیفیت تبدیلش کن
        بعد ببین حجمش چقدر میشه. اون وقت میشه تصمیم گرفت که باید چطور قطعات رو با کمترین هزینه انتخاب کرد
        ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

سلام

اگه یه صدا با حجم حداکثر 3 کیلوبایت داشته باشیم با حجم wav بخوایم از avr استفاده کنیم باید چه کار کنیم؟
          حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...

دیدگاه

به جای این ها میتونید از آی سی ملودی استفاده کنید
            یه کیت موزیک امام علی بخرید متوجهد میشید
            از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
            --------------------------------------------------------
            تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
            --------------------------------------------------------
            اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sobhan537
              مهندس ممنون از پاسخت...

دوست گرامی

فرمت MIDI دقیقا هم ارز نتهای موسیقی عمل میکنه .... یعنی در حقیقت PC با داشتن نت موسیقی را اجرا میکنه

میتوایند از فایل MIDI نتهای اولیه را استخراج کنید ( البته ممکنه خود ملودی شما هم اگر معروف باشه نتش را بشه در اینترنت پیدا کرد )

پس از در اختیار داشتن نت با ارزانترین میکروها هم میتوانید ملودی را بازسازی کنید ( پروژه های سیننتی سایزر موسیقی را سرچ کنید )

نمونه از سایتهایی که به صورت آنلاین فرمت MIDI را به نت موسیقی تبدیل میکند

http://www.8notes.com/midi_sheet_music/
              پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

داش عزیز این سایت فایل میدی میگیره به جاش نتاشو که روی کاغذ میشه چاپ کنی بهت میده...

فک کنم موضوعو نفهمیدی :nerd:

دیدگاه

دوست عزیز

من هم همین را عرض کردم

یعنی با در اختیار داشتن نتها ، خیلی راحت میتوانند آنها را با میکرو اجرا کنند.

توجه داشته باشید ساده ترین پروژه اجرای صدا به صورت MP3 یا Wave نیازمند یک میکرو و یک رم sd میباشد مثل :

http://dmitry.gr/index.php?r=05.Projects&proj=02.%20Single-chip%20audio%20Player

در حالیکه اجرای نتهای موسیقی تنها با یک میکرو ساده امکانپذیر میباشد

مثل :

http://embedded-lab.com/blog/?p=3967

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor
                    دوست عزیز

من هم همین را عرض کردم

یعنی با در اختیار داشتن نتها ، خیلی راحت میتوانند آنها را با میکرو اجرا کنند.

توجه داشته باشید ساده ترین پروژه اجرای صدا به صورت MP3 یا Wave نیازمند یک میکرو و یک رم sd میباشد مثل :

http://dmitry.gr/index.php?r=05.Projects&proj=02.%20Single-chip%20audio%20Player

در حالیکه اجرای نتهای موسیقی تنها با یک میکرو ساده امکانپذیر میباشد

مثل :

http://embedded-lab.com/blog/?p=3967
                    داش بالفرض ما نتهارو پیدا کردیم

حالا باید به میکرو چی بدیم؟؟؟

با دستور sound بسکام باید مثلا به جای نت دو چی بنویسیم؟؟

به جای فا چی؟
                    به جای کلا این هفتا نت موسیقی چی بنویسیم؟؟

دو
                    رِ
                    می
                    فا
                    سُل
                    لا
                    سی

؟؟؟؟ oo: oo: oo: :question: :question:

دیدگاه

دوست عزیز

هر نتی فرکانس استانداردی داره که کاملا دقیق تعریف شده ... برای اجرا یک آهنگ کافیه فرکانس نتهارا با زمان درستش از یک خروجی میکرو دریافت کنیم ...
                      البته ساخت فرکانسهای مختلف با میکرو زیاد مشکل نیست و شاید حتی با میکرو های ارزان قیمت هم بتوان گام کامل یک پیانو را اجرا نمود ولی ولی برای شبیه سازی سازهای مختلف احتمالا برنامه نویسی دقیق و یا استفاده از پروژه های آماده ضروری گردد

جدول فرکانس نتهای موسیقی

http://equlator.com/wp-content/uploads/2015/01/notechart.jpg

دیدگاه

داش ما که تو موسیقی زیاد وارد نیستیم حالا لطف میکنی این نتا رو برام برنامشو بنویسی

شرمنده مزاحمت شدما

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X